Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Mike Swenson
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Saint Croix Central
St. Croix Central
Victory School of Wrestling
WI
Wisconsin
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/13
L
DEC 6-1
G. Losiewicz
Medford Area
WIAA D2 Team Sect A @ Somerset
Semifinals (4 Team)
157
02/13
L
DEC 3-0
G. Marko
Saint Croix Falls
WIAA D2 Team Sect A @ Somerset
Finals (4 Team)
157
02/10
L
DEF 0-0
G. Marko
Saint Croix Falls
WIAA D2 Reg AI @ St. Croix Falls
Placement (16 Man)
157
02/10
W
DEC 11-4
R. Church
Osceola
WIAA D2 Reg AI @ St. Croix Falls
Semis & 3rd WB (16 Man)
157
02/10
W
F 5-0 1:05
L. Montney
Hayward/Northwood
WIAA D2 Reg AI @ St. Croix Falls
Quarters & 1st WB (16 Man)
157
02/10
W
NC 0-0
R. Church
Osceola
WIAA D2 Reg AI @ St. Croix Falls
2nd Place Match (16 Man)
157
02/06
W
F 7-0 2:52
R. Church
Osceola
MBC Triangular Osceola, SCC, Somerset
Round 1
157
02/03
W
F 0-0 0:39
C.
Somerset
MBC Triangular Osceola, SCC, Somerset
Round 1
157
01/27
W
TF 18-3 4:26
S. Krause
Mukwonago
2024 Terry Conklin Duals
Round 4 (6 Team)
157
01/27
W
MD 14-5
T. Omosebi
Lodi
2024 Terry Conklin Duals
Round 2 (6 Team)
157
01/27
W
F 4-0 0:26
D. Dekeyser
De Pere
2024 Terry Conklin Duals
Round 1 (6 Team)
157
01/27
W
F 2-0 0:20
A. Wessels
Evansville
2024 Terry Conklin Duals
Round 5 (6 Team)
165
01/27
W
F 4-0 1:17
L. Fry
West Salem/Bangor
2024 Terry Conklin Duals
Round 3 (6 Team)
157
01/26
W
DEC 7-3
A. Thompson
Baldwin-Woodville
MBC Tri SCC/BW/Amery
Round 1
165
01/20
L
DEC 9-3
G. Losiewicz
Medford Area
Raider Challenge
Championship Matches
157
01/20
W
DEC 4-0
G. Johnson
Gale-Ett-Tremp/Melrose-Mind.
Raider Challenge
Round 4 Semifinals (16 man)
157
01/20
W
F 2-0 0:32
A. Schultz
Ladysmith
Raider Challenge
Round 3 Varsity
157
01/20
W
F 2-0 0:39
S. Striker
MINNETONKA
Raider Challenge
Round 2 - Varsity
157
01/19
W
F 0-0 0:23
C. Larsen
Prescott
Ellsworth, SCC, Prescott Triangular
Round 1
157
01/13
W
F 0-0 0:26
Z. Hoff
Hudson
Hall of Fame Duals
Round 1
157
01/13
W
DEC 8-7
M. McGee
Glenwood City
Hall of Fame Duals
Round 1
157
01/12
W
F 12-1 4:27
M. Amos
Chisago Lakes
Hall of Fame Duals
Round 1
157
01/06
W
F 2-0 1:46
H. Galang
Wausau West
2024 Bluejay Challenge
1st Place
157
01/06
W
F 2-0 0:46
A. Foss
Chetek-Wey./Pr. Farm
2024 Bluejay Challenge
semi-finals
157
01/06
W
F 2-0 1:16
C. O`Kelly
Chippewa Falls
2024 Bluejay Challenge
Quarters/Round 4
157
01/06
W
F 7-0 2:36
L. Binversie
Antigo
2024 Bluejay Challenge
Round 3
157
01/06
W
F 4-1 0:46
D. Tetting
Nekoosa/Assumption/Port Ed.
