Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Bobby Watson
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2016-2017
Team Name
31. Team STL Captain America
58 Team STL Shovelheads
EUREKA
Eureka
Eureka JV
Thoroughbred Wrestling Academy
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/13
L
F 2-0 0:22
G. Horman
Jackson
MSHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
160 Class 4
03/13
L
DEC 10-6
R. Newsom
Ozark
MSHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
160 Class 4
02/27
W
F 2-0 0:32
J. Mitchell
Poplar Bluff
MSHSAA Class 4 Sectional 1
Placement Matches (8 Man)
160
02/27
W
MD 9-0
H. Melber
Northwest (Cedar Hill)
MSHSAA Class 4 Sectional 1
2nd Wrestleback (8 Man)
160
02/27
W
F 2-0 0:42
N. Keim
Marquette
MSHSAA Class 4 Sectional 1
Semis & 1st WB (8 Man)
160
02/27
L
DEF 0-0
J. Mitchell
Poplar Bluff
MSHSAA Class 4 Sectional 1
Quarterfinals (8 Man)
160
02/13
W
DEC 7-1
G. Shoulders
---
MSHSAA Class 4 District 2
Placement Matches (8 Man)
160
02/13
W
F 0-0 0:44
K. Herr
Kirkwood
MSHSAA Class 4 District 2
Semis & 1st WB (8 Man)
160
02/05
W
DEC 11-6
A. Rudman
Marquette
Zumwalt North/Ozark & Eureka
Champ. Round 1
160
02/02
L
DEC 8-3
C. Ruble
---
Eureka @ Seckman
Round 1
160
01/23
W
F 9-1 2:28
P. Martin
Raymore-Peculiar
Blue Springs Duals
Round 2 (8 Team)
160
01/23
W
F 4-0 0:59
G. GOMES
Timberland
Blue Springs Duals
Round 3 (8 Team)
160
01/06
W
F 2-0 1:40
M. Doehring
---
Eureka @ Lafayette (Wildwood)
Round 1
160
12/23
W
F 5-4 5:31
R. Newsom
Ozark
FZN Christmas Quad
Champ. Round 1
160
12/22
W
DEC 11-6
A. Rudman
Marquette
FZN Christmas Quad
Champ. Round 1
160
12/17
W
DEC 8-2
H. Melber
Northwest (Cedar Hill)
Eureka @ Northwest (Cedar Hill)
Round 1
160
12/08
W
F 0-0 0:54
M. Burnis
Ft. Zumwalt West
Fox Tournament
Champ. Round 1
170
12/05
L
MD 14-2
K. Hart
Francis Howell Central
Eureka @ Francis Howell Central
Round 1
170
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
DEC 3-2
J. Morgan
Christian Brothers College
MSHSAA Class 4 District 1
Semifinals
152
02/15
W
F 0-0 1:29
S. Barris
Poplar Bluff
MSHSAA Class 4 District 1
2nd Wrestleback (16 Man)
152
02/15
L
DEC 4-3
B. Valleroy
Mehlville
MSHSAA Class 4 District 1
Quarterfinals
152
02/04
W
F 0-0 2:30
B. Valleroy
Mehlville
Mehlville @ Eureka
Round 1
152
02/01
L
DQ 0-0
A. Rodriguez
Rock Bridge
Kyle Thrasher 2020
Placement Matches (32 Man)
152
02/01
L
DEC 1-0
A. Rudman
Marquette
Kyle Thrasher 2020
Semis & 5th WB (32 Man)
152
02/01
W
F 7-0 2:38
K. Jones
Pattonville
Kyle Thrasher 2020
4th Wrestleback (32 Man)
152
02/01
L
DEC 11-5
K. Hart
Francis Howell Central
Kyle Thrasher 2020
Quarters & 3rd WB (32 Man)
152
02/01
W
F 2-0 4:38
H. Melber
Northwest (Cedar Hill)
Kyle Thrasher 2020
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
01/31
W
F 2-0 0:19
D. Shexnayder
O`Fallon
Kyle Thrasher 2020
Round 1 (32 Man)
