Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cy Peterson
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Syracuse
Syracuse Mat Club
Syracuse Youth Mat Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/17
W
Replay
MD 12-0
J. Adam
2 Tuff Gym Wrestling Club
NEUSA State High School Boys/Girls.
Round 8
168
03/17
W
Replay
F 4-1 2:58
K. Kuzelka
Fairbury MatMen
NEUSA State High School Boys/Girls.
Round 7
168
03/17
L
Replay
F 7-1 1:14
M. Robles
Nebraska
NEUSA State High School Boys/Girls.
Round 6
168
03/17
W
Replay
F 5-0 2:50
J. Mace
MWC Wrestling Academy
NEUSA State High School Boys/Girls.
Round 4
168
03/17
W
F 11-0 3:50
N. Blackburn
Nebraska
NEUSA State High School Boys/Girls.
Round 1 (32 Man)
168
03/10
W
DEC 7-2
S. Nachtigal
Golden Eagles
2024 AAU State Nebraska
6th Wrestleback (64 Man)
165
03/09
W
F 4-0 3:15
C. Foust
Logan View
2024 AAU State Nebraska
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
165
02/11
W
F 2-0 1:45
J. Fischer
Pierce
NSAA Class C District 1
Placements
165
02/10
W
F 4-1 2:45
C. Kyes
Central City
NSAA Class C District 1
Consi Semis
165
02/10
L
F 1-0 5:54
T. Halsey
Elkhorn Valley
NSAA Class C District 1
Semis and WB3
165
02/10
W
F 2-0 1:24
H. Svehla
EMF
NSAA Class C District 1
Quarters and WB1
165
02/10
W
F 2-0 0:41
C. Troy
Cross County/Osceola
NSAA Class C District 1
Round 1
165
01/27
L
M FOR 0-0
P. Moll
Lincoln High
Raymond Central Boys Varsity Invite
Round 6
165
01/27
L
M FOR 0-0
B. Lozoya
Cozad
Raymond Central Boys Varsity Invite
Round 5
165
01/27
L
DEF 0-0 0:10
R. Uhrich
Lincoln Lutheran
Raymond Central Boys Varsity Invite
Round 4
165
01/27
W
F 4-0 2:45
C. Schwenka
Minden
Raymond Central Boys Varsity Invite
Round 2
165
01/27
W
F 12-4 3:31
C. Herfel
Beatrice
Raymond Central Boys Varsity Invite
Round 1
165
01/26
W
F 2-0 1:49
R. Arner
Fairbury
Syracuse @ Fairbury
Round 1
165
01/22
W
F 4-1 1:05
O. Hall
Auburn
Syracuse Dual Tournament
Round 3 (6 Team)
165
01/22
W
F 5-0 1:21
J. Myers
Ashland Greenwood
Syracuse Dual Tournament
Round 4 (6 Team)
165
01/22
W
F 13-3 3:12
S. Jr.
Tri County
Syracuse Dual Tournament
Round 5 (6 Team)
165
01/22
W
F 11-3 2:45
R. Stuhr
Omaha Gross Catholic
Syracuse Dual Tournament
Round 1 (6 Team)
165
01/20
W
DEC 2-1
K. Gilmore
Arlington
NCC Conference Tournament - 2024
Placement Matches
165
01/20
W
F 10-2 2:45
C. Redstrom
Raymond Central
NCC Conference Tournament - 2024
Round 4
165
01/20
W
F 4-1 1:05
E. Crawford
Logan View
NCC Conference Tournament - 2024
Round 2
165
01/17
W
F 6-1 3:02
L. Vanecek
Bennington
Bennington @ Syracuse
Round 1
165
01/06
L
DEC 3-2
B. Loosvelt
York
Norm Manstedt Boys Invitational
Finals
165
01/06
W
DEC 4-3
J. Delano
Columbus
Norm Manstedt Boys Invitational
Semis
165
01/06
W
F 4-0 1:49
B. Woodward
Broken Bow
Norm Manstedt Boys Invitational
Quarters
165
01/06
W
F 17-3 3:49
D. Ogden
West Holt
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 5
165
01/05
W
F 2-0 1:42
J. Bernal
Schuyler
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 4
165
01/05
W
F 2-0 1:15
J. Bailey
Valentine
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 3
165
01/05
W
TF 16-0 2:46
C. Molina
Gering
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 2
165
01/05
W
F 2-0 1:56
C. Renteria
Columbus
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 1
165
12/30
W
F 9-0 2:54
L. Pohl
Aquinas Catholic
Wood River Holiday Duals
Round 1 (8 Team)
165
12/30
W
F 4-0 0:56
A. Tamayo
Gibbon
Wood River Holiday Duals
Placement Matches (8 Team)
165
12/30
W
F 2-0 1:41
C. Redstrom
Raymond Central
Wood River Holiday Duals
Round 2 (8 Team)
165
12/30
W
F 8-1 5:04
J. Fischer
Pierce
Wood River Holiday Duals
Cross Bracket (8 Team)
165
12/22
W
F 2-0 1:08
A. Schrader
David City
Syracuse vs. David City
Round 1
165
12/16
W
F 0-0 2:54
T. Stassines
Fillmore Central
2023 Dan Mowinkel - Logan View Invite
Placement Matches (16 Man)
165
12/16
W
DEC 4-2
C. Schnebel
Battle Creek
2023 Dan Mowinkel - Logan View Invite
Round 4
165
12/16
W
F 2-0 2:00
T. DeMilt
Fort Calhoun
2023 Dan Mowinkel - Logan View Invite
Round 2
165
12/08
W
F 2-0 0:26
L. Reeves
Central City