2024 Bluejay Challenge
Round 2
157
12/29
L
DEC 11-10
T. Sunday
Clear Lake
Northern Badger Wrestling Classic - Boys
3rd Place
157
12/29
W
MD 9-0
M. McGee
Glenwood City
Northern Badger Wrestling Classic - Boys
Round I - Cons Semis Rd 2
157
12/29
W
F 10-0 1:24
H. Ruppel
Cumberland
Northern Badger Wrestling Classic - Boys
Round G - Round 2 Cons
157
12/29
W
DEC 2-1
B. Myher
Regis/Altoona
Northern Badger Wrestling Classic - Boys
Round G - Round 1 Cons
157
12/29
W
F 2-0 0:50
G. McFarlane
Neillsville-Greenwood-Loyal
Northern Badger Wrestling Classic - Boys
Round E
157
12/28
W
F 7-0 1:30
D. Kaker
Spring Valley/Elmwood
Northern Badger Wrestling Classic - Boys
Round D
157
12/28
L
F 4-9 3:15
V. Cook
Freedom
Northern Badger Wrestling Classic - Boys
Round C
157
12/28
W
F 4-1 0:57
D. Dekeyser
De Pere
Northern Badger Wrestling Classic - Boys
Round A
157
12/09
W
F 0-0 1:03
L. Fry
West Salem/Bangor
La Crosse Wrestling Invitational
Round 6
157
12/09
W
F 0-0 3:02
G. Mauskemo
St. Charles
La Crosse Wrestling Invitational
Round 4
157
12/09
W
F 0-0 1:23
C. Arentz
La Crosse Logan/Central
La Crosse Wrestling Invitational
Round 3
157
12/09
L
DEC 9-6
K. Larson
Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves
La Crosse Wrestling Invitational
Round 2
157
12/09
W
F 0-0 1:10
B. Skaife
River Ridge
La Crosse Wrestling Invitational
Round 1
157
12/05
W
F 0-0
J. Peterson
Northfield
Lakeville North Panther Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
160
12/05
L
DEC 4-2
M. Gillette
Chaska-Chan Stormhawks
Lakeville North Panther Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
10/27
L
Replay
DEC 5-3
B. Mulder
Iowa
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R6 - Champ & WB (128, 64, 32, & 16)
165
10/27
L
Replay
DEC 14-7
W. Gutormson
Pursuit Wrestling Minnesota
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
165
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/18
L
Replay
VSU1 12-2 2:52
E. Brown
Pennsylvania
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 32 #2
160 lbs
07/18
L
Replay
VSU 10-0 2:37
M. Baldwin
Michigan
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 32
160 lbs
07/17
W
Replay
VPO1 7-2
C. Acosta
California
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 64
160 lbs
05/27
W
F 2-0 1:08
B. Lambert
LA
2023 USA Wrestling Southeast Regional - FK
Placements
160
05/27
W
DEC 5-3
C. Macha
LA
2023 USA Wrestling Southeast Regional - FK
Semis & WB
160
05/27
W
F 2-0 1:09
H. Rogers
NC
2023 USA Wrestling Southeast Regional - FK
Quarters & WB
160
04/01
L
Replay
DEC 8-5
F. Smout
TN
2023 USA Wrestling Folkstyle Nationals
Rd 9
152
03/31
L
Replay
F 2-0 0:22
B. Rodriguez-Little
MN
2023 USA Wrestling Folkstyle Nationals
Round 8 - QF
152
03/31
W
Replay
F 7-0 3:20
D. Gemberling
IL
2023 USA Wrestling Folkstyle Nationals
Round 6
152
03/31
W
Replay
TF 15-0 4:56
I. Palmer
AR
2023 USA Wrestling Folkstyle Nationals
Round 4
152
03/12
L
Replay
F 2-0 1:06
G. Losiewicz
Medford High School Wrestling
TOA - 2023 Dominate in the Dells
Round 6
152
03/12
W
Replay
F 10-0 5:28
D. Torres
Wisconsin
TOA - 2023 Dominate in the Dells
Round 5
152
03/12
L
Replay
DEC 12-5
J. Carroll
Illini Bluffs Kids Wrestling Club
TOA - 2023 Dominate in the Dells
Round 4
152
03/12
W
Replay
F 2-0 0:49
D. Rodriguez
Wisconsin
TOA - 2023 Dominate in the Dells
Round 2
152
01/28
W
F 5-0 0:43
M. Kaether
Evansville
2023 Terry Conklin Duals
Round 5 (6 Team)
145
01/28
W
MD 11-2
I. Schniepp-Duffy
West Salem/Bangor
2023 Terry Conklin Duals
Round 3 (6 Team)
145
01/28
W
DEC 3-2
E. Stevenson
Lodi
2023 Terry Conklin Duals
Round 2 (6 Team)
145
01/28
W
F 2-0 0:18
A. Gray
Kenosha Indian Trail
2023 Terry Conklin Duals
Round 4 (6 Team)
145
01/28
W
F 2-0 0:51
C. Jossart
De Pere
2023 Terry Conklin Duals
Round 1 (6 Team)
145
01/21
W
F 10-5 4:22
G. Pietrek
Independence/Gilmanton
Raider Challenge
Round 5
145
01/21
L
F 2-0 1:02
G. Losiewicz
Medford Area
Raider Challenge
Round 4
145
01/21
W
F 8-4 3:14
G. Mesner
Kickapoo
Raider Challenge
Round 3
145
01/21
W
F 2-0 0:45
A. Hughes
Onalaska
Raider Challenge
Round 2
145
01/21
W
F 4-0 0:42
J. Hernandez
Arcadia
Raider Challenge
Round 1
145
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024