Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Elias Blue
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2020-2021
2019-2020
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/23
L
F 2-0 0:47
A. Harlan
Winnebago
Oakland - Craig Invitational 2021
Round 4
220
01/23
L
F 4-1 0:53
J. Rodriquez
West Point - Beemer
Oakland - Craig Invitational 2021
Round 2
220
01/21
L
F 2-0 0:38
A. Harlan
Winnebago
Lewis and Clark 2021
Round 4
220
01/21
L
F 2-0 1:55
G. Petersen
Plainview
Lewis and Clark 2021
Round 3
220
01/21
L
F 4-1 0:31
G. Salcedo
Wakefield
Lewis and Clark 2021
Round 2
220
01/21
W
F 4-3 1:26
J. Hermosillo
Tri County Northeast
Lewis and Clark 2021
Round 1
220
01/16
L
F 2-0 0:13
A. Harlan
Winnebago
Battle Creek Invitational
Round 4
220
01/16
L
F 2-0 0:23
J. Ottis
Battle Creek
Battle Creek Invitational
Round 2
220
01/16
L
F 6-2 0:59
J. Ames
Lutheran High Northeast
Battle Creek Invitational
Round 1
220
01/12
L
F 4-0 2:17
A. Harlan
Winnebago
O-C JV Invitational 2021
Round 5
220
01/11
L
F 2-0 0:22
C. Moser
Boone Central
O-C JV Invitational 2021
Round 2
220
01/09
L
F 2-0 0:52
D. Lozano
Riverside
52nd Annual Winside Wresting Invite
Round 4
220
01/09
L
F 2-1 0:53
C. Sanderson
---
52nd Annual Winside Wresting Invite
Round 2
220
01/09
L
F 2-0 0:25
A. Gubbels
Quad County Northeast
Winnebago @ Quad County Northeast
Round 1
285
01/07
L
F 2-5 0:55
A. Duncan
Pender
PENDER DUALS
Round 3 (6 Team)
220
12/19
L
F 2-0 0:52
K. Casey
Quad County Northeast
Blue Machine Tournament
Round 4 (5 man)
220
12/19
L
F 4-1 0:42
C. Carrier
Scribner-Snyder
Blue Machine Tournament
Round 3 (5 man)
220
12/19
L
F 2-0 0:23
D. Jerez
Schuyler
Blue Machine Tournament
Round 2 (5 man)
220
12/14
L
F 2-0 1:07
Z. George
Winnebago
Blue Machine Tournament
Round 1 (5 man)
220
12/12
L
F 2-0 0:16
A. Roth
Lincoln Christian
2020 NBC Invite
Round 3
220
12/12
L
F 6-2 0:43
L. Booth
Logan View
2020 NBC Invite
Round 1
220
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
F 2-0 0:34
K. Baker
Tri County
NSAA Class C District 1
2nd Wrestleback (16 Man)
170
02/14
L
F 2-0 0:16
B. Brandt
---
NSAA Class C District 1
Round 1
170
02/08
L
F 2-0 0:09
A. Ramirez
Omaha South
Wakefield - Allen Invite
Round 5
170
02/08
L
F 14-2 2:25
C. Wathor
Quad County Northeast
Wakefield - Allen Invite
Round 3
170
02/08
L
F 2-0 0:12
I. Borgmann
---
Wakefield - Allen Invite
Round 1
170
02/07
L
F 4-1 0:59
T. Sucha
Niobrara/Verdigre
Pender Duals
Round 4 (6 Team)
170
02/07
L
F 8-3 0:56
K. Carlson
Ponca
Pender Duals
Round 5 (6 Team)
170
02/07
L
F 6-2 1:11
T. Maline
Oakland-Craig
Pender Duals
Round 1 (6 Team)
170
02/07
L
F 2-0 0:59
M. Johnson
Creighton
Pender Duals
Round 2 (6 Team)
170
01/24
L
F 2-0 0:25
K. Carlson
Ponca
Lewis & Clark Conference 2020
Round 5
170
01/23
W
FOR 0-0
M. Johnson
Creighton
Lewis & Clark Conference 2020
Round 4
170
01/23
L
F 2-0 0:49
C. Wathor
Quad County Northeast
Lewis & Clark Conference 2020
Round 3
170
01/23
L
F 2-0 0:12
M. Topp
Winside
Lewis & Clark Conference 2020
Round 2
170
01/23
L
F 0-0 0:13
A. Mejia
Plainview
Lewis & Clark Conference 2020
Round 1
170
01/17
L
F 2-0 0:59
C. Schwer
Guardian Angels Central Catholic
Winnebago @ Guardian Angels Central Catholic
Round 1
170
12/23
W
F 0-0 0:18
A. Abby
Little Wound
Lakota Nation Invitational Tournament
Round 4
182A
12/23
L
F 0-0 0:16
K. Eagle
Pine Ridge
Lakota Nation Invitational Tournament
Round 2
182A
12/23
L
F 0-0 0:32
B. Scherich
Red Cloud
Lakota Nation Invitational Tournament
Round 3
182A
12/21
W
F 4-0 2:17
A. Abby
Little Wound
Lakota Nation Invitational Tournament
Round 6
182
12/21
L
F 2-0 0:48
K. Eagle
Pine Ridge
Lakota Nation Invitational Tournament
Round 5
182
12/18
L
F 4-1 0:28
H. Bennett
Ponca
Winnebago @ Ponca
Round 1
182
12/18
L
F 2-0 0:35
M. Topp
Winside
Winside vs. Winnebago
Round 1
182
12/07
L
F 8-0 1:43
J. Nordhues
Syracuse
2019 Conestoga Cougar Classic
Round 5
182
12/07
L
F 8-3 0:40
O. Snipes
Conestoga
2019 Conestoga Cougar Classic
Round 2
182
12/06
L
F 2-0 0:12
J. Schoenauer
Omaha Bryan
Friday Night Fracas
Round 2 (6 Team)
182
12/06
L
F 2-0 0:33
B. Chipman
Nebraska City
Friday Night Fracas
Round 3 (6 Team)
182
12/06
L
F 2-0 0:21
N. James
West Point-Beemer
Friday Night Fracas
Round 1 (6 Team)
182
12/06
L
F 2-0 0:29
L. Nigh
Millard North
Friday Night Fracas
Round 4 (6 Team)
182
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024