Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Armando Sanchez-Abrajan
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 4-5 3:33
J. Massie
Madison La Follette
WIAA D1 Reg EI @ Oregon
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
190
02/10
L
F 6-2 0:56
G. Empey
Stoughton
WIAA D1 Reg EI @ Oregon
Quarterfinals (8 Man)
190
01/27
L
F 7-1 1:34
S. Gonzales-Gutierrez
West Allis Central
Slinger Winter Duals
Round 1
190
01/27
L
F 2-0 0:22
W. LeClerc
Elkhart Lk.-Gl./Howards Gr.
Slinger Winter Duals
Round 1
190
01/27
L
F 9-2 1:35
J. Momper
Germantown
Slinger Winter Duals
Round 1
190
01/27
L
F 4-0 1:17
P. Klotz
Campbellsport
Slinger Winter Duals
Round 1
190
01/20
L
F 7-0 2:31
X. Foltyniewicz
Catholic Memorial
Highlander Varsity Invitational
Placement Matches - All brackets
190
01/20
L
F 7-3 3:43
A. Rosploch
South Milwaukee
Highlander Varsity Invitational
Round 5 ex-Semis - All brackets
190
01/20
L
F 2-0 0:32
C. Malkan
Waukesha West
Highlander Varsity Invitational
Round 3 - All brackets
190
01/19
L
F 2-0 0:52
E. Karcz
Pulaski
Highlander Varsity Invitational
Round 2 - All brackets
190
01/19
L
F 8-4 2:00
L. Rector
DeForest
Oregon @ DeForest
Round 1
190
12/29
L
F 2-0 0:41
B. Bjorling
Morton
Mid-States Wrestling Classic
2nd Wrestleback (32 Man)
190
12/29
L
F 5-0 1:08
P. Lyon
Whitewater
Mid-States Wrestling Classic
Round 1 (32 Man)
190
12/09
L
F 3-13 4:49
A. Pack
Appleton East
Panther Duals
Round 3 (6 Team)
190
12/09
L
F 9-0 4:39
J. DeMarco
Big Foot/Williams Bay
Panther Duals
Round 2 (6 Team)
190
12/09
L
F 6-9 4:48
A. Browning
Madison La Follette
Panther Duals
Round 4 (6 Team)
190
12/02
L
F 5-0 1:48
A. Anastacio
Monroe
Cramer Brown Varsity Invite
Round 2 (6 Team)
190
12/02
L
F 2-0 1:07
A. Gatton
Elkhorn Area
Cramer Brown Varsity Invite
Round 5 (6 Team)
190
12/02
L
F 0-0 0:20
T. Reilly
Kenosha Bradford/Reuther
Cramer Brown Varsity Invite
Round 4 (6 Team)
190
12/02
L
F 6-1 1:38
A. Wessels
Evansville
Cramer Brown Varsity Invite
Round 1 (6 Team)
190
12/02
L
F 2-0 0:32
C. Wesley
Janesville Parker
Cramer Brown Varsity Invite
Round 3 (6 Team)
190
12/02
L
F 2-0 0:27
O. Sjoberg
Watertown
Oregon @ Watertown
Round 1
190
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024