Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Garrett Rowland
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Eaton Rapids
Eaton Rapids WC
Eaton Rapids Youth WC
Eaton Rapids Youth Wrestling Club
St. Mary`s Charlotte
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/23
L
DEC 7-1
A. DiGiovanni
Team Donahoe
2024 MYWAY State Championships
Placement Matches (32 Man)
90
02/11
L
DEC 4-2 SV
J. Schut
Ares Wrestling Club
2024 Grappler Elite League Finals
2nd Wrestleback (16 Man)
90
02/11
L
DEC 8-2
O. Moreland
Michigan
2024 Grappler Elite League Finals
Round 1 (16 Man)
90
02/04
L
DEC 3-0
B. Burtch
Team NBWC
Grappler Elite League #3
Placement
90
02/04
L
DEC 4-2 SV
J. Schut
Ares Wrestling Club
Grappler Elite League #3
Cons Semi
90
02/04
L
F 5-0 1:14
T. Sage
Summit Wrestling Club
Grappler Elite League #3
Semis
90
02/04
L
MD 9-1
D. Harmer
Michigan Grappler Training Center
Grappler Elite League #3
Round 2 - QF
90
02/04
W
DEC 4-3
O. Moreland
Michigan
Grappler Elite League #3
Round 1
90
01/20
W
F 2-0 0:25
J. Wakefield
Tri Valley
NEMWA Week 3 Pinconning (BD)
1st & 3rd (16 Man)
90
01/20
W
DEC 5-1
L. Moeggenberg
Glen Lake
NEMWA Week 3 Pinconning (BD)
4th Wrestleback (16 Man)
90
01/20
W
F 5-0 0:35
M. Bendele
Shepherd
NEMWA Week 3 Pinconning (BD)
Semis & 3rd WB (16 Man)
90
01/20
W
F 2-0 1:07
B. Giffel
Tri Valley
NEMWA Week 3 Pinconning (BD)
2nd Wrestleback (16 Man)
90
01/20
L
DEC 4-2
O. Merdzinski
Oscoda
NEMWA Week 3 Pinconning (BD)
Round 1 (16 Man)
90
12/29
L
DEC 6-0
J. Sanders
Homeschool
Christmas Sparty Individual
Placement Matches (8 Man)
85
12/29
L
MD 8-0
B. Givens
Romeo Middle School
Christmas Sparty Individual
2nd Wrestleback (8 Man)
85
12/29
W
F 4-0 1:51
C. Lorek
Robert Taft Middle School
Christmas Sparty Individual
Semis & 1st WB (8 Man)
85
12/29
L
DEC 6-2
J. Sanders
Homeschool
Christmas Sparty Individual
Quarterfinals (8 Man)
85
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/25
L
Replay
DEC 6-0
G. Banko
Huron WC
2023 MYWAY State Championships
Placement Matches (32 Man)
85
03/25
L
Replay
MD 9-0
B. Kolenda
Southwest Region Affiliated
2023 MYWAY State Championships
Semis & 5th WB (32 Man)
85
03/25
W
Replay
DEC 2-0
B. Selzer
Big Rapids Cardinals
2023 MYWAY State Championships
4th Wrestleback (32 Man)
85
03/25
W
Replay
F 3-2 4:08
C. Corbat
Marysville WC
2023 MYWAY State Championships
Quarters & 3rd WB (32 Man)
85
03/25
W
Replay
DEC 2-1
J. Loyd
Lowell WC
2023 MYWAY State Championships
2nd Wrestleback (32 Man)
85
03/24
L
Replay
MD 14-0
J. Boucher
Lakewood WC
2023 MYWAY State Championships
Round 2 Champ & WB (32 Man)
85
03/24
W
Replay
MD 9-0
L. Nelson
U.P. Power Wrestling
2023 MYWAY State Championships
Round 1 (32 Man)
85
01/29
L
DEC 3-2
M. Schnurstein
Ares WC
West GREIGHTS & Byron Center Novice
Placement Matches (16 Man)
85
01/29
W
F 2-0 0:47
L. Koone
Whitehall Vikings WC
West GREIGHTS & Byron Center Novice
Cons. Semis (16 Man)
85
01/29
L
MD 9-0
L. Learn
Ares WC
West GREIGHTS & Byron Center Novice
Semis & 3rd WB (16 Man)
85
01/29
W
MD 10-0
B. Gruppen
Allendale
West GREIGHTS & Byron Center Novice
Quarters & 1st WB (16 Man)
85
01/22
L
F 2-0 1:24
J. Farrell
West Michigan Pursuit
North GREIGHTS
2nd Place Match (16 Man)
85
01/22
L
DEC 6-2
B. Kolenda
Unaffiliated
North GREIGHTS
Placement Matches (16 Man)
85
01/22
W
F 2-0 2:27
C. Abell
Alma WC
North GREIGHTS
Semis & 3rd WB (16 Man)
85
01/22
W
MD 9-0
B. Selzer
Big Rapids Cardinals
North GREIGHTS
Quarters & 1st WB (16 Man)
85
01/15
L
MD 9-0
M. Abbey
Hartland WC
Far North GREIGHTS & TC West Novice
Cons. Semis (16 Man)
85
01/15
L
TF 18-2 3:16
K. Dawson
Dearborn Heights WC
Far North GREIGHTS & TC West Novice
Semis & 3rd WB (16 Man)
85
01/15
W
F 2-0 0:22
H. Nisch/Frost
Grayling Grapplers
Far North GREIGHTS & TC West Novice
Quarters & 1st WB (16 Man)
85
01/09
L
F 2-0 0:38
X. Swank
Pennfield Panthers WC
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
Semis & 5th WB (32 Man)
85
01/09
W
F 8-3 3:37
C. Cardona
Three Rivers Wildcats
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
4th Wrestleback (32 Man)
85
01/09
W
MD 10-0
N. Emmans
Lawton
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
Quarters & 3rd WB (32 Man)
85
01/09
L
F 4-0 2:00
W. Runkel
Hamilton Hawkeye WC
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
Round 2 Champ & WB (32 Man)
85
12/29
L
Replay
DEC 3-2
M. Schnurstein
ARES Wrestling
Christmas Sparty Individual
Quarters & 3rd WB (32 Man)
85
12/29
W
Replay
F 2-0 1:00
T. Mason
Peer Pressure Elite
Christmas Sparty Individual
2nd Wrestleback (32 Man)
85
12/29
L
Replay
DEC 6-0
B. Williamson
Mattawan Wrestling Club
Christmas Sparty Individual
Round 2 Champ & WB (32 Man)
85
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020