Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Noah Sample
Results
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2019-2020
Team Name
AR
Arkansas
CMMA
Cabot
Cabot High
Cabot Panthers
Tucson Pride Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/13
W
TF 8-0 0:26
H. Baber
Team Conquer Wrestling
2024 Arkansas Freestyle/Greco State
Round 2 (3 Man)
165
04/13
W
TF 8-0 1:24
A. Goodwin
Team Arkansas
2024 Arkansas Freestyle/Greco State
Round 1 (3 Man)
165
02/25
W
Replay
MD 10-2
J. Dungan
Fayetteville
Arkansas State Tournament
1st
6A 165
02/24
W
Replay
F 2-0 0:49
K. Mccrary
Heritage
Arkansas State Tournament
Semifinals (Top)
6A 165
02/23
W
Replay
F 7-1 1:45
T. Bien
Rogers
Arkansas State Tournament
Champ 1/4s
6A 165
02/17
W
F 7-1 1:09
j. waits
Southwest
6A Central Regional Tournament
1st
165
02/17
W
F 5-0 3:07
J. Porter
Catholic
6A Central Regional Tournament
Semi
165
02/17
W
F 5-0 0:45
G. Gonzalez
Conway
6A Central Regional Tournament
Quarterfinals (8 Man)
165
02/03
W
F 4-0 1:51
W. Cryer
Bentonville West
Arkansas -6A Dual State Championships
Quarterfinals (8 Team)
Boys 165
02/03
W
F 2-0 0:13
L. Jones
Bentonville
Arkansas -6A Dual State Championships
Placement Matches (8 Team)
Boys 165
01/27
W
F 2-0 0:03
S. Glasser
Searcy
Bryant Hornet Swarm
1st
165
01/27
W
F 10-2 2:00
M. Alverez
Mountain Home
Bryant Hornet Swarm
Champ Semi
165
01/27
W
F 8-0 1:41
L. Medaugh
Sylvan Hills
Bryant Hornet Swarm
Quarters (12 Man)
165
01/24
W
F 2-0 0:17
E. Vinson
Bryant
Bryant Quad
Round 1
165
01/13
W
MD 9-1
D. Green
Boyd Buchanan
CBHS Duals 2024
Round 5 (10 Team)
165
01/13
W
TF 19-4 5:21
J. McKinney
Summit
CBHS Duals 2024
Round 3 (10 Team)
165
01/13
W
TF 19-4 5:40
M. Thompson
Collierville
CBHS Duals 2024
Round 2 (10 Team)
165
01/13
W
MD 19-5
A. Dooley
Lakeway Christian Academy
CBHS Duals 2024
Placement
165
01/13
W
F 5-0 1:43
K. Price
Germantown
CBHS Duals 2024
Round 1 (10 Team)
165
01/10
W
F 6-2 0:43
E. Jackson
Little Rock Central
Central/Catholic
Round 1
165
01/10
W
F 4-1 0:21
G. Mceuen
Catholic
Central/Catholic
Round 1
165
01/05
W
F 2-1 0:29
l. carr
CACHE
Grapevine Duals
Round 7 (8 Team)
165
01/05
W
F 2-0 0:18
J. Baird
Grapevine
Grapevine Duals
Finals (2 Team)
165
01/05
W
F 13-5 4:45
A. Parchman
Keller
Grapevine Duals
Round 5 (8 Team)
165
01/05
W
F 16-5 4:32
M. lamp
Plano East
Grapevine Duals
Round 2 (8 Team)
165
01/05
W
F 13-1 2:32
T. Ahrens
Frisco Panther Creek
Grapevine Duals
Round 4 (8 Team)
165
01/05
W
F 2-0 1:39
B. Sayles
Midlothian Heritage
Grapevine Duals
Round 3 (8 Team)
165
01/05
W
F 8-2 3:30
J. Martin
Wylie
Grapevine Duals
Round 1 (8 Team)
165
01/03
W
F 2-0 1:27
D. Guzman
Jonesboro
Jonesboro @ Cabot
Round 1
165
01/03
W
F 10-1 2:28
B. Batson
Conway
Cabot @ Conway
Round 1
165
12/17
W
DEC 11-7
B. Gomez
Fort Scott HS
2023 Bring the Hammer - Men
Gold 1st (Arena)
165
12/16
W
DEC 7-4
D. Stewart
CUSHING
2023 Bring the Hammer - Men
Gold Champ Semi (Arena)
165
12/16
W
DEC 12-7
B. Thomas
JAY
2023 Bring the Hammer - Men
Gold Qtrs (Arena)
