Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Aiden Novak
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Kimball/White Lake/Platte - Geddes
Mount Vernon/Plankinton/Corsica-Stickney
Mt Vernon/Plankinton
Mt. Vernon/Plankinton/Corsica-Stickney
Mt. Vernon/Plankinton/Corsica/Stickney
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
F 0-0 1:12
T. Hardy
Britton-Hecla
SDHSAA Boys State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
B285
02/23
W
DEC 7-3
L. Thiry
Lyman
SDHSAA Boys State Championships
1st Wrestleback
B285
02/22
L
F 0-0 0:17
G. Fey
Redfield
SDHSAA Boys State Championships
Round 1 (16 Man)
B285
02/17
W
DEC 9-2
B. Culbert
Parkston
SDHSAA Region 3B
Placements
285
02/17
W
F 3-0 4:46
M. Resel
Miller/Highmore-Harrold
SDHSAA Region 3B
Consi Semis
285
02/17
L
DEC 3-2 UTB
R. Powers
Bon Homme/Avon
SDHSAA Region 3B
Semis and WB3
285
02/17
W
DEC 5-2
D. Deffenbaugh
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
SDHSAA Region 3B
Round 2 - Quarters and WB1
285
02/17
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Wagner
SDHSAA Region 3B
Round 1
285
02/07
W
F 6-2 1:07
C. Neumayr
Beresford/Alcester-Hudson
Beresford Quad
Round 1
285
02/04
L
F 0-0 2:53
O. Vandeweerd
Sioux Valley
Big East/LCC
1st & 3rd (16 Man)
285
02/03
W
F 2-0 0:20
B. Podhradsky
Howard
Big East/LCC
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
02/03
W
F 4-1 0:39
L. Horstman
McCook Central/Montrose
Big East/LCC
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
01/31
L
F 8-2 5:45
R. Powers
Bon Homme/Avon
MVPCS Triangular
Round 1
285
01/31
L
F 2-1 3:22
K. Braun
Burke/Gregory
MVPCS Triangular
Round 1
285
01/25
W
F 4-0 1:20
A. Hilbelink
Chester Area
Alcester Quad
Round 1
285
01/21
W
DEC 6-1
D. Deffenbaugh
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
Parkston Little B
Placement Matches (16 Man)
285
01/20
W
F 2-2 3:39
M. Resel
Miller/Highmore-Harrold
Parkston Little B
4th Wrestleback (16 Man)
285
01/20
W
F 2-1 1:42
D. Mulder
Central Lyon/George-Little Rock
Parkston Little B
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
01/20
W
F 2-0 1:52
J. Enboden
Clark/Willow Lake
Parkston Little B
2nd Wrestleback (16 Man)
285
01/20
L
F 2-2 1:26
J. Johnson
Viborg-Hurley/Irene-Wakonda
Parkston Little B
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
01/06
L
DEC 2-1 SV
O. Vandeweerd
Sioux Valley
Bob Lager Invitational
Round 8 Placement matches
285
01/06
W
F 8-3 4:51
C. Leonhardt
Faulkton Area
Bob Lager Invitational
Round 7 Cons semis
285
01/06
L
F 2-0 0:27
G. Fey
Redfield
Bob Lager Invitational
Round 6 Semis
285
01/06
W
DEC 8-2
M. Resel
Miller/Highmore/Harrold
Bob Lager Invitational
Round 4 quarters
285
01/06
L
DEC 6-2 TB1
P. Bode
Faulkton Area
Wolsey-Wessington Triangular
Round 1
285
12/22
W
DEC 2-0
D. Deffenbaugh
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
MCM Boys Invitational 2023-2024
Placing 16 man
285
12/22
L
F 0-2 2:31
R. Powers
Bon Homme/Avon
MCM Boys Invitational 2023-2024
Round 4 (Semis & WB)
285
12/22
W
F 7-0 1:38
D. Gergen
Parker
MCM Boys Invitational 2023-2024
Round 3 (16 man 2nd WB)
285
12/22
L
F 2-0 0:35
G. Fey
Redfield
MCM Boys Invitational 2023-2024
Round 2 (Quarter 1st WB)
285
12/22
W
F 2-0 1:38
Z. James
Burke/Gregory
MCM Boys Invitational 2023-2024
Round 1
285
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/14
L
DEC 6-2
D. Fenenga
Winner
Tri-Valley Invitational 2023
2nd Wrestleback (16 Man)
285
01/14
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Aberdeen Central JV
Tri-Valley Invitational 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
01/14
L
F 3-2 1:17
H. Herlyn
Lennox
Tri-Valley Invitational 2023
Round 1 (16 Man)
285
01/12
W
F 2-0 1:47
B.
Warner/Northwestern
WSWWW Quad
Round 1
285
01/07
L
F 2-2 1:21
C. Niles
Newell
2023 Mid Dakota Monster
Quarters & 3rd WB (32 Man)
285
01/06
L
F 2-0 0:32
J. Rydberg
Pierre T.F. Riggs
2023 Mid Dakota Monster
Round 2 Champ & WB (32 Man)
285
12/31
L
FOR 0-0
S. Shelbourn
Winner
MCM Invitational 2022-2023
Round 3 (16 man 2nd rnd WB 5 man 3rd)
285
12/31
L
FOR 0-0
T. Cook
Canton
MCM Invitational 2022-2023
Round 1 (16 & 5-man)
285
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024