Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Frank thomas
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
East Lee
East Lee County
East Lee county high
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/06
L
DEC 6-1
C. Ponce
triple G wrestling
Dunbar Spring Fling
Round 3
144
02/17
L
TF 16-0 5:00
E. Palafox
Immokalee
FHSAA 2A D12
Placement (12 Man)
138
02/17
L
DEC 13-12 TB1
J. Athouriste
Bonita Springs
FHSAA 2A D12
Cons. Semis
138
02/16
W
F 11-3 4:22
M. Brooks
Gulf Coast
FHSAA 2A D12
WB 1
138
02/16
W
DEF 0-0 0:36
M. Torres
South Ft. Myers
FHSAA 2A D12
Pre WB 1
138
02/16
L
DEC 2-1
C. Garcia
Naples
FHSAA 2A D12
Quarterfinals
138
02/03
L
F 2-0 1:25
L. Murphy
Riverdale
LCAC Boys Wrestling Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
138
02/03
W
F 0-7 2:04
G. Nudi
North Ft Myers
LCAC Boys Wrestling Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
02/03
W
F 9-3 3:26
K. Wilson
Estero
LCAC Boys Wrestling Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
138
02/03
L
F 11-1 4:32
M. Fox
Mariner
LCAC Boys Wrestling Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
02/03
W
F 6-1 4:00
B. Steele
Ida Baker
LCAC Boys Wrestling Tournament
Round 1 (16 Man)
138
01/27
W
F 5-2 0:49
R. Vincent
Bonita Springs
Bull Shark Bash
Semis (4 Team)
138
01/27
L
DEC 7-0
C. Garcia
Naples
Bull Shark Bash
Round 1 (4 Team)
138
01/13
L
M FOR 0-0
J. Caracheo
La Belle
Ray Worsham
4th Wrestleback (16 Man)
138
01/13
L
FOR 0-0
V. Wilson
Dunbar H.S.
Ray Worsham
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
01/13
W
DEC 7-2
B. Steele
Ida Baker
Ray Worsham
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
01/13
W
F 4-1 1:14
J. Caracheo
La Belle
Ray Worsham
Round 1 (16 Man)
138
12/21
W
F 5-0 1:11
D. Anez
Gateway (Fort Myers)
City of Palms Duals
Round 1 (6 Team)
138
12/21
W
F 4-0 0:53
K. Wilson
Estero
City of Palms Duals
Round 4 (6 Team)
138
12/21
W
F 10-2 4:38
R. King
Clewiston
City of Palms Duals
Round 2 (6 Team)
138
12/21
L
F 7-0 2:26
A. Thompson
South Ft. Myers
City of Palms Duals
Round 5 (6 Team)
132
11/21
W
F 7-7 2:34
a. aluyarmeh
North Ft Myers
6th annual Cowboy Preseason Classic
Finals (8 Man)
132
11/21
W
DEC 5-2
G. Arrevalo
LaBelle
6th annual Cowboy Preseason Classic
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
132
11/21
W
F 2-0 0:49
F. Small
Clewiston
6th annual Cowboy Preseason Classic
Quarterfinals (8 Man)
132
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/22
L
F 2-0 1:50
N. Serrano
AAWA
Raider Beatdown #1
Placement Matches (8 Man)
132-138
04/22
W
F 2-0 1:03
E. Benimadhu
Riverdale Raiders
Raider Beatdown #1
Semis & 1st WB (8 Man)
132-138
04/22
W
DEC 7-3
K. Blake
North Fort Myers High School
Raider Beatdown #1
2
132-138
04/01
L
DEC 6-5 SV
T. Bromley
Fort Myers Grapplers
North FM Spring Slam 1
Placement Matches (8 Man)
132
04/01
W
F 7-0 2:30
J. Crowley
North FM
North FM Spring Slam 1
2nd Wrestleback (8 Man)
132
04/01
L
DEC 5-2
C. Jr
Sentinel Wrestling Club
North FM Spring Slam 1
Semis & 1st WB (8 Man)
132
02/09
W
DEC 10-7
F. Delva
Bonita Springs
East Lee County @ Bonita Springs
Round 1
132
01/30
W
F 0-0 1:38
O. Coates
Sebring
Clewiston Duals
Round 1
132
01/21
L
DEC 7-0
E. Rodriguez
Gateway (Fort Myers)
East Lee Duals
Round 1
132
01/21
W
F 0-0
N. Nieves
South Ft. Myers
East Lee Duals
Round 1
132
01/14
W
DEC 18-14
A. Marino
Bishop Verot
2023 Ray Worsham Duals
Round 3 (8 Team)
126
01/14
L
F 12-1 1:58
G. Trebisovsky
Cape Coral
2023 Ray Worsham Duals
Round 1 (8 Team)
126
01/14
L
DEC 8-7
A. Labash
Oasis
2023 Ray Worsham Duals
Cross Bracket (8 Team)
126
12/17
W
F 7-3 3:40
A. Smart
Ida Baker
2022 Freshmen/JV & Lady Red Knight Round Robin
Finals (8 Man)
132
12/17
W
F 2-0 1:30
J. Antonelli
Bishop Verot
2022 Freshmen/JV & Lady Red Knight Round Robin
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
132
12/17
L
F 2-1 1:13
B. Schafer
---
2022 Freshmen/JV & Lady Red Knight Round Robin
Quarterfinals (8 Man)
132
12/10
L
F 4-9 4:29
J. Hartley
North Fort Myers
SFCA KING`s Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
132B
12/10
L
F 2-0 1:48
J. Barkell
---
SFCA KING`s Classic
Round 1 (16 Man)
132B
11/19
W
F 4-2 1:22
G. ARAVELO
LaBelle
5th Annual Cowboy Preseason Classic
Round 5
132
11/19
W
F 4-3 3:35
J. Agnew
---
5th Annual Cowboy Preseason Classic
Round 3
132
11/19
W
F 4-8 3:54
V. Wilson
---
5th Annual Cowboy Preseason Classic
Round 2
132
11/19
L
F 2-0 3:25
J. IMM
Immokalee
5th Annual Cowboy Preseason Classic
Round 1
132
09/17
L
FOR 0-0
K. King
AAWA
Alpha Authentics North FM Qualifier 1
Round 5
126
09/17
L
FOR 0-0
J. Hartley
North FM
Alpha Authentics North FM Qualifier 1
Round 3
126
09/17
L
FOR 0-0
C. Lara
Riverview
Alpha Authentics North FM Qualifier 1
Round 2
126
09/17
L
DEC 5-0
R. Thomas
Fort Myers Grapplers
Alpha Authentics North FM Qualifier 1
Round 1
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024