152
01/26
W
F 2-0 0:53
A. Rudman
Marquette
49th ANNUAL WINNETONKA INVITATIONAL
Round 9 5th, 7th, 9th Place
152
01/25
W
F 2-0 0:44
J. Best
Raytown
49th ANNUAL WINNETONKA INVITATIONAL
Round 8 Champ Bracket Conso Semi, Conso Semi
152
01/25
W
F 2-0 0:20
L. Ridgway
Timberland
49th ANNUAL WINNETONKA INVITATIONAL
Round 7 Champ Semi & 1st Rd WB, Conso Quarters
152
01/25
W
F 3-2 1:47
L. Linard
Oak Park
49th ANNUAL WINNETONKA INVITATIONAL
Round 4 (24 Man)
152
01/25
L
F 4-0 3:09
B. Palmer
Odessa
49th ANNUAL WINNETONKA INVITATIONAL
Round 2 (24 Man)
152
01/25
W
FOR 0-0
T. Tinoco
Winnetonka
49th ANNUAL WINNETONKA INVITATIONAL
Round 5 (24 Man)
152
01/25
W
F 2-0 1:22
M. Ju
Liberty North
49th ANNUAL WINNETONKA INVITATIONAL
Round 3 (24 Man)
152
01/24
L
F 4-1 0:45
D. Thomas
Blue Springs
49th ANNUAL WINNETONKA INVITATIONAL
Round 1 (24 Man)
152
01/23
W
F 0-0 0:12
H. Melber
Northwest (Cedar Hill)
Eureka @ Northwest (Cedar Hill)
Round 1
152
12/12
W
F 2-0 1:36
R. Wunderlich
Lafayette (Wildwood)
Lafayette vs Eureka
Champ. Round 1
160
12/06
W
F 5-0 1:28
c. price
---
46th Annual Fox `Ron Sauer` Duals
Round 5 (8 Team)
152
12/06
L
F 2-0 4:11
N. Undertajlo
Holt
46th Annual Fox `Ron Sauer` Duals
Round 4 (8 Team)
152
12/06
W
DQ 0-0
A. Thebeau
---
46th Annual Fox `Ron Sauer` Duals
Round 3 (8 Team)
152
12/06
W
DEC 10-9
A. Stewart
Collinsville
46th Annual Fox `Ron Sauer` Duals
Round 6 (8 Team)
152
12/06
W
F 11-1 3:41
W. Sowers
Rolla
46th Annual Fox `Ron Sauer` Duals
Finals (2 Team)
152
12/06
W
DEC 7-6
R. Callahan
Whitfield
46th Annual Fox `Ron Sauer` Duals
Round 1 (8 Team)
152
12/06
L
F 0-2 1:41
H. Smith
Francis Howell Central
46th Annual Fox `Ron Sauer` Duals
Round 2 (8 Team)
152
12/05
W
DEC 11-6
A. Chellew
Seckman
Seckman Vs. Eureka Dual
Champ. Round 1
160
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
MD 12-1
T. Wilder
Mehlville
MSHSAA Class 4 District 1
2nd Wrestleback (16 Man)
145
02/09
W
F 0-0 1:48
A. Bujnak
Vianney
MSHSAA Class 4 District 1
Quarterfinals
145
02/09
L
F 0-0 2:23
G. Frankenberger
---
MSHSAA Class 4 District 1
Round 1 (16 Man)
145
01/26
L
TF 16-1 3:29
A. Lauer
Lindbergh
Kyle Thrasher Tournament 2019
4th Wrestleback (32 Man)
145
01/26
W
F 3-2 1:53
B. O`Neal
Ft. Zumwalt North
Kyle Thrasher Tournament 2019
Quarters & 3rd WB (32 Man)
145
01/26
W
F 4-1 1:27
K. Briden
Westminister
Kyle Thrasher Tournament 2019
2nd Wrestleback (32 Man)
145
01/26
L
F 2-5 1:13
J. Simmons
---
Kyle Thrasher Tournament 2019
Round 2 Champ & WB (32 Man)
145
01/25
W
MD 10-2
J. Fotouhi
DeSmet
Kyle Thrasher Tournament 2019
Round 1 (32 Man)
145
01/20
L
F 8-0 1:52
G. DiBlasi
---
48th ANNUAL WINNETONKA INVITATIONAL
Round 8 Champ Bracket Conso Semi, Conso Semi
145
01/20
W
MD 11-2
J. Quest
RAYMORE-PECULIAR
48th ANNUAL WINNETONKA INVITATIONAL
Round 7 Champ Semi & 1st Rd WB, Conso Quarters
145
01/19
W
DEC 6-5
H. Thomas
