Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Hunter Barrettsmith
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Bulldog WC
LEMON BAY
Lemon Bay
Lemon Bay High
Lemon Bay High School
Xtreme Team 2
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
F 3-3 1:44
A. Ross-Benninghoff
Oasis
FHSAA 1A R3
Round 3 (16 man)
132
02/23
L
F 2-0 1:26
K. Gallo
Zephyrhills Christian
FHSAA 1A R3
Round 2 (quarters and WB)
132
02/23
W
F 2-0 0:59
D. Abeyta
Dunedin
FHSAA 1A R3
Round 1 (16 Man)
132
02/15
L
F 5-3 2:33
M. Bonnyasiriwat
Bradenton Christian HS
FHSAA 1A D11
Placements
132
02/15
W
F 4-0 1:16
K. Carbart
Boca Ciega School
FHSAA 1A D11
Round 4 (Semis and WB3)
132
02/15
W
F 2-2 1:24
J. Barot
Booker H.S.
FHSAA 1A D11
Round 2 (Quarters and WB1)
132
02/10
W
F 2-0 0:59
K. Wilson
ESTERO
Bidwell Memoria
Placement Matches (8 Man)
132
02/10
L
F 2-0 1:08
A. Ross-Benninghoff
OASIS
Bidwell Memoria
Quarterfinals (8 Man)
132
01/27
W
MD 13-0
P. Thornton
McKeel Academy of Technology
2024 Massung Scramble
Round 4 (8 Man)
134
01/27
L
F 8-7 2:35
A. Jackson
East Bay
2024 Massung Scramble
Round 3 (8 Man)
134
01/27
L
DEC 8-2
A. Caviston
Lemon Bay High
2024 Massung Scramble
Round 2 (8 Man)
134
01/27
W
F 5-0 1:59
C. Duncan
Lake Placid High
2024 Massung Scramble
Round 1 (8 Man)
134
01/11
W
F 6-0 1:02
J. Franqui
Aubrey Rogers
FHSAA 1A REGION 3 DUALS CHAMPIONSHIP
Finals (4 Team)
132
01/11
L
F 2-0 0:40
J. Moder
First Baptist Academy
FHSAA 1A REGION 3 DUALS CHAMPIONSHIP
Semifinals (4 Team)
132
12/07
W
F 7-0 3:31
R. Rivera-Colon
Bayshore
FHSAA 1A-11 DISTRICT DUALS
Round 3 (4 Team)
126
09/30
L
F 7-0 1:58
I. Manalili
Manatee
Juggernaut Bayshore Qualifier
Quarters & 1st WB (16 Man)
126-132
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/15
W
Replay
FOR 2-0
M. Bath
Pacific Power
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 1 (4 Team)
120
04/15
L
Replay
F 2-0 1:16
B. Jr
Bronco Elite WC
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 1 (6 Team)
120
04/15
L
F 8-2 1:21
G. Tellez
Southside Mafia
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 2 (6 Team)
120
04/15
W
Replay
DEC 9-5
K. Kerns
Deltona WC
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 3 (6 Team)
120
04/15
W
Replay
F 2-0 1:30
T. Martinez
U2 Upstate Uprising
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 4 (6 Team)
120
04/15
L
Replay
DEC 6-2
J. Ware
Rivals WC
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 5 (6 Team)
120
02/19
L
F 5-0 1:09
H. Bruce
Glynn Coastal
Tyrant Poseidon Open
Placement Matches (16 Man)
120
02/19
L
F 2-0 0:36
P. Reese
Seneca
Tyrant Poseidon Open
4th Wrestleback (16 Man)
120
02/19
W
F 1-7 2:44
J. Dodgin
TSHS
Tyrant Poseidon Open
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
02/19
W
F 7-0 2:40
M. Snyder
Nbwa
Tyrant Poseidon Open
2nd Wrestleback (16 Man)
120
02/19
L
F 2-5 1:48
S. Herlihy
FEWA
Tyrant Poseidon Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
02/19
W
F 2-0 0:40
Z. Rimes
CFWA
Tyrant Poseidon Open
Round 1 (16 Man)
120
02/11
L
F 2-0 0:56
D. Holmquist
Clay
2023 Florida JV State Invitational
Placement Matches (32 Man)
115
02/11
W
F 2-2 1:26
J. Thomas
Hernando
2023 Florida JV State Invitational
6th Wrestleback (32 Man)
115
02/11
W
F 4-2 1:29
A. Moonsummy
Hagerty
2023 Florida JV State Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
115
02/11
W
TF 19-3 3:11
J. Floyd
Ridgeview
2023 Florida JV State Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
115
02/11
L
F 4-2 2:20
E. Warchol
Jensen Beach
2023 Florida JV State Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
115
02/10
W
MD 12-1
L. Melindez
Oviedo
2023 Florida JV State Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
115
02/10
W
F 2-2 1:01
N. Shriver
Osceola (Kissimmee)
2023 Florida JV State Invitational
Round 1 (32 Man)
115
01/21
W
F 0-0 0:49
C. Phillips
Oasis Charter HS
SFCA Scramble
Round 5 (6 Man)
113B
01/21
W
F 16-2 4:13
R. Villaquiran
Ida Baker
SFCA Scramble
Round 4 (6 Man)
113B
01/21
W
F 2-0 0:35
J. Davis
Bonita Springs
SFCA Scramble
Round 3 (6 Man)
113B
01/21
W
F 2-0 0:42
L. Vasquez
Bishop Verot
SFCA Scramble
Round 2 (6 Man)
113B
01/21
W
F 6-1 0:26
M. Bagdasarias
Gateway Charter HS
SFCA Scramble
Round 1 (6 Man)
113B
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
L
F 11-0 4:21
T. Clark
Lakewood Ranch High
Southeast High School Duals
Placement (4 Team)
113
02/05
L
F 5-0 1:14
A. SAMUELS
Manatee
Southeast High School Duals
Semis (4 Team)
113
02/05
L
MD 10-0
C. JOHNSON
Manatee B
Southeast High School Duals
Round 2 (4 Team)
113
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024