Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Zachary Sullivan
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2017-2018
Team Name
Bishop Moore School
Cheyenne Central
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
NC 0-0
C. Nichols
Central
WHSAA 4A Southeast Quadrant Qualifier
Consi Semis
170
02/19
L
DEC 10-9 TB1
I. Lawrence
Cheyenne East
WHSAA 4A Southeast Quadrant Qualifier
Quarters and WB1
170
02/06
W
F 8-0 0:28
W. Garrett
Campbell County
Campbell County @ Central
Round 1
170
02/06
W
F 5-0 1:05
J. Viergets
Thunder Basin High School
Thunder Basin High School @ Central
Round 1
170
02/06
W
F 12-9 5:32
G. Toohey
Thunder Basin High School
Thunder Basin High School @ Central
Round 1
170
02/06
W
F 7-2 3:32
O. Bartel
Sheridan
Sheridan @ Central
Round 1
170
02/05
L
F 5-5 3:27
T. Harris
Worland
Worland @ Central
Round 1
170
01/15
W
F 2-0 0:18
C. Rivard
Star Valley
2021 Thoman Soda Ash Memorial JV
Round 2 (4 Team)
170
01/15
W
F 5-0 1:02
A. Hudson
---
2021 Thoman Soda Ash Memorial JV
Round 3 (4 Team)
170
01/09
W
F 2-0 0:46
G. Lopez
---
Central @ Douglas
Round 1
170
01/09
W
F 4-1 1:41
I. Tucker
Campbell County
Campbell County @ Central
Round 1
170
01/09
W
F 2-0 0:37
J. Sanchez
Natrona County
Central vs. Natrona County
Round 1
170
01/08
W
F 7-0 3:34
T. Chavez
Kelly Walsh
Central @ Kelly Walsh
Round 1
170
01/02
L
F 11-2 5:19
D. Lopez
---
Central @ Cheyenne East
Round 1
195
12/17
W
F 2-0 0:11
S. Valdez
Cheyenne East
Central @ Cheyenne East
Round 1
170
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
W
F 9-2 3:27
T. Smith
Cheyenne East
Cheyenne East @ Central
Round 1
160
02/14
L
MD 15-1
I. Lawrence
Cheyenne East
Cheyenne East @ Central
Round 1
160
02/08
W
MD 10-2
G. Toohey
Thunder Basin High School
Thunder Basin High School @ Central
Round 1
160
01/25
L
DEC 4-1
J. Casanueva
Roosevelt
2020 POUDRE JV INVITATIONAL
---
160A
01/25
W
F 9-2 3:53
M. Gooley
Broomfield
2020 POUDRE JV INVITATIONAL
---
160A
01/25
L
DEC 11-5
F. Forfeit
---
2020 POUDRE JV INVITATIONAL
---
160A
01/18
L
F 5-1 2:50
K. Rentz
---
2021 LOVELAND JV INVITATIONAL
2nd Wrestleback (16 Man)
160
01/18
L
DEC 5-4
J. Casanueva
Roosevelt
2021 LOVELAND JV INVITATIONAL
Round 2
160
01/18
W
F 5-4 3:16
G. Lagunas
Fort Collins
2021 LOVELAND JV INVITATIONAL
Round 1
160
01/11
L
F 12-1 4:00
Z. Dunn
Thompson Valley
2020 Rocky Mountain JV Invite
Round 6 Placement Matches
160B
01/11
W
F 2-0 0:55
V. Schallenberg
Rocky Mountain 2
2020 Rocky Mountain JV Invite
Round 4 16-man both sides & 8-man both sides
160B
01/11
W
F 2-0 0:47
M. Chavez
Standley Lake
2020 Rocky Mountain JV Invite
Round 2 16-man both sides & 8-man
160B
01/04
L
F 6-2 2:46
I. Sell
---
Bison Bonanza
Placement Matches (8 Team)
160
01/04
L
F 10-2 2:37
J. Hesford
Cheyenne East
Bison Bonanza
Round 1 (8 Team)
160
01/04
L
F 2-0 1:54
Z. Cudney
Burns/Pine Bluffs
Bison Bonanza
Cross Bracket (8 Team)
160
01/04
L
F 2-0 1:46
N. Lundberg
Central
Bison Bonanza
Round 2 (8 Team)
160
12/21
L
F 2-2 1:28
D. Cordova
Discovery Canyon
Lakewood HS JV Wrestling Invite
Round 4
160
12/21
W
F 0-2 1:44
G. Aldama
Mountain Range
Lakewood HS JV Wrestling Invite
Round 3 (32 Cons & 16 Champ/Cons)
160
12/21
L
F 5-0 1:33
B. Hendrickson
Fairview
Lakewood HS JV Wrestling Invite
Round 2
160
12/21
W
F 2-0 0:35
J. Gordon
Mead
Lakewood HS JV Wrestling Invite
Round 1
160
12/14
L
F 5-0 1:52
W. Moore
---
Charlie Lake - JV
Round 5
158-162
12/14
L
DEC 4-0
I. Lawrence
Cheyenne East
Charlie Lake - JV
Round 3&4
158-162
12/14
L
DEC 9-3
D. Mock
---
Charlie Lake - JV
Round 2&3
158-162
12/14
L
MD 11-1
C. Glanz
---
Charlie Lake - JV
Round 1
158-162
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
TF 16-0 5:00
E. Woolf
Riverdale
2019 Florida JV State Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
162
02/15
W
F 2-0 0:38
A. Hodges
Terry Parker
