Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Zack James
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
F 2-0 1:55
D. Deffenbaugh
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
SDHSAA Region 3B
Semis and WB3
285
02/17
L
F 4-0 1:59
R. Powers
Bon Homme/Avon
SDHSAA Region 3B
Round 2 - Quarters and WB1
285
02/03
L
F 4-6 3:46
B. Culbert
Parkston
Redfield Invite
Round 4
285
02/03
W
F 2-0 0:23
I. Soulek
Parkston
Redfield Invite
Round 3
285
02/03
L
F 3-0 0:11
I. Nehlich
Tri-Valley
Redfield Invite
Round 2
285
02/03
W
F 6-0 1:18
Z. Parisien
Redfield
Redfield Invite
Round 1
285
01/28
W
F 3-0 1:54
B. Rastede
Winside
2024 Ainsworth Invite
Round 4
285
01/28
L
F 7-0 2:58
R. Lavene
Central City
2024 Ainsworth Invite
Round 2
285
01/27
L
F 3-1 2:41
K. Leonard
North Central
2024 Ainsworth Invite
Round 5
285
01/20
L
DEC 4-2
R. Kerner
Mobridge-Pollock
Winner Invitational 2024
Semis/WB
285
01/20
W
F 2-0 0:44
L. Golder
Custer
Winner Invitational 2024
2nd Wrestleback (16 Man)
285
01/20
L
F 2-0 0:30
E. Maher
Lemmon/McIntosh
Winner Invitational 2024
Qtrs/WB1 (16)
285
01/06
W
F 2-2 3:15
C. Goldammer
Sanborn Central
Bob Lager Invitational
Round 8 Placement matches
285
01/06
L
F 7-4 4:52
M. Resel
Miller/Highmore/Harrold
Bob Lager Invitational
Round 6 Semis
285
01/06
W
F 0-0 0:18
A. Wetz
Deuel
Bob Lager Invitational
Round 5 2nd Wrestleback (16 Man)
285
01/06
L
F 2-0 0:55
G. Fey
Redfield
Bob Lager Invitational
Round 4 quarters
285
12/22
L
MD 11-2
D. Deffenbaugh
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
MCM Boys Invitational 2023-2024
Round 3 (16 man 2nd WB)
285
12/22
L
F 2-0 1:38
A. Novak
Mount Vernon/Plankinton/Corsica-Stickney
MCM Boys Invitational 2023-2024
Round 1
285
12/09
L
DEC 7-2
R. Connors
Bon Homme/Avon
2023 Burke/Gregory Tournament
Round 3
285
12/09
L
F 13-1 2:35
L. Thiry
Lyman
2023 Burke/Gregory Tournament
Round 2
285
12/01
L
F 3-0 4:39
M. Reeve
St. Thomas More
Bill Young Invitational Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
12/01
W
F 1-2 2:02
A. Cudmore
Spearfish
Bill Young Invitational Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
285
12/01
L
F 2-0 1:24
G. Reeve
St. Thomas More
Bill Young Invitational Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
12/01
W
F 2-1 1:18
C. Kalina
Spearfish
Bill Young Invitational Tournament
Round 1 (16 Man)
285
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024