165
12/16
L
DEC 6-5 UTB
D. Fritz
Arlington
2023 Bring the Hammer - Men
Round 5 (24 Man)
165
12/16
W
F 4-0 1:00
G. Mceuen
Catholic
2023 Bring the Hammer - Men
Round 4 (24 Man)
165
12/16
W
TF 22-4 4:51
E. Bryan
Azle
2023 Bring the Hammer - Men
Round 3 (24 Man)
165
12/16
W
F 2-0 0:22
M. Anderson
Bryant
2023 Bring the Hammer - Men
Round 2 (24 Man)
165
12/15
W
F 2-0 0:16
M. Castro
Springdale
2023 Bring the Hammer - Men
Round 1 (24 Man)
165
12/13
W
F 6-1 2:55
E. Gammill
Lakeside
Cabot Tri (Sheridan, Cabot, Lakeside)
Round 1
165
12/13
W
F 4-1 0:33
C. Reed
Sheridan
Cabot Tri (Sheridan, Cabot, Lakeside)
Round 1
165
12/10
W
F 7-1 2:26
M. Barron
Bauxite
Ram Rumble Varsity
Round 5 (5 Man)
165B
12/09
W
DEC 5-1
J. Anderson
Bartlett
Ram Rumble Varsity
Round 4 (5 Man)
165B
12/09
W
F 2-0 0:35
G. Baldridge
Sylvan Hills
Ram Rumble Varsity
Round 3 (5 Man)
165B
12/09
W
F 9-2 2:53
K. Stancil
Pottsville
Ram Rumble Varsity
Round 1 (5 Man)
165B
12/02
L
F 2-0 0:31
J. Anderson
Bartlett
Stewart Schay Black Horse Invitational
1st Place Matches (32 Man)
165
12/02
W
DEC 9-5
J. McKinney
Summit
Stewart Schay Black Horse Invitational
Semifinals (32 Man)
165
12/02
W
F 4-1 1:59
L. Campbell
Benton
Stewart Schay Black Horse Invitational
Quarterfinals (32 Man)
165
12/02
W
Replay
F 7-1 3:02
K. Giles
Memphis University School
Stewart Schay Black Horse Invitational
Round 2 (32 Man)
165
12/01
W
Replay
F 6-4 1:58
C. Payne
Bartlett
Stewart Schay Black Horse Invitational
Round 1 (32 Man)
165
11/18
W
F 5-0 1:07
A. Flory
Wylie East
14th Annual Heath Invitational (Boys)
1st Place
B165
11/18
W
F 2-0 1:17
L. Brown
Southlake Carroll
14th Annual Heath Invitational (Boys)
Semi 1st 3rd 5th WB
B165
11/17
W
F 4-1 1:22
M. Stallings
Mckinney North
14th Annual Heath Invitational (Boys)
Quarters & Consol WB
B165
11/17
W
F 7-0 2:33
G. Kimberley
Frisco Panther Creek
14th Annual Heath Invitational (Boys)
Round 2 32 Round 1 16
B165
11/04
W
DEF 6-2 3:56
B. Bauer
Mighty Bluebirds Wrestling
Fayetteville Kickoff Classic
Placement Matches (32 Man)
165
11/04
W
F 6-1 2:35
J. Johnson
Greenwood High School Wrestling
Fayetteville Kickoff Classic
Semis & 5th WB (32 Man)
165
11/04
W
F 11-0 3:28
K. Turrentine
Arkansas
Fayetteville Kickoff Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
165
11/04
W
DEC 8-2
J. Dungan
Fayetteville
Fayetteville Kickoff Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
165
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/13
W
TF 11-3 2:40
K. Katschor
Michigan Blue
2023 Junior National Duals - Greco Roman
Round 2 (6 Team)
160
06/13
L
TF 16-7 4:10
C. McAlister
Kansas Red
2023 Junior National Duals - Greco Roman
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
160
06/13
W
TF 9-0 0:19
I. Gonzales
South Carolina
2023 Junior National Duals - Greco Roman
Round 1 (6 Team)
160
06/13
L
F 9-0 1:23
W. Bronson
Tennessee
2023 Junior National Duals - Greco Roman
Quarterfinals (8 Team)
160
06/13
L
TF 10-0 0:39
B. Greenley
North Dakota Blue
2023 Junior National Duals - Greco Roman
