Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jason Leggett
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2018-2019
2017-2018
Team Name
48. FL Young Guns
East Lake
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/09
L
DEC 6-2
M. Rivera
---
FHSAA State Championships
3rd WB (16 Man)
2A 132
03/09
W
F 2-0 2:19
M. Walls
Gulf Breeze
FHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
2A 132
03/08
L
MD 18-5
B. Abdon
---
FHSAA State Championships
Quarters (16 Man)
2A 132
03/08
W
DEC 5-4
A. McGuigan
Columbia
FHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
2A 132
03/03
L
MD 19-8
G. Roger
Golden Gate
FHSAA 2A R3
Placement Matches
132
03/02
W
DEC 7-5
C. Wozniak
Venice
FHSAA 2A R3
Round 4 (semis and WB)
132
03/01
W
F 5-0 4:36
J. Mercer
Palmetto
FHSAA 2A R3
Round 2 (quarters and WB)
132
03/01
W
DEC 8-3
J. Cole
Cape Coral
FHSAA 2A R3
Round 1 (16 Man)
132
02/23
W
DEC 4-3
K. Batey
River Ridge
FHSAA 2A D9
Placement Matches
132
02/22
W
F 0-0 4:23
T. Mallender
Northeast (St. Pete)
FHSAA 2A D9
Round 4 (semis and WB)
132
02/22
W
F 0-0 0:19
F. Mitchell
Mitchell
FHSAA 2A D9
Round 2 (quarters and WB)
132
02/16
W
F 0-0 3:44
M. MARTINEZ
Pinellas Park H.S.
PCAC 2019
Placement Matches (16 Man)
132
02/16
W
DEC 7-6
B. Smith
Clearwater
PCAC 2019
Semis (16 Man)
132
02/15
W
F 0-0 1:18
N. MARTINEZ
St Petersburg
PCAC 2019
Quarters (16 Man)
132
02/15
W
MD 17-4
D. Palmer
Palm Harbor University
PCAC 2019
Round 1 (16 Man)
132
12/24
L
DEC 9-3
S. Chopek
---
Southside Duals
Champ. Round 1
132
12/15
L
MD 13-5
S. Chopek
Countryside
Fit2Win Kickoff Tournament
1st Place
132
12/15
W
DEC 8-3
E. Dagg
Lemon Bay
Fit2Win Kickoff Tournament
Semis & 5th WB (32 Man)
132
12/15
W
F 2-0 1:13
J. Lewis
Victory Christian Academy Lakeland
Fit2Win Kickoff Tournament
Quarters
132
12/15
W
F 10-2 3:10
T. Swindle
Strawberry Crest
Fit2Win Kickoff Tournament
Round 2 Champ
132
12/11
W
DEC 7-4
T. Knowlton
Pasco
Eastlake Duals
Champ. Round 1
132
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/24
W
DEC 12-7
C. Munsion
49. Michigan Gold Pitbulls
2018 AAU Scholastic Duals Developmental
Round 1 (8 Team)
120
06/24
W
DEC 13-8
J. Fox
50. Vikings
2018 AAU Scholastic Duals Developmental
Round 3 (8 Team)
120
06/24
W
MD 19-6
I. McDugle
---
2018 AAU Scholastic Duals Developmental
Round 4 (8 Team)
120
06/24
L
F 14-4 4:54
S. OHoro
---
2018 AAU Scholastic Duals Developmental
2nd Wrestleback (16 Team)
120
06/24
W
F 2-0 1:07
T. Walker
53. Brawlers Gang Green
2018 AAU Scholastic Duals Developmental
Round 5 (8 Team)
120
06/24
L
MD 12-3
S. Calmet
51. Mustangs
2018 AAU Scholastic Duals Developmental
Round 6 (8 Team)
120
06/24
W
DEC 4-3
J. Howard
---
2018 AAU Scholastic Duals Developmental
Round 1 (16 Team)
120
06/24
W
F 2-0 1:51
W. Wisz
47. Dynamic Elite
2018 AAU Scholastic Duals Developmental
Round 2 (8 Team)
120
06/24
L
DEC 9-4
P. Kakos
---
2018 AAU Scholastic Duals Developmental
Round 7 (8 Team)
120
03/02
L
F 2-0 1:54
J. Bower
Matanzas
2018 FHSAA State Championships
1st WB (16 Man)
2A 120
03/02
L
TF 18-3 5:56
T. Lane
Brandon
2018 FHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
2A 120
02/24
L
F 0-0 2:43
V. Grimaldi
---
FHSAA 2A R3
Placement Matches
120
02/24
W
DEC 11-8
T. Barco
Lehigh
FHSAA 2A R3
Round 5 (consi semis)
120
02/24
L
DEC 11-6
O. Smith
Estero
FHSAA 2A R3
Round 4 (semis and WB)
120
02/23
W
F 0-0 3:49
A. Crespo
Island Coast
FHSAA 2A R3
Round 2 (quarters and WB)
120
02/23
W
MD 12-4
J. Disarro
Naples
FHSAA 2A R3
Round 1 (16 Man)
120
02/17
W
DEC 5-0
M. MCKENZIE
Dixie Hollins
FHSAA 2A-D9
Placement Matches
120
02/16
W
F 0-0 0:35
H. Groen
Northeast (St. Pete)
FHSAA 2A-D9
Round 4 (semis and WB)
120
02/16
W
F 0-0 2:45
C. Turner
Osceola (Seminole)
FHSAA 2A-D9
Round 2 (quarters and WB)
120
02/10
L
MD 15-5
G. Naranjo
---
PCAC Tournament 2018
Placement Matches (16 Man)
120
02/10
W
MD 15-2
M. MCKENZIE
Dixie Hollins
PCAC Tournament 2018
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
02/09
W
F 0-0 2:23
H. GROEN
Northeast Senior
PCAC Tournament 2018
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/20
L
F 0-0 6:43
M. Gonzalez
Golden Gate
2018 Jerry Mita
Placement Matches (32 Man)
120
01/20
W
DEC 6-4
J. McAllister
---
2018 Jerry Mita
Semis & 5th WB (32 Man)
120
01/20
W
DEC 10-4
J. Crum
West Port
2018 Jerry Mita
Quarters & 3rd WB (32 Man)
120
01/19
W
F 0-0 0:53
H. Groen
Northeast Senior
2018 Jerry Mita
Round 2 Champ & WB (32 Man)
120
01/19
W
F 0-0 3:41
W. Laporta
Pinellas Park H.S.
2018 Jerry Mita
Round 1 (32 Man)
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024