Lafayette, JV
48th ANNUAL WINNETONKA INVITATIONAL
Round 5 (24 Man)
145
01/19
W
F 4-1 1:40
A. Meysenburg
ROCKHURST
48th ANNUAL WINNETONKA INVITATIONAL
Round 4 (24 Man)
145
01/18
L
MD 13-2
N. Bonanno
INDIANOLA
48th ANNUAL WINNETONKA INVITATIONAL
Round 3 (24 Man)
145
01/18
L
DEC 7-3
T. LeGrotte
---
48th ANNUAL WINNETONKA INVITATIONAL
Round 1 (24 Man)
145
01/18
L
F 10-1 5:27
A. Sanchez
FORT OSAGE
48th ANNUAL WINNETONKA INVITATIONAL
Round 2 (24 Man)
145
01/10
W
F 0-0 1:12
D. Paterson
Parkway South
Eureka @ Parkway South
Round 1
145
12/13
W
F 2-0 1:09
S. Weik
Lindbergh
Eureka @ Lindbergh
Round 1
145
12/05
L
F 9-2 2:24
G. Frankenberger
---
Lafayette (Wildwood) @ Eureka
Round 1
145
11/30
L
F 7-0 2:12
A. Thebeau
---
45th Annual Fox `Ron Sauer` Duals
Champ Round 1 (16 Team)
145
11/30
W
F 6-1 1:27
J. Pecher
Fox
45th Annual Fox `Ron Sauer` Duals
Round 3 (4 Team)
145
11/30
L
F 2-0 1:28
L. Alicea
Whitfield
45th Annual Fox `Ron Sauer` Duals
Placement (16 Team)
145
11/30
L
F 2-0 0:26
L. Alicea
Whitfield
45th Annual Fox `Ron Sauer` Duals
Round 1 (4 Team)
145
11/30
L
F 6-1 1:58
L. Odom
Edwardsville High School
45th Annual Fox `Ron Sauer` Duals
Semis & WB (16 Team)
145
11/30
W
F 2-0 1:31
N. Careaga
---
45th Annual Fox `Ron Sauer` Duals
Quarters & WB (16 Team)
145
11/29
L
F 0-0 0:55
Z. Warren
---
Seckman @ Eureka
Round 1
145
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/24
W
F 11-0 2:30
G. Schwartz
32. Bulldog Wrestling
2018 AAU Scholastic Duals Developmental
Round 2 (8 Team)
126
06/24
L
DEC 16-15
H. Young
30. Ohio Titan Red #2
2018 AAU Scholastic Duals Developmental
Round 1 (8 Team)
126
06/24
L
F 2-0 0:47
M. Moore
69. Team Iowa Gold
2018 AAU Scholastic Duals Developmental
Quarters & 1st WB (16 Team)
126
06/24
W
F 7-2 2:15
L. Bautista
54. Gator Bite
2018 AAU Scholastic Duals Developmental
2nd Wrestleback (16 Team)
126
06/24
W
TF 17-2 2:38
C. Edwards
35. Land o` Lakes Wild Things
2018 AAU Scholastic Duals Developmental
Round 5 (8 Team)
126
06/24
L
F 5-0 1:38
S. Strausser
33. Brawlers Bird Gang
2018 AAU Scholastic Duals Developmental
Round 6 (8 Team)
126
06/24
L
F 2-0 1:02
C. Broughton
---
2018 AAU Scholastic Duals Developmental
Round 7 (8 Team)
126
02/10
L
DEC 7-2
D. Cantrell
Parkway South
MSHSAA Class 4 District 1
2nd Wrestleback (16 Man)
120
02/10
L
F 0-0 1:26
K. Orine
Seckman
MSHSAA Class 4 District 1
Quarterfinals
120
01/27
L
F 2-0 2:35
C. Newhouse
Northwest
Kyle Thrasher Tournament 2018
4th Wrestleback (32 Man)
120
01/27
W
F 3-5 2:35
L. Buerk
Hazelwood West
Kyle Thrasher Tournament 2018
Quarters & 3rd WB (32 Man)
120
01/27
W
F 5-0 0:45
J. Paterson
Parkway South
Kyle Thrasher Tournament 2018
2nd Wrestleback (32 Man)
120
01/26
L
TF 20-3 4:11
J. Lenox
---
Kyle Thrasher Tournament 2018
Round 1 (32 Man)
120
01/20
L
DEC 10-5
M. Braudrick
Oak Park
47th Annual Winnetonka Invitational
