Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brady Bierema
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Team Name
Bon Homme/Avon
Bon Homme/Scotland/Avon
Bon homme/Avon
Bon homme/scotland
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
W
DEC 3-1
J. Halverson
Canton
SDHSAA State Dual Championships
Placement Matches (8 Team)
160
02/25
L
DEC 3-2
C. Randall
McCook Central/Montrose
SDHSAA State Dual Championships
Semis & 1st WB (8 Team)
160
02/25
W
F 2-0 1:23
J. Soulek
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
SDHSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
152
02/03
W
DEC 6-3
L. Hueser
Elk Point-Jefferson
BHA Triangular
Round 1
152
02/03
W
F 2-0 0:57
C. Flores
---
BHA Triangular
Round 1
152
01/22
W
DEC 8-6 SV
A. Even
Parker
Winner Invitational 2023
Placement
152
01/21
W
F 5-1 5:08
L. Yellowhawk
Sully Buttes
Winner Invitational 2023
Semis/WB
152
01/21
W
F 7-0 1:35
B. Arp
Custer
Winner Invitational 2023
Qtrs/WB
152
01/21
W
F 2-0 1:37
A. Blare
Winner
Winner Invitational 2023
Round 1
152
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
W
DEC 2-0
L. Steffensen
Kingsbury County
SDHSAA State Dual Championships
Semis & 1st WB (8 Team)
145
02/25
L
FOR 0-0
B. Weiss
Custer
SDHSAA State Championships
7th Place
B-138
02/25
L
DEC 4-0
S. Mowry
Lyman
SDHSAA State Championships
3rd Wrestleback
B-138
02/25
W
F 5-0 2:37
T. Tolsma
Mt. Vernon/Plankinton/Corsica-Stickney
SDHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
B-138
02/24
L
F 4-1 5:06
J. Hoverson
Wessington Springs/Woonsocket/Wosley-Wessington
SDHSAA State Championships
Quarterfinals and 1st WB
B-138
02/24
W
F 4-0 1:08
E. Mcelhone
Clark/Willow Lake
SDHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
B-138
01/29
L
DEC 5-2
C. Varilek
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
Wagner Invite 2022
combine
138
01/29
W
F 2-0 1:39
L. Loiseau
Tri-Valley
Wagner Invite 2022
Semi
138
01/29
W
F 2-0 0:35
J. Soulek
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
Wagner Invite 2022
combine
138
01/29
W
F 2-0 1:04
C. Svatos
Andes Central
Wagner Invite 2022
combine
138
01/08
W
DEC 3-1
C. Peterson
Vermillion
Dan Pansch Invitational
Placement Matches (8 Man)
138
01/08
W
F 7-0 1:36
E. Nelson
Yankton
Dan Pansch Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
138
01/08
L
MD 9-1
W. Stuntebeck
Tea
Dan Pansch Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
138
01/08
W
F 2-0 2:49
C. Peterson
Vermillion
Dan Pansch Invitational
Quarterfinals (8 Man)
138
12/31
W
DEC 7-2
R. Peterson
Philip Area
MCM Invitational 2021-2022
Placing 16 man
138
12/31
W
DEC 4-0
D. Zell
Kingsbury County
MCM Invitational 2021-2022
Round 5 (4th WB 16, 2nd WB 8)
138
12/31
W
F 0-0 1:31
J. Sargent
Winner
MCM Invitational 2021-2022
Round 4 (Semis & WB 5 man 4th, RR 2nd)
138
12/31
W
DEF 6-0 2:25
K. Gale
Elk Point-Jefferson
MCM Invitational 2021-2022
Round 3 (16 man 2nd rnd WB 5 man 3rd)
138
12/31
L
F 2-1 3:40
C. Varilek
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
MCM Invitational 2021-2022
Round 2 (Quarter 1st WB, 5 man 2nd, RR 1st)
138
12/31
W
MD 14-0
A. Bartels
Winner
MCM Invitational 2021-2022
Round 1 (16 & 5-man)
138
12/18
W
F 4-0 2:01
Z. Finzen
West Sioux
EPJ Huskies Invitational 2021
3rd Place Match
138
12/18
W
F 7-0 2:04
W. Keller
Millard North
EPJ Huskies Invitational 2021
4th Wrestleback (16 Man)
138
12/18
L
DEC 6-0
A. Meyer
Canton
EPJ Huskies Invitational 2021
Semifinals (16 Man)
138
12/18
W
F 5-0 2:00
O. Bekanich
Wagner
EPJ Huskies Invitational 2021
Quarterfinals (16 Man)
138
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/27
W
DEC 3-1
K. Ask
Canton
SDHSAA State Championships
Cons Semis
B-126
02/27
W
DEC 4-2
D. Zell
Kingsbury Co
SDHSAA State Championships
Wrestleback 3 & RR
B-126
02/26
W
DEC 8-6
C. Ehresmann
Groton Area
SDHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man), 1st WB 8-Man, 5-Man RR3
B-126
02/26
L
TF 23-8 4:58
O. Hansen
Burke/Gregory
SDHSAA State Championships
Quarters
B-126
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/25
W
DEC 4-2 SV
R. Peterson
Philip
Winner Invitational
Placement Matches (16 Man)
113
01/25
W
MD 9-0
L. Buseman
Parker
Winner Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
113
01/25
L
F 8-2 4:28
O. Hansen
Burke/Gregory
Winner Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
01/25
W
F 2-0 1:46
R. Peterson
Philip
Winner Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024