Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Austin Doyen
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Crivitz
Crivitz/Wausaukee
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 8-2
B. Groshek
Wittenberg-Birnamwood
WIAA D2 Reg BI @ New London
4th Place Match (16 Man)
157
02/10
L
MD 10-2
B. Wagner
Freedom
WIAA D2 Reg BI @ New London
Placement (16 Man)
157
02/10
L
MD 17-4
K. Killips
Clintonville
WIAA D2 Reg BI @ New London
Semis & 3rd WB (16 Man)
157
02/10
W
TF 19-2 6:00
K. Wayka
Menominee Indian
WIAA D2 Reg BI @ New London
Quarters & 1st WB (16 Man)
157
02/08
W
F 7-2 2:30
B. Hoffman
Wabeno/Laona/Th. Lakes
Wabeno/Laona/3Lks vs Crivitz,Lakeland Union,Tomahawk
Round 1
157
02/02
W
MD 9-1
M. Vargas
Oconto
Oconto/Kewaunee/Crivitz
Round 1
157
02/02
L
TF 15-0 4:32
M. VanGoethem
Kewaunee
Oconto/Kewaunee/Crivitz
Round 1
157
01/27
L
DEC 6-5
J. Seegmiller
Wittenberg-Birnamwood
2024 Dirk Sorenson Door County Classic
Placement Matches (16 Man)
157
01/27
L
DEC 6-4
G. Glaser
Two Rivers
2024 Dirk Sorenson Door County Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
157
01/27
W
DEC 10-8
C. Ark
Lena
2024 Dirk Sorenson Door County Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
157
01/26
L
F 0-0
T. Skubal
Lakeland/Mercer
Wabeno/Laona/3Lks vs Crivitz,Lakeland Union,Tomahawk
Round 1
157
01/19
W
DEC 12-6
C. Ark
Lena
2024 M&O Conference Multi
Round 1 (6 Team)
157
01/19
W
F 10-2 3:27
R. Polanco
Oneida Nation
2024 M&O Conference Multi
Round 3 (6 Team)
157
01/19
W
F 14-4 5:31
M. Pecanas
Suring/Gillett
2024 M&O Conference Multi
Round 5 (6 Team)
157
01/19
L
DEC 9-2
C. Berth
Coleman
2024 M&O Conference Multi
Round 4 (6 Team)
157
01/19
L
F 4-2 5:08
L. Veeser
Southern Door
Multi Dual at Crivitz / Southern Door / Coleman
Round 1
157
01/17
L
F 15-3 3:27
M. Kuchta
Coleman
Multi Dual at Crivitz / Southern Door / Coleman
Round 1
165
01/04
W
F 2-0 0:55
C. Meeks
Mosinee
Mosinee Quad
Round 1
165
12/28
W
F 6-1 3:47
R. Coates
Grizzlies
Northern Exposure
Finals (2 Team)
165
12/28
L
F 2-0 0:37
G. Stockwell
Wausau East
Northern Exposure
Finals (2 Team)
165
12/28
L
TF 20-3 6:00
A. Lankey
Sauk Prairie/Wis. Heights
Northern Exposure
Finals (2 Team)
165
12/28
W
DEC 13-11
K. McCue
East Troy
Northern Exposure
Finals (2 Team)
175
12/28
L
DEC 9-2
H. Opper
Merrill
Northern Exposure
Finals (2 Team)
165
12/21
W
F 3-4 1:30
P. Erickson
Edgar
Crivitz Quad
Round 1
165
12/20
W
F 0-0 3:18
B. Rouse
Kingsford HS
Crivitz Quad
Round 1
165
12/17
L
F 7-1 3:58
K. Bowman
Oconto
Suring Gillett Quad
Round 1
175
12/16
W
MD 15-4
C. Zinner
Lomira
Willard Schmidt Invitational
Round 2 (16 Man)
165
12/16
W
F 2-5 1:19
J. Garcia
Green Bay Preble
Willard Schmidt Invitational
Round 1 (16 Man)
165
12/02
W
DEC 9-5
C. Craig
Ashland
John Roberts Scramble 2023
Round 7
175
12/02
W
DEC 9-5
I. Langen
Crivitz
John Roberts Scramble 2023
Round 6
175
12/02
L
F 12-2 4:56
R. Mccain
Marathon
John Roberts Scramble 2023
Round 5
175
12/02
W
TF 15-0 4:24
J. Stronstad
Antigo
John Roberts Scramble 2023
Round 4
175
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/14
L
FOR 0-0
T. Laack
Clintonville/Marion
52nd Peshtigo Wrestling Invitational
Round 6
145
01/14
L
F 3-1 3:55
A. Allsup
Oshkosh West Varsity Reserves
52nd Peshtigo Wrestling Invitational
Round 5
145
01/14
L
MD 8-0
C. Mentink
Oostburg
52nd Peshtigo Wrestling Invitational
Round 4
145
01/14
L
TF 16-1 5:57
E. Brissette
Peshtigo
52nd Peshtigo Wrestling Invitational
Round 3
145
01/14
W
F 6-0 3:13
E. Robinson
Sheboygan South
52nd Peshtigo Wrestling Invitational
Round 1 (12 Man)
145
01/12
L
MD 10-1
C. Chitko
Florence/Niagara
Lena Multi Dual
Round 1 (6 Team)
145
01/12
W
DEC 7-3
E. Kosch
Lena
Lena Multi Dual
Round 3 (6 Team)
145
01/12
L
TF 15-0 3:08
E. Brissette
Peshtigo
Lena Multi Dual
Round 5 (6 Team)
145
01/12
L
F 0-0 3:45
H. Webster
Oneida Nation
Lena Multi Dual
Round 2 (6 Team)
145
01/12
W
F 14-4 4:27
P. Zahn
Suring/Gillett
Lena Multi Dual
Round 4 (6 Team)
145
01/07
L
MD 11-1
A. Mossakowski
Oconto
Manawa Invitational
Placement Matches (8 Man)
145
01/07
L
F 0-0 0:50
A. Loehrke
Weyauwega-Frem.
Manawa Invitational
Cross Bracket (8 Man)
145
01/07
L
F 7-1 3:00
K. Rattin
Suring/Gillett
Manawa Invitational
Round 3 (8 Man)
145
01/07
W
F 1-11 3:56
B. Bessette
Waupaca
Manawa Invitational
Round 2 (8 Man)
145
01/07
W
F 0-2
B. Grossheim
Mishicot
Manawa Invitational
Round 1 (8 Man)
145
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024