Round 8 Champ Bracket Conso Semi, Conso Semi
120
01/20
W
F 6-0 2:05
P. Carson
Liberty
47th Annual Winnetonka Invitational
Round 7 Champ Semi & 1st Rd WB, Conso Quarters
120
01/20
W
DEC 11-8
D. Carter
Nixa
47th Annual Winnetonka Invitational
Round 5 (24 Man)
120
01/20
L
F 2-0 0:50
C. Singh
---
47th Annual Winnetonka Invitational
Round 4 (24 Man)
120
01/20
L
DEC 5-1
E. Boren
LAFAYETTE (WILDWOOD) JV
47th Annual Winnetonka Invitational
Round 3 (24 Man)
120
01/19
L
F 6-0 1:19
E. Miller
Park Hill
47th Annual Winnetonka Invitational
Round 1 (24 Man)
120
01/13
W
F 5-0 0:21
G. Livingston
---
St. Charles West Invitational 2018
Placement (16 Man)
120
01/13
L
DEC 11-7
E. Kreith
Francis Howell
St. Charles West Invitational 2018
Cons. Semis (16 Man)
120
01/13
W
DQ 0-6
C. Carmack
---
St. Charles West Invitational 2018
Semis & WB (16 Man)
120
01/13
L
MD 12-3
A. Cornell
Ritenour
St. Charles West Invitational 2018
Quarters & WB (16 Man)
120
01/13
L
F 14-5 1:29
K. Orine
Seckman
St. Charles West Invitational 2018
Round 3 (16 Man)
120
01/12
W
F 6-2 3:59
R. Simmons
---
St. Charles West Invitational 2018
Round 1 (16 Man)
120
01/10
L
F 11-1 3:20
J. Carson
---
Eureka @ Lafayette (Wildwood)
Round 1
120
01/04
L
F 0-0 4:23
J. Lenox
---
Eureka @ Marquette
Round 1
120
12/30
W
DQ 2-0
F. Tornatore
Seckman
Mehlville JV Duals
Champ. Round 1
120
12/23
W
F 2-0 0:20
C. Perkins
McCluer North
Mehlville JV Tournament
Champ. Round 1
120
12/22
L
F 9-1 2:17
J. Wrocklage
---
Seckman, MO @ Eureka, MO
Champ. Round 1
120
12/13
W
F 0-0 0:21
D. Cantrell
Parkway South
Parkway South @ Eureka
Round 1
120
12/12
W
F 0-0
D. Cantrell
Parkway South
Tridual Eureka / Oakville / Parkway South
Champ. Round 1
120
12/08
L
DEC 8-5
B. Franklin
Neosho
Missouri Duals
Finals (2 Team)
120
12/08
L
F 2-0 0:29
T. Travis
Father Tolton Regional Catholic High School
Missouri Duals
Round 2 (8 Team)
120
12/08
W
F 4-13 4:55
C. Carmack
---
Missouri Duals
Round 1 (8 Team)
120
12/08
W
DEC 9-3
O. Smith
Lee`s Summit West
Missouri Duals
Round 4 (8 Team)
120
12/08
W
F 2-0 0:35
J. Wallace
Jefferson City High School
Missouri Duals
Round 7 (8 Team)
120
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/12
W
F 4-0 0:59
C. Todd
57 Team Montana Maroon
AAU Scholastic Duals 2017 Developmental
Round 7 6/14 2pm
106
06/12
L
F 10-3 2:35
B. Arlt
44 Land of Lakes Wild Things
AAU Scholastic Duals 2017 Developmental
2nd Wrestleback (16 Team)
113
01/15
L
F 0-0
C. Moison
---
Branson Brawl Open Tournament
Round 5 (5 Man)
100 / 105
01/15
W
F 0-0 1:07
E. Byrne
---
Branson Brawl Open Tournament
Round 4 (5 Man)
100 / 105
01/15
W
F 0-0 1:18
S. Thompson
reeds spring wrestling
Branson Brawl Open Tournament
Round 3 (5 Man)
100 / 105
01/15
W
F 0-0 1:36
C. Olivera
Pittsburg
Branson Brawl Open Tournament
Round 2 (5 Man)
100 / 105
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024