Syracuse @ Central City
Round 1
165
12/02
W
F 6-2 4:47
J. Kansteiner
Conestoga
2023 Conestoga Cougar Classic
Round 6
165
12/02
W
F 7-1 1:55
T. Carlson
Lincoln Standing Bear
2023 Conestoga Cougar Classic
Round 4
165
12/02
W
F 2-0 1:32
S. Lautenschlager
Bishop Neumann
2023 Conestoga Cougar Classic
Round 2
165
12/02
W
F 2-0 0:13
N. Willnerd
Logan View
2023 Conestoga Cougar Classic
Round 1
165
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/29
W
FOR 0-0
E. Jackson
North Platte High School
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 7 (8 Man)
Bracket 46
06/29
W
DEC 7-0
J. Hernandez
Lexington
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 6 (8 Man)
Bracket 46
06/29
W
DEC 3-0
K. Coufal
Aquinas 1
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 4 (8 Man)
Bracket 46
06/29
W
F 4-1 1:09
T. Mosenteen
Holyoke
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 3 (8 Man)
Bracket 46
06/29
W
DEC 6-0
C. Menold
Sabetha Kids Wrestling Club
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 2 (8 Man)
Bracket 46
06/29
W
F 10-0 2:08
P. Ryan
Millard South
Legends Camp Gothenburg - 2023
Round 1 (8 Man)
Bracket 46
03/12
W
F 9-7 3:44
P. Carstens
**
2023 AAU State Nebraska
2nd Place Match (64 Man)
160
03/12
L
DEC 4-3
C. Eggleston
Beatrice Wrestling Club
2023 AAU State Nebraska
Placement Matches (64 Man)
160
03/12
W
F 2-0 1:16
J. Dodson
Centennial Wresting Club
2023 AAU State Nebraska
Semis & 7th WB (64 Man)
160
03/12
W
DEC 3-0
J. Moravec
Aquinas Catholic
2023 AAU State Nebraska
Quarters & 5th WB (64 Man)
160
03/11
W
F 2-0 1:21
K. Poppe
Wisner-Pilger
2023 AAU State Nebraska
Round 4 Champ & WB (64 Man)
160
03/11
W
MD 13-2
C. Bailey
Holdrege
2023 AAU State Nebraska
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
160
02/19
L
Replay
DEC 11-5
B. Alberts
Grand Island Central Catholic
2023 NSAA State Championships
Boys Championship Finals
C160
02/18
W
Replay
DEC 4-2
A. Lurz
Valentine
2023 NSAA State Championships
Friday Night Semis
C160
02/17
W
Replay
DEC 4-2
T. Hollandsworth
Raymond Central
2023 NSAA State Championships
Thu Ses 1&2 Round 2 (16 Man)
C160
02/16
W
Replay
F 4-0 2:36
B. Mcgee
Amherst
2023 NSAA State Championships
Thu Ses 1&2 Round 1 (16 Man)
C160
01/21
W
F 2-1 3:59
T. Hollandsworth
Raymond Central
Nebraska Capitol Conference
Placement Matches
160
01/21
W
F 5-0 1:02
B. Flesner
Arlington
Nebraska Capitol Conference
Round 4
160
01/21
W
F 2-0 0:20
B. Radcliffe
Douglas County West
Nebraska Capitol Conference
Round 2
160
01/20
W
DEC 5-2
B. Poston
Nebraska City
Nebraska City @ Syracuse
Round 1
160
01/13
W
F 2-0 1:03
O. Hall
Auburn
Syrause Dual Tournament
Round 2 (6 Team)
160
01/13
W
DEC 9-2
T. Beetison
Ashland Greenwood
Syrause Dual Tournament
Round 1 (6 Team)
160
01/13
W
F 2-0 0:39
R. Stuhr
Omaha Gross Catholic
Syrause Dual Tournament
Round 4 (6 Team)
160
01/13
W
F 5-0 1:24
I. Castillo
Tri County
Syrause Dual Tournament
Round 5 (6 Team)
160
01/07
L
DEC 6-3
A. Lurz
Valentine
Norm Manstedt Boys Invitational
Finals
160
01/07
W
F 2-1 3:57
W. Urkoski
High Plains Community
Norm Manstedt Boys Invitational
Semi
160
01/07
W
TF 15-0 3:35
A. Braniff
Tekamah-Herman
Norm Manstedt Boys Invitational
Quarters
160
01/06
W
F 4-1 1:15
J. Blattner
Kearney Catholic
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 5
160
01/06
W
F 10-2 5:31
C. Schnebel
Battle Creek
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 4
160
01/06
W
F 2-0 0:41
B. Wiseman
Adams Central
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 3
160
01/06
W
F 2-0 0:50
M. Miigerl
Lincoln East
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 1
160
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/11
W
DEC 6-0
C. Bice
Norris
2021 Crete Invite
Round 6 (Placement) Mat 1-3
152
12/11
W
DEC 6-4
B. Powers
Beatrice
2021 Crete Invite
Round 5 (Consi Semi)
152
12/11
L
MD 17-7
C. Corcoran
Ralston
2021 Crete Invite
Round 4 ( Semis)
152
12/11
W
MD 10-0
Z. Baker
Wilber-Clatonia
2021 Crete Invite
Round 2 (Quarters)
152
12/11
W
F 5-0 2:22
C. Linares
Crete
2021 Crete Invite
Round 1
152
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024