2019 Florida JV State Tournament
2nd Wrestleback (32 Man)
162
02/15
L
F 4-0 2:24
J. Labaze
Freedom
2019 Florida JV State Tournament
Round 1 (32 Man)
162
01/19
L
DEC 8-3
G. Pina
Cheyenne South
2019 Dogger Wrestling Invitational
Round 3
145
01/19
L
DEC 7-3
A. Valois
Cheyenne East JV
2019 Dogger Wrestling Invitational
Round 1
145
01/12
W
F 4-1 3:27
I. Morales
Brighton
2019 ROCKY MOUNTAIN JV INVITE
Round 6 Placement Matches
145 B
01/12
W
F 2-4 2:31
P. Martin
Broomfield
2019 ROCKY MOUNTAIN JV INVITE
Round 5 16-man & 8-man consolation semis
145 B
01/12
W
F 2-0 0:39
D. Rehl
Rocky Mountain 2
2019 ROCKY MOUNTAIN JV INVITE
Round 4 16-man both sides & 8-man both sides
145 B
01/12
W
F 4-0 2:20
C. Sebring
Broomfield
2019 ROCKY MOUNTAIN JV INVITE
Round 3 16-man Consolation only
145 B
01/12
L
MD 15-4
T. Kufeld
Mountain View
2019 ROCKY MOUNTAIN JV INVITE
Round 2 16-man both sides & 8-man
145 B
01/05
L
DEC 10-6
T. Natelli
Ellicott
39th Annual Bennett Tiger Invitational
Cons Semi (16 man & 32 Man)
145
01/05
W
F 5-0 2:06
Y. Bumba
Jefferson
39th Annual Bennett Tiger Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
145
01/05
L
F 7-1 3:25
J. Sandoval
John F. Kennedy
39th Annual Bennett Tiger Invitational
Round 2 Champ & WB (16 man & 32 Man)
145
12/28
L
F 2-0 2:00
Z. Cudney
Burns/Pine Bluffs
Bison Bonanza
Round 3 (8 Team)
152
12/28
L
F 2-0 1:25
C. Pierce
Torrington
Bison Bonanza
Round 1 (8 Team)
152
12/28
L
F 26-9 2:30
J. Hesford
Cheyenne East
Bison Bonanza
Round 2 (8 Team)
152
12/28
L
F 8-0 1:57
C. Hernandez
Wheatland
Bison Bonanza
Cross Bracket (8 Team)
152
12/28
L
F 2-0 1:37
S. Lister
Cheyenne South
Bison Bonanza
Placement Matches (8 Team)
152
12/08
L
F 2-0 0:54
K. Kaske
Cheyenne East
Charlie Lake - JV
Round 5
144-151
12/08
L
F 9-0 1:30
A. Eldiery
Fort Collins
Charlie Lake - JV
Round 3&4
144-151
12/08
L
FOR 0-0
N. Whitefield
---
Charlie Lake - JV
Round 2&3
144-151
12/08
L
F 2-0 2:16
J. Smith
Gering
Charlie Lake - JV
Round 1
144-151
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
L
MD 14-0
L. Roadifer
Cheyenne East
Cheyenne East @ Central
Round 1
132
02/12
L
TF 15-0 3:47
D. Winchell
Cheyenne East
Cheyenne East @ Central
Round 1
132
02/08
L
TF 16-0 3:37
T. Wilken
---
Central @ South
Round 1
138
01/26
L
F 0-2 0:57
C. Bentley
Natrona
2018 Ron Thon Memorial JV Tournament
Rd 2 Champ WB Rd 1 32-man, WB Rd 2 64-man
138
01/26
L
F 8-0 2:07
T. Covault
Natrona
2018 Ron Thon Memorial JV Tournament
Round 1/2 (64 Man)
138
01/20
L
F 5-0 3:53
J. Mohr
Kimball
Dogger Invitational 2018
2nd WB
132
01/20
L
F 10-0 3:29
C. Bentley
Natrona County JV
Dogger Invitational 2018
Round 1
132
01/17
W
F 3-2 2:45
B. Brown
---
Central @ Laramie
Round 1
132
01/09
L
TF 24-8 6:00
C. Pierce
Torrington
Torrington @ Central
Round 1
138
01/06
L
TF 21-5 3:46
J. Martin
Poudre
2018 ROCKY MOUNTAIN JV INVITE
Cons Semis for 16 man & 8 man
132 EX
01/06
L
F 9-4 3:54
D. Baucke
Eaton
2018 ROCKY MOUNTAIN JV INVITE
Semis & Cons 1 for 8 man Cons 3 for 16 man
132 EX
12/29
L
FOR 2-0
A. Fox
Torrington
Bison Bonanza
Round 3 (8 Team)
138
12/29
L
FOR 4-0
C. Peppers
Rock Springs
Bison Bonanza
Round 1 (8 Team)
138
12/29
L
FOR 6-1
A. Joshson
Cheyenne South
Bison Bonanza
Cross Bracket (8 Team)
138
12/29
L
FOR 0-0
J. Ennis
Central
Bison Bonanza
Round 2 (8 Team)
138
12/29
L
FOR 5-0
E. Read
Wheatland
Bison Bonanza
Placement Matches (8 Team)
138
12/16
L
TF 23-7 4:18
H. Rendell
Vista Peak
Lakewood JV tournament
Round 4
138
12/16
L
F 2-0 0:50
J. Winkler
Rocky Mountain
Lakewood JV tournament
Round 2
138
12/09
L
F 2-0 0:24
A. Mondragon
Burns/Pine Bluffs
Charlie Lake - JV
Round 3&4
136-140
12/09
L
F 6-2 5:00
K. Kaske
Cheyenne East
Charlie Lake - JV
Round 2&3
136-140
12/09
L
F 8-0 1:28
C. Pierce
Torrington
Charlie Lake - JV
Round 2&3
136-140
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024