Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Joel Murrillo
Results
High School Results
Team Name
Denison
Denison-Schleswig
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/12
L
MD 10-1
C. Moore
Lewis Central
Denison/Clarinda/LC/Logan
Round 1
190
01/11
L
DEC 3-2
B. Harris
Clarinda
Denison/Clarinda/LC/Logan
Round 1
190
01/11
W
F 9-2 4:55
A. Zehner
Logan-Magnolia
Denison/Clarinda/LC/Logan
Round 1
190
01/06
L
M FOR 0-0
C. Bruce
Atlantic
Rollin Dyer Invitational
Placement Matches (16 Man)
190
01/06
L
DEF 6-2 2:45
B. Gipple
Bondurant-Farrar
Rollin Dyer Invitational
3rd Wrestleback (16 Man)
190
01/06
L
DEC 7-2
G. Allen
Humboldt
Rollin Dyer Invitational
Semis & 2nd WB (16 Man)
190
01/06
W
F 6-3 3:59
G. Rosterman
Blair
Rollin Dyer Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
190
01/06
W
F 6-2 1:53
R. Scheffler
AHSTW
Rollin Dyer Invitational
Champ Round 1 (16 Man)
190
12/16
L
DEC 2-1 SV
D. LaBrune
Westwood
Carroll Invitational
Placement (12 Man)
190
12/16
W
F 8-8 4:47
Q. Polking
Carroll
Carroll Invitational
Semis & WB (12 Man)
190
12/16
W
F 5-0 1:14
M. Ahlrich
Pocahontas
Carroll Invitational
Quarters (12 Man)
190
12/15
W
F 4-1 0:34
L. Sundberg
St. Albert
Red Oak/St. Albert
Round 1
190
12/15
W
F 6-2 1:29
C. Ransom
Red Oak
Red Oak/St. Albert
Round 1
190
12/13
W
F 2-0 0:56
W. Ryan
Sergeant Bluff-Luton
SBL/Sheldon/Denison/Cherokee
Round 1
190
12/13
W
F 12-3 2:56
A. Miller
Sheldon/South O`Brien
SBL/Sheldon/Denison/Cherokee
Round 1
190
12/02
W
F 7-0 3:47
A. Zehner
Logan Magnolia
Dan Hill Invitational
Placement Matches (16 Man)
190
12/02
W
DEC 10-8
D. Buthe
Glenwood
Dan Hill Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
190
12/02
L
TF 21-6 5:46
K. Killmer
Perry
Dan Hill Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
190
12/02
W
F 4-0 1:35
N. Winters
Elkhorn
Dan Hill Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
190
12/01
W
DEC 14-8
L. Schroeder
Missouri Valley
Missouri Valley/Denison/Tri-Center/West Monona
Round 1
190
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021