Round 3 (6 Team)
160
06/13
W
F 10-0 1:12
G. Fuher
North Dakota Red
2023 Junior National Duals - Greco Roman
Placement Matches (8 Team)
160
06/13
L
F 6-4 2:07
E. Smith
Indiana
2023 Junior National Duals - Greco Roman
Round 4 (6 Team)
160
02/25
W
Replay
MD 9-1
J. Dungan
Fayetteville
Arkansas State Tournament
3rd
6A 150
02/25
W
Replay
F 2-0 0:13
B. TAYLOR
---
Arkansas State Tournament
Con Semis
6A 150
02/25
L
Replay
F 2-0 2:42
B. Smith
Bentonville
Arkansas State Tournament
Champ Semis
6A 150
02/24
W
Replay
DEC 3-0
K. Heintz
Bentonville West
Arkansas State Tournament
Champ 1/4s
6A 150
02/04
W
F 2-0 0:49
K. Heintz
Bentonville West
Arkansas -6A Dual State Championships
Semis & 1st WB (8 Team)
150
02/04
L
MD 10-1
B. Smith
---
Arkansas -6A Dual State Championships
Placement Matches (8 Team)
150
02/04
W
DEC 7-2
M. Mounce
---
Arkansas -6A Dual State Championships
Quarterfinals (8 Team)
150
01/28
L
F 4-0 1:05
G. Lyons
Pleasant Hill
Lydia`s Lights/BSS Wrestling Tourn 2023
Saturday - Placement
150
01/28
W
DEC 11-4
L. Steinbrugge
Lees Summit North
Lydia`s Lights/BSS Wrestling Tourn 2023
Saturday - Round 7
150
01/28
W
F 2-0 1:37
R. Purcell
Rockhurst
Lydia`s Lights/BSS Wrestling Tourn 2023
Saturday - Round 6
150
01/28
W
DEC 6-1
L. Steinbrugge
Lees Summit North
Lydia`s Lights/BSS Wrestling Tourn 2023
Friday - Round 5
150
01/28
W
F 2-0 0:26
G. Valdes-Ramos
Raytown
Lydia`s Lights/BSS Wrestling Tourn 2023
Friday - Round 4
150
01/28
W
F 2-0 0:49
A. Hanft
Hickman
Lydia`s Lights/BSS Wrestling Tourn 2023
Friday - Round 3
150
01/28
L
F 4-2 3:48
N. Miller
Lees Summit
Lydia`s Lights/BSS Wrestling Tourn 2023
Friday - Round 2
150
01/27
W
F 2-0 1:37
B. Bass
Pleasant Hill
Lydia`s Lights/BSS Wrestling Tourn 2023
Friday - Round 1
150
01/21
W
F 2-0 1:12
R. Hutton
Christian Brothers
Christian Brothers Duals 2023
Round 1 (3 Team)
152
01/21
L
F 2-0 1:28
L. Fowler
Cleveland
Christian Brothers Duals 2023
Round 2 (3 Team)
152
01/21
W
F 5-0 0:51
W. Bishop
Millington Central
Christian Brothers Duals 2023
Round 1 (4 Team)
152
01/21
W
F 2-0 3:00
C. Borneman
Houston
Christian Brothers Duals 2023
Round 2 (4 Team)
152
01/06
W
DEC 6-3
a. radke
Cache
Grapevine Duals
Quarters & WB (16 Team)
150
01/06
L
F 2-1 3:25
D. Fernandez
Grapevine
Grapevine Duals
Champ Round 1 (16 Team)
150
01/06
L
MD 15-5
T. Vasquez
Olathe North
Grapevine Duals
Round 5 (6 Team)
150
01/06
W
F 2-0 1:37
B. Whipps
Burleson Centennial
Grapevine Duals
Placement (16 Team)
157
01/06
W
F 2-0 0:47
L. Adams
Anna
Grapevine Duals
Round 3 (6 Team)
150
01/06
W
F 2-0 1:43
N. Mosely
Lewisville Flower Mound
Grapevine Duals
Round 4 (6 Team)
150
01/06
W
TF 18-3 4:00
J. Hooper
Midlothian Heritage
Grapevine Duals
Round 2 (6 Team)
150
01/06
W
F 2-0 1:36
J. Hooper
Midlothian Heritage
Grapevine Duals
Semis & WB (16 Team)
150
01/06
W
F 10-1 3:06
B. Raheem
Frisco Memorial
Grapevine Duals
Round 1 (6 Team)
150
12/21
W
DEC 7-1
W. Wilson
Sylvan Hills
Lonoke Jackrabbit Invitational
Round 6
157
12/21
W
F 2-0 0:14
