Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kevin Rentz
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2015-2016
2014-2015
2013-2014
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/27
L
NC 0-0
N. Lundberg
Cheyenne Central
WHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
4A-160
02/27
W
DEC 6-4
P. Marvel
Kelly Walsh
WHSAA State Championships
First Round Wrestlebacks (16 man)
4A-160
02/27
L
DEC 6-3
R. Buhler
Natrona County
WHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
4A-160
02/19
L
DEC 4-3
C. Olson
Cheyenne East
WHSAA 4A Southeast Quadrant Qualifier
3rd Place
160
02/19
L
F 15-5 3:57
J. Hesford
Cheyenne East
WHSAA 4A Southeast Quadrant Qualifier
Semis & WB
160
02/19
W
DEC 7-4
J. Morales
South
WHSAA 4A Southeast Quadrant Qualifier
Quarters and WB1
160
02/12
W
F 2-1 3:03
A. Valois
Cheyenne East
Central @ Cheyenne East
Round 1
160
02/11
L
DEC 4-3
C. Olson
Cheyenne East
Central @ Cheyenne East
Round 1
160
02/06
W
F 12-1 2:56
L. Ketterling
Campbell County
Campbell County @ Central
Round 1
160
02/06
W
F 7-4 2:37
M. Brown
Thunder Basin High School
Thunder Basin High School @ Central
Round 1
160
02/06
W
F 8-0 2:00
K. Custis
Sheridan
Sheridan @ Central
Round 1
160
02/05
W
DEC 7-5
N. Harper
Worland
Worland @ Central
Round 1
160
01/22
W
DEC 4-2
B. Beck
Star Valley
Rock Springs Double Duals
Round 1 (3 Team)
JV15
01/22
W
F 7-7 4:31
T. Metcalf
Rock Springs
Rock