Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ellie Pickett
Results
High School Results
High School
High School
International
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
MISSOURI MAYHEM
SMITHVILLE
Smithville
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/05
W
F 3-0 1:14
L. Wolke
TEAM MINNESOTA
2024 Twin Rivers Girls High School Duals
Round 4 (6 Team)
190
02/23
L
Replay
F 8-1 3:20
I. Renfro
Seneca
MSHSAA Girls State Championships
Championships
190 Class 1
02/22
W
Replay
F 4-1 0:56
G. Bull
Marshfield
MSHSAA Girls State Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
190 Class 1
02/21
W
Replay
F 11-4 3:10
K. Gareipy
Sherwood
MSHSAA Girls State Championships
Quarters (16 Man)
190 Class 1
02/21
W
Replay
F 9-1 2:25
K. Schemkes
St. Charles
MSHSAA Girls State Championships
Round 1 (16 Man)
190 Class 1
02/10
W
F 7-1 1:13
K. Fish
Plattsburg
MSHSAA Girls Class 1 District 4
Placement Matches (32 Man)
190
02/10
W
F 4-2 1:14
V. Barron
Benton
MSHSAA Girls Class 1 District 4
Semis & 5th WB (32 Man)
190
02/10
W
F 7-1 1:49
K. Jackson
Grandview
MSHSAA Girls Class 1 District 4
Quarters & 3rd WB (32 Man)
190
02/10
W
F 2-0 0:31
B. Jenson
Stanberry
MSHSAA Girls Class 1 District 4
Round 2 Champ & WB (32 Man)
190
02/03
W
DEC 3-0
K. Angelo
OAK PARK
2024 WINNETONKA VARSITY GIRLS INVITATIONAL
Placement Matches (16 Man)
190
02/03
W
F 14-4 2:44
A. Leslie
STALEY
2024 WINNETONKA VARSITY GIRLS INVITATIONAL
Semis & 3rd WB (16 Man)
190
02/03
W
F 14-5 1:32
K. Davis
HARRISONVILLE
2024 WINNETONKA VARSITY GIRLS INVITATIONAL
Quarters & 1st WB (16 Man)
190
02/02
W
F 8-3 1:10
J. Quick
Kearney
Smithville @ Kearney
Round 1
190
01/26
W
F 10-2 1:01
K. Moore
Grandview
Smithville @ Grandview
Round 1
235
01/20
W
F 2-0 0:35
S. Thomas
North Kansas City
Queen of the North 2024
Rd.5
190
01/20
W
F 2-0 1:08
K. Angelo
Oak Park
Queen of the North 2024
Ed.4
190
01/20
W
F 2-0 1:01
H. Wagner
Central (St. Joseph)
Queen of the North 2024
Rd.2
190
01/13
W
F 4-0 3:23
S. Thomas
North Kansas City
GKC Conference Tournament- Girls
1st & 3rd (16 Man)
190
01/13
W
F 4-1 1:00
K. Angelo
Oak Park
GKC Conference Tournament- Girls
Semis & 3rd WB (16 Man)
190
01/13
W
F 4-1 0:31
B. Hulme
Liberty North
GKC Conference Tournament- Girls
Quarters & 1st WB (16 Man)
190
01/06
W
F 6-2 1:56
H. Wagner
Central (St. Joseph)
Mid-Buchanan Girls Invitational
Round 3
190 A
01/06
W
F 11-2 1:07
H. Jones
Rock Port
Mid-Buchanan Girls Invitational
Round 2
190 A
01/06
W
F 4-1 1:55
K. Angelo
Oak Park
Mid-Buchanan Girls Invitational
Round 1
190 A
01/04
W
F 2-0 0:10
M. Hatfield
Excelsior Springs
Excelsior Springs @ Smithville
Round 1
190
12/30
L
Replay
F 2-0 1:03
M. Brumley
Lebanon
The Wonder Women
Finals
190 lbs.
12/30
W
Replay
DEC 9-3
K. Finney
Jefferson City
The Wonder Women
2nd Day Round 2
190 lbs.
12/30
W
Replay
F 2-0 1:09
H. Moore
Willard
The Wonder Women
1st Day Round 5
190 lbs.
12/29
W
Replay
F 2-0 0:20
E. Kimbrough
Lafayette (Wildwood)
The Wonder Women
1st Day Round 3
190 lbs.
12/29
W
Replay
MD 10-0
K. Angelo
Oak Park
The Wonder Women
1st Day Round 2
190 lbs.
12/22
W
F 4-1 1:48
N. Fernandez
Platte County
Benton Girls Scramble
Round 4
190A
12/21
W
F 18-7 2:15
A. Jefferson
Cameron
Benton Girls Scramble
Round 2
190A
12/16
L
Replay
F 2-0 0:33
M. Brumley
Lebanon
2023 KC Stampede Girls
1st Place
190
12/16
W
Replay
F 2-0 0:32
N. Fernandez
Platte County
2023 KC Stampede Girls
Semi Finals
190
12/16
W
Replay
F 4-1 0:55
E. Baska
Paola HS
2023 KC Stampede Girls
Quarters
190
12/15
W
Replay
F 4-1 1:28
C. Williams
Yukon
2023 KC Stampede Girls
Round 2
190
12/13
W
F 0-0 0:22
A. Jallow
Raytown South
Ruskin/Raytown South Tri MO.
Round 1
190
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/15
W
VFA 2:40 6-0
A. Stinson
Victory
2023 GroWrestling Fight Or Flight Freestyle
3rd Place
200+ lbs
04/15
W
VFA 0:46 6-0
C. Hart
Hickman Takedown Club
2023 GroWrestling Fight Or Flight Freestyle
Consi-Semis
200+ lbs
04/15
L
VFA 2:36 6-4
J. MOEHLE
MoWest Championship Wrestling
2023 GroWrestling Fight Or Flight Freestyle
Semi-Finals
200+ lbs
04/15
W
VSU 11-0 1:58
D. Leer
Tiger Pit
2023 GroWrestling Fight Or Flight Freestyle
Quarter-Finals
200+ lbs
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024