Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Adryan Wessels
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2016-2017
Team Name
Evansville
Evansville Demons Wrestling Cl
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 6-3
T. Omosebi
Lodi
WIAA D2 Reg CII @ Dodgeville
2nd Wrestleback (16 Man)
157
02/10
L
F 7-2 3:21
T. Kisamore
Belmont/Platteville
WIAA D2 Reg CII @ Dodgeville
Round 1 (16 Man)
157
02/03
L
DEC 8-5
J. Barajas
Whitewater
Rock Valley Conference Tournament
Placement (12 Man)
175
02/03
W
F 10-1 5:58
K. Ramos
Monroe
Rock Valley Conference Tournament
Cons Semis & 7th (12 Man)
175
02/03
L
DEC 7-3
W. Wojcik
Big Foot/Williams Bay
Rock Valley Conference Tournament
Semis & Cons. Round 2 (12 Man)
175
02/03
W
F 4-9 3:39
Z. Troeger
Edgerton
Rock Valley Conference Tournament
Quarters (12 Man)
175
01/31
L
F 2-0 1:39
C. Davis
Edgerton
Evansville Triangular - Edgerton & St. John`s NW Ac
Round 1
165
01/31
W
TF 18-3 4:00
L. Chukwuelue
St. John`s NW Ac./Chest./Un. Lake
Evansville Triangular - Edgerton & St. John`s NW Ac
Round 1
165
01/30
L
DEC 11-4
K. McCue
East Troy
Evansville Triangular - Edgerton & St. John`s NW Ac
Round 1
175
01/27
W
DEC 9-3
C. Damsheuser
De Pere
2024 Terry Conklin Duals
Round 3 (6 Team)
165
01/27
L
F 2-0 1:23
A. Schulist
Mukwonago
2024 Terry Conklin Duals
Round 1 (6 Team)
165
01/27
L
F 2-0 0:43
C. Petersen
West Salem/Bangor
2024 Terry Conklin Duals
Round 2 (6 Team)
165
01/27
L
F 2-0 0:20
B. Swenson
Saint Croix Central
2024 Terry Conklin Duals
Round 5 (6 Team)
165
01/27
L
F 5-0 3:32
T. Ripp
Lodi
2024 Terry Conklin Duals
Round 4 (6 Team)
165
01/26
L
F 4-5 2:55
L. Hendricks
Clinton
Evansville @ Clinton
Round 1
165
01/19
W
DEC 11-6
C. Weiss
Brodhead/Juda
Brodhead/Juda, Evansville, Turner Triangular
Round 1
165
01/19
W
F 2-0 1:53
N. Buckley
Turner
Brodhead/Juda, Evansville, Turner Triangular
Round 1
175
01/06
L
DEC 5-0
B. Mendenhall
Coweta
Cheesehead Invitational
Round 7 (Consol Rd 2)
165
01/06
L
DEC 2-1
N. Heinke
Freedom
Cheesehead Invitational
Round 4 (Consol Rd 1)
165
01/06
L
F 2-0 0:21
C. Cady
Pewaukee
Cheesehead Invitational
Round 1 (Champ Seed Rd)
165
12/29
L
F 2-0 0:49
J. Zimbauer
Mauston/Necedah
Bi-State Classic - Boys
Round 3 (Session #1C)
165
12/29
W
M FOR 0-0
T. Childs
Riverdale
Bi-State Classic - Boys
Round 2 (Session #1B)
165
12/29
L
TF 16-0 2:47
K. Rule
Mineral Point
Bi-State Classic - Boys
Round 1 (Session #1A)
165
12/15
W
DEC 8-6
J. Ebri
Shiocton
Shiocton, Evansville @ Random Lake
Round 1
175
12/14
L
DEC 6-2
S. Schwabe
Random Lake
Shiocton, Evansville @ Random Lake
Round 1
190
12/09
L
DEC 9-3
I. Thao
Kimberly
2023 Duals in the Dells
Round 3
190
12/09
L
F 10-3 3:27
J. Avery
Prairie du Chien
2023 Duals in the Dells
Round 1
175
12/09
W
DEC 10-6
P. Redner
Reedsburg
2023 Duals in the Dells
Finals (2 Team)
190
12/09
L
MD 10-1
A. James
Mineral Point
2023 Duals in the Dells
Placement
190
12/09
L
DEC 9-4
D. Allen
Cumberland
2023 Duals in the Dells
Round 2
175
12/02
L
F 9-1 3:00
C. Wesley
Janesville Parker
Cramer Brown Varsity Invite
Round 5 (6 Team)
190
12/02
L
F 2-0 0:53
T. Reilly
Kenosha Bradford/Reuther
Cramer Brown Varsity Invite
Round 3 (6 Team)
190
12/02
W
F 6-1 1:38
A. Sanchez-Abrajan
Oregon
Cramer Brown Varsity Invite
Round 1 (6 Team)
190
12/02
W
F 0-0 0:50
K. Ramos
Monroe
Cramer Brown Varsity Invite
Round 4 (6 Team)
175
12/02
W
F 2-5 3:31
A. Gatton
Elkhorn Area
Cramer Brown Varsity Invite
Round 2 (6 Team)
190
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
L
Replay
F 4-1 1:04
R. Routhieaux
Luxemburg-Casco
WIAA Team State
D2/D3 - Semi-Finals (Sat 10:00am.)
160
01/28
L
F 2-0 0:50
T. Arentz
West Salem/Bangor
2023 Terry Conklin Duals
Round 2 (6 Team)
152
01/28
W
F 6-14 3:58
M. Waters
Saint Croix Central
2023 Terry Conklin Duals
Round 5 (6 Team)
152
01/28
L
TF 25-10 2:02
Z. Licht
Lodi
2023 Terry Conklin Duals
Round 4 (6 Team)
152
01/28
W
F 2-1 1:36
M. Cavanaugh
De Pere
2023 Terry Conklin Duals
Round 3 (6 Team)
152
01/14
L
TF 15-0 2:37
K. Walske
Mishicot
2023 Freedom Irish Invitational
rd 3
160
01/14
L
TF 18-2 5:44
C. Coffeen
Slinger
2023 Freedom Irish Invitational
Rd 1
160
01/13
W
F 4-5 5:09
E. Matuszak
East Troy
RVC Duals
Round 1
152
01/06
L
MD 17-7
B. Punzel
Janesville Craig
The Duffy
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
01/06
L
F 2-0 0:25
Z. Clark
New Berlin West/Eisen.
The Duffy
Round 1 (16 Man)
152
01/06
W
F 13-16 4:36
E. Dever
Turner
Evansville @ Turner
Round 1
152
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/14
L
DEC 6-2
E. McChain
Kewaskum Indians Wrestling Clu
Stoughton `Toughman` Tournament
Round 3 (4 Man)
71-72
01/14
W
DEC 7-0
G. Romack
Janesville Youth Wrestling Clu
Stoughton `Toughman` Tournament
Round 2 (4 Man)
71-72
01/14
W
F 11-4 2:39
R. Marty
fort atkinson youth wrestling
Stoughton `Toughman` Tournament
Round 1 (4 Man)
71-72
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021