B. Davis
Sylvan Hills
Lonoke Jackrabbit Invitational
Round 4
157
12/21
W
F 2-0 0:34
G. Fisher
West Plains
Lonoke Jackrabbit Invitational
Round 2
157
11/26
W
MD 15-7
H. Jones
Falcons
Predator Challenge
Round 3 (4 Man)
160
11/26
W
F 2-0 0:46
B. Wilder
Carolina Blinders
Predator Challenge
Round 2 (4 Man)
160
11/26
W
MD 15-4
L. Crandall
Airport High School
Predator Challenge
Round 1 (4 Man)
160
11/05
W
F 2-0 1:29
N. Russell
Fayetteville
McLarty Daniel-Rogers Mounties Open 2022
2nd Place Match (16 Man)
157
11/05
L
DEC 6-2
C. Tillman
Rogers High School
McLarty Daniel-Rogers Mounties Open 2022
Placement Matches (16 Man)
157
11/05
W
F 6-2 1:39
B. Figueroa
Springdale Youth Wrestling Club
McLarty Daniel-Rogers Mounties Open 2022
Semis & 3rd WB (16 Man)
157
11/05
W
F 6-2 1:37
J. Pittman
Fayetteville
McLarty Daniel-Rogers Mounties Open 2022
Quarters & 1st WB (16 Man)
157
11/05
W
F 8-3 0:54
C. Flick
Rogers High School
McLarty Daniel-Rogers Mounties Open 2022
Round 1 (16 Man)
157
10/29
L
Replay
F 9-1 4:36
P. Prazak
IA
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
152
10/28
L
Replay
DEC 6-2
C. Hunter
OK
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R2
152
10/28
W
Replay
DEC 4-3
B. Peacher
NE
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R1
152
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
W
Replay
DEC 12-6
L. Salas
Heritage
Arkansas State Tournament
3rd
6A 145
02/19
W
Replay
DEC 7-1
M. Mounce
Rogers High
Arkansas State Tournament
SATURDAY 32man/16man Con Semis
6A 145
02/19
L
Replay
DEC 6-4
C. Newell
Bentonville High
Arkansas State Tournament
SATURDAY Champ Semis
6A 145
02/18
W
Replay
F 13-2 4:33
B. Palfreeman
Har-Ber
Arkansas State Tournament
Rd 4 Champ 1/4s Both
6A 145
02/18
W
Replay
TF 17-1 3:04
b. mobly
Little Rock Central
Arkansas State Tournament
Rd 2 32man Rd of 16/16man Rd of 16
6A 145
02/12
W
F 0-0
R. Fisher
Conway
6A East Conferece
Placement
145
02/12
W
DEC 9-3
b. mobly
Little Rock Central
6A East Conferece
semis
145
01/29
L
F 7-1 1:48
G. Lyons
---
Lydia`s Lights/BSS Wrestling Tourn 2022
Saturday - Finals
145
01/29
W
MD 9-1
E. Phillips
Oak Grove
Lydia`s Lights/BSS Wrestling Tourn 2022
Saturday - Round 7
145
01/29
W
MD 15-6
O. Barnhill
Lees Summit North
Lydia`s Lights/BSS Wrestling Tourn 2022
Saturday - Round 6
145
01/28
W
F 11-2 3:00
R. Purcell
---
Lydia`s Lights/BSS Wrestling Tourn 2022
Friday - Round 2
145
01/28
W
F 5-0 1:12
G. English
Park Hill South
Lydia`s Lights/BSS Wrestling Tourn 2022
Friday - Round 1
145
01/28
W
FOR 0-0
J. Parsons
---
Lydia`s Lights/BSS Wrestling Tourn 2022
Friday - Round 5
145
01/26
W
F 0-0
C. Miller
---
North Little Rock @ Cabot
Round 1
145
01/22
W
F 3-0 0:46
C. Reynolds
Bartlett
Christian Brothers Duals
Round 1 (3 Team)
145
01/22
W
F 14-1 3:07
C. Borneman
Houston
Christian Brothers Duals
Round 3 (3 Team)
145
01/22
W
DEC 10-7
D. Bowers
Christian Brothers
Christian Brothers Duals
Round 3 (4 Team)
145
01/22
W
F 13-2 2:31
P. McCormick
Briarcrest Christian School
