Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Landon Schulz
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
L
MD 8-0
S. Paulson
West Allis Central
Slinger Winter Duals
Round 1
150
01/27
L
MD 11-1
A. Brukbacher
Germantown
Slinger Winter Duals
Round 1
150
01/27
L
F 8-2 2:41
E. Petrick
Union Grove
Slinger Winter Duals
Round 1
150
01/20
W
F 5-3 4:35
B. Anderson
Oconomowoc
Highlander Varsity Invitational
Placement Matches - All brackets
150
01/20
L
DEC 2-0
C. Anderson
Plymouth
Highlander Varsity Invitational
Round 5 ex-Semis - All brackets
150
01/20
L
F 2-0 0:31
J. Reay
Neenah
Highlander Varsity Invitational
Round 4 - All brackets
150
01/19
W
F 1-2 1:24
K. Zimmermann
Grafton
Highlander Varsity Invitational
Round 3 - All brackets
150
01/19
L
F 4-1 1:30
J. Lloyd
Oshkosh West
Highlander Varsity Invitational
Round 2 - All brackets
150
01/05
L
F 2-0 1:35
K. Fitterer
Milton
Milton @ Oregon
Round 1
157
12/29
L
MD 11-2
L. Hendricks
Clinton
Mid-States Wrestling Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
157
12/29
L
F 5-0 1:20
A. Zirbel
Waukesha North
Mid-States Wrestling Classic
Round 1 (32 Man)
157
12/09
L
DEC 5-0
C. Adrian-Welsh
Clinton
Panther Duals
Round 5 (6 Team)
157
12/09
L
TF 21-5 4:00
D. Cappellini
Madison West
Panther Duals
Round 1 (6 Team)
157
12/09
W
F 4-0 3:04
J. Jorgenson
Appleton East
Panther Duals
Round 3 (6 Team)
157
12/09
L
F 4-0 3:15
C. Ries
Big Foot/Williams Bay
Panther Duals
Round 2 (6 Team)
157
12/02
L
DEC 7-1
B. Nally
Monroe
Cramer Brown Varsity Invite
Round 2 (6 Team)
157
12/02
L
F 2-0 2:31
A. Hoskins
Elkhorn Area
Cramer Brown Varsity Invite
Round 5 (6 Team)
157
12/02
L
F 2-0 3:39
A. Keller
Janesville Parker
Cramer Brown Varsity Invite
Round 3 (6 Team)
157
12/02
L
MD 13-3
D. Minor
Kenosha Bradford/Reuther
Cramer Brown Varsity Invite
Round 4 (6 Team)
157
12/02
L
F 2-0 0:20
D. Heiser
Evansville
Cramer Brown Varsity Invite
Round 1 (6 Team)
157
12/02
L
F 6-1 1:43
R. Bergman
Watertown
Oregon @ Watertown
Round 1
157
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
L
F 2-0 0:48
L. Heitmeier
Portage
Portage @ Oregon
Round 1
170
01/21
L
DEC 9-2
H. Diamond
South Milwaukee
Highlander Varsity Invitational
Placement Matches - All brackets
170
01/21
L
F 2-0 0:54
S. Rewolinski
Union Grove
Highlander Varsity Invitational
Round 4 - All brackets
170
01/20
L
F 4-0 1:40
L. Berns
Grafton
Highlander Varsity Invitational
Round 2 - All brackets
170
01/20
L
F 6-1 0:57
J. Moyer
Homestead
Highlander Varsity Invitational
Round 1 - 24 Man
170
01/14
L
DEC 7-0
B. Nally
Monroe
Monroe @ Oregon
Round 1
170
01/07
W
NC 0-0
C. Cornish
Monona Grove/McFarland
WI Challenge Series Whitewater Qual
Round 5 Placement Matches
160
01/07
L
MD 8-0
M. Munson
Monona Grove/McFarland
WI Challenge Series Whitewater Qual
Round 4 Semi and WB
160
01/07
W
DEC 2-0
G. Brusk
Jefferson
WI Challenge Series Whitewater Qual
Round 3 Wrestle Back 16-32 Man
160
01/07
L
F 2-2 2:39
S. Piper
Janesville Craig
WI Challenge Series Whitewater Qual
Round 2 Quarterfinals and Wrestleback
160
01/07
W
F 5-3 5:30
D. Vanfleet
Beloit Lincoln Academy
WI Challenge Series Whitewater Qual
Round 1 - Premlinary and WB
160
01/07
W
F 7-0 3:27
C. Myers
Turner
WI Challenge Series Whitewater Qual
1st
160
01/07
L
F 0-0
A. Katers
Sauk Prairie
Oregon @ Sauk Prairie
Round 1
170
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024