Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Today · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Today · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Julian Slaastad
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Beat the Streets Chicago-Norwo
Beat the Streets Chicago-Norwood Park
IL
Illinois
New Trier
Unaffiliated
Winnetka (New Trier)
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/07
W
TF 13-4 0:50
N. Sanchez
Beat the Streets Chicago-Midway
Saint Viator Developmental FS/GR
Round 3 (4 Man)
161-165
04/07
W
TF 11-0 1:38
E. Essick
Oswego Wrestling Club
Saint Viator Developmental FS/GR
Round 1 (4 Man)
161-165
02/03
L
F 10-2 1:50
S. Onixt
Northbrook (Glenbrook North)
IHSA 3A Regional @ Glenview (Glenbrook South)
3rd Place
165
02/03
W
F 4-1 0:58
A. Knapik
Wilmette (Loyola Academy)
IHSA 3A Regional @ Glenview (Glenbrook South)
Consi Semis
165
02/03
L
F 12-2 3:57
C. Munn
Mt. Prospect (Prospect)
IHSA 3A Regional @ Glenview (Glenbrook South)
Semis and WB3
165
02/03
W
F 5-1 2:53
D. Philbrick
Glenview (Glenbrook South)
IHSA 3A Regional @ Glenview (Glenbrook South)
Quarters and WB1
165
01/28
W
F 0-0 1:06
P. Greco
Des Plaines (Maine West)
CSL Tournament
3rd Place Match
165
01/26
W
F 0-0 3:49
M. Birhala
Chicago (Lane)
Chicago (Lane) @ Winnetka (New Trier)
Round 1
165
01/20
W
F 2-0 1:06
P. Greco
Maine West
2024 CSL Conference Tournament
Place Matches
165 (Boys)
01/20
W
MD 15-6
A. Swenson
Maine South
2024 CSL Conference Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
165 (Boys)
01/20
L
TF 20-2 4:43
I. Dvoriannikov
Vernon Hills
2024 CSL Conference Tournament
Semi`s
165 (Boys)
01/20
W
F 2-0 1:24
P. Greco
Maine West
2024 CSL Conference Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
165 (Boys)
01/11
W
F 10-7 5:16
L. Davila
Deerfield (H.S.)
Deerfield (H.S.) @ Winnetka (New Trier)
Round 1
165
01/05
L
F 8-0 3:40
S. Onixt
Northbrook (Glenbrook North)
Winnetka (New Trier) @ Northbrook (Glenbrook North)
Round 1
165
12/10
L
MD 12-3
C. Clark
Libertyville
63rd Mudge-McMorrow Wrestling Invite
3rd, 5th, 7th
165
12/09
L
MD 11-0
A. Fischler
McHenry
63rd Mudge-McMorrow Wrestling Invite
3rd Wrestleback (16 Man)
165
12/09
W
F 0-0 2:09
M. Grazzini
York
63rd Mudge-McMorrow Wrestling Invite
Semis & 2nd WB (16 Man)
165
12/09
L
DEC 7-0
C. Clark
Libertyville
63rd Mudge-McMorrow Wrestling Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
165
12/09
W
F 0-0 1:09
d. bish
Prairie Ridge
63rd Mudge-McMorrow Wrestling Invite
Champ Round 1 (16 Man)
165
12/09
W
F 2-5 1:02
D. Philbrick
Glenview (Glenbrook South)
Winnetka (New Trier) @ Glenview (Glenbrook South)
Round 1
165
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/21
L
Replay
VSU1 15-7 5:41
E. Biladeau
Iowa
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 32 #1
145 lbs
07/21
W
Replay
VFA 1:23 6-0
E. Schmidt
Minnesota
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 64 #2
145 lbs
07/21
L
Replay
VFA 1:20 4-6
J. Charlesworth
Virginia
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 128
145 lbs
05/21
L
Replay
DEC 16-14
J. Goldberg
OH
2023 USAW Central Regional Champ - GR
Round 8 SF
152
05/21
W
Replay
TF 12-1 4:20
C. Andrews
IL
2023 USAW Central Regional Champ - GR
Round 7
152
05/21
W
Replay
TF 10-0 1:02
D. Paul
IL
2023 USAW Central Regional Champ - GR
Round 6 QF
152
05/21
W
DEF 0-0
D. Rupert
MI
2023 USAW Central Regional Champ - GR
Round 5
152
05/21
L
Replay
F 4-4 0:42
J. Williams
MI
2023 USAW Central Regional Champ - GR
Round 4
152
04/16
W
TF 10-0 2:47
R. Ludwig
Midland Havoc Wrestling Club
MUSAW Lakeshore Greco Open
Round 3
152-158
04/16
L
F 2-0 1:13
D. Piehl
Michigan West Wrestling Club
MUSAW Lakeshore Greco Open
Round 1
152-158
03/18
L
TF 8-0 1:14
K. Russell
Snider WC
Iron Eagle Greco
Round 4
160
03/18
W
TF 8-0 1:02
C. Smith
Hybrid Wrestling Club
Iron Eagle Greco
Round 2
160
03/18
W
FOR 0-0
Z. Reshkus
Warrior Wrestling Club
Iron Eagle Greco
Round 1
160
01/21
L
F 10-11 5:34
K. O`Sullivan
Northbrook (Glenbrook North)
CSL Conference Tournament 2023
5th Place
170
01/21
L
F 2-0 1:30
I. Badalov
Glenview (Glenbrook South)
CSL Conference Tournament 2023
4th Wrestleback (16 Man)
170
01/21
W
F 6-5 2:57
C. Riley
Skokie (Niles North)
CSL Conference Tournament 2023
Semis & 3rd WB (16 Man)
170
01/21
L
F 4-0 1:23
S. Bartell
Park Ridge (Maine South)
CSL Conference Tournament 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
11/26
L
TF 16-0 3:05
M. Astacio
Marian Central
Ted DeRousse Team Tournament
Placement (4 Team)
160
11/26
W
F 4-3 2:42
V. Montelongo
Wheeling
Ted DeRousse Team Tournament
Semis (4 Team)
160
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024