Christian Brothers Duals
Round 2 (4 Team)
145
01/19
L
DEC 13-6
G. Mccartney
---
Cabot @ Russellville
Round 1
145
01/15
L
F 0-0 1:50
J. Cady
---
Searcy Duals
Round 3 (6 Team)
145
01/15
W
F 2-0 1:56
C. Pettis
Searcy
Searcy Duals
Finals (2 Team)
145
01/15
W
F 0-0 2:15
C. Reynolds
Bartlett
Searcy Duals
Round 5 (6 Team)
145
01/04
L
DEC 4-3
C. Queen
---
Beebe @ Cabot
Round 1
145
12/31
W
F 17-4 4:42
D. Esposito
Southlake Carroll
Grapevine Duals
Round 3 (6 Team)
145
12/31
W
F 2-0 0:25
L. Johnson
South Grand Prairie
Grapevine Duals
Round 4 (6 Team)
145
12/31
W
F 10-3 5:29
J. Fanucchi
Comal Smithson Valley
Grapevine Duals
Placement (4 Team)
145
12/31
W
MD 14-5
C. Hebert
Frisco Liberty
Grapevine Duals
Semis (4 Team)
145
12/31
L
DEC 7-5 SV
W. Manek
Harrah
Grapevine Duals
Round 1 (6 Team)
145
12/18
W
F 5-0 4:00
K. Heintz
Bentonville West
Bring the Hammer- Men
Annex Rnd 2
145
12/18
W
F 7-0 5:40
C. Westrup
Azle
Bring the Hammer- Men
Annex Rnd 1
145
12/18
W
DEC 3-1
S. Cardenas
Rogers
Bring the Hammer- Men
Round 5 (24 Man)
145
12/18
W
TF 18-3 5:04
B. Mobly
Little Rock Central
Bring the Hammer- Men
Round 4 (24 Man)
145
12/18
W
F 2-0 1:53
J. Harris
North Little Rock
Bring the Hammer- Men
Round 3 (24 Man)
145
12/17
L
MD 17-8
L. Salas
Rogers Heritage
Bring the Hammer- Men
Round 2 (24 Man)
145
12/17
L
DEC 5-2
J. Moss
Dumas
Bring the Hammer- Men
Round 1 (24 Man)
145
12/09
W
F 2-0 0:40
K. Archibald
North Little Rock
Cabot vs. North Little Rock
Round 1
145
12/08
W
F 5-0 1:32
C. Pettis
Searcy
Cabot @ Searcy
Round 1
145
12/04
W
F 16-3 4:27
H. Halunde
Coppell
SGP Warrior Wrestling Championship Boys
Placement Matches
145
12/04
W
DEC 4-3
A. Denton
Cabot
SGP Warrior Wrestling Championship Boys
Cons-Semis
145
12/04
W
FOR 0-0
Z. Jenkins
Arlington
SGP Warrior Wrestling Championship Boys
Semi-Finals and WB1
145
12/04
L
DEC 7-5
Z. Anderson
Rockwall Heath
SGP Warrior Wrestling Championship Boys
Quarters
145
12/04
W
F 0-0 0:50
J. Salazar
North Richland Hills Birdville
SGP Warrior Wrestling Championship Boys
Round 4
145
12/04
L
DEC 4-1
J. Montelongo
South Grand Prairie
SGP Warrior Wrestling Championship Boys
Round 3
145
12/04
W
TF 17-2 3:23
L. Richards
Lucas Lovejoy
SGP Warrior Wrestling Championship Boys
Round 2
145
11/06
L
DEC 3-0
C. Newell
Arkansas
Rogers Mounties Open
Finals and Consolation Finals 8 man and 16 man
145
11/06
W
F 4-0 0:59
G. Pitchford
---
Rogers Mounties Open
Championship Semis 8 man and 16 man
145
11/06
W
F 10-1 2:45
K. Samuel
Arkansas
Rogers Mounties Open
Quarterfinals 8 and 16 man brackets
145
11/06
W
TF 16-1 3:49
D. Newman
Arkansas
Rogers Mounties Open
Round 1 (16 Man)
145
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
10/12
L
F 12-3 3:30
M. Schmidt
---
AZUSAW `Casteel Colt Crunch`
Round 3 (4 Man)
125-128
10/12
W
DEC 10-7
D. Gutierrez
Stampede
AZUSAW `Casteel Colt Crunch`
Round 2 (4 Man)
125-128
10/12
W
F 5-0 0:42
I. Munoz
---
AZUSAW `Casteel Colt Crunch`
Round 1 (4 Man)
125-128
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024