Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Isaac Carpenter
Results
High School Results
Team Name
CB Thomas Jefferson
Council Bluffs Thomas Jefferson
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
DEC 3-0
T. Williamson
Glenwood
Atlantic JV Boys Tournament
Placement Matches (8 Man)
145-148
02/02
W
DEC 4-0
A. Conlon
Sioux City East
Atlantic JV Boys Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
145-148
02/02
L
F 2-0 1:44
H. Krug
ADM
Atlantic JV Boys Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
145-148
01/31
L
F 4-5 3:24
H. Sitzmann
LeMars
LeMars CBTJ SCW
Round 1
157
01/27
L
F 2-0 1:04
R. Knudsen
Missouri Valley JV
Audubon Wheeler Invitational
Placement Matches (8 Man)
157
01/27
W
DEC 5-4
S. Hernandez
Perry
Audubon Wheeler Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
157
01/27
L
F 16-1 2:07
B. Hansen
Missouri Valley
Audubon Wheeler Invitational
Quarterfinals (8 Man)
157
01/26
W
F 7-0 3:43
K. Kass
Le Mars
2024 JV MRAC Tournament
JV R3
JV 9
01/26
W
F 2-0 1:20
B. Snyder
Council Bluff Abraham Lincoln
2024 JV MRAC Tournament
JV R2
JV 9
01/25
W
F 5-0 1:24
N. Herbst
Sergeant Bluff-Luton
2024 JV MRAC Tournament
JV R1
JV 9
01/20
L
F 4-0 1:37
O. Gray
Urbandale
2024 Ed Winger Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
150
01/20
L
F 2-0 0:52
C. Hemmingsen
Dallas Center-Grimes
2024 Ed Winger Invitational
Champ Round 1 (16 Man)
150
01/06
W
F 6-2 2:14
N. Evans
Omaha Roncalli Catholic
Phil and Pat Pisale Wrestling Invite (B)
Round 5 (6 Team)
150
01/06
L
F 2-0 2:45
A. Duros
Fort Calhoun
Phil and Pat Pisale Wrestling Invite (B)
Round 4 (6 Team)
150
12/15
L
F 2-0 1:18
J. Sanchez
Sioux City East
CBTJ/SCE/SCN
Round 1
150
12/15
W
F 5-5 3:17
J. Trigg
Sioux City North
CBTJ/SCE/SCN
Round 1
150
12/08
L
F 2-0 0:45
L. Wooten
Plattsmouth
2023 Council Bluffs Wrestling Classic
Fri Round 4
150
12/08
L
F 7-1 1:48
S. Raymond
St. Albert
2023 Council Bluffs Wrestling Classic
Fri Round 3
150
12/08
L
F 4-1 1:07
D. Kinsella
Treynor
2023 Council Bluffs Wrestling Classic
Fri Round 2
150
12/08
L
F 2-1 2:24
X. McGuire
Brandon Valley
2023 Council Bluffs Wrestling Classic
Fri Round 1 (40 Man Only)
150
12/06
L
TF 16-1 1:53
R. Radke
Missouri Valley
Missouri Valley/Loma/T.J./Woodbine
Round 1
150
12/06
W
F 4-6 2:55
T. Kuker
Woodbine
Missouri Valley/Loma/T.J./Woodbine
Round 1
150
12/06
L
F 11-0 5:04
W. Hawkins
Logan-Magnolia
Missouri Valley/Loma/T.J./Woodbine
Round 1
150
12/01
W
DEC 10-8
T. Saylor
Sergeant Bluff-Luton
SBL/CBTJ/BH
Round 1
---
12/01
W
F 5-2 0:47
R. Haider
Sergeant Bluff-Luton
SBL/CBTJ/BH
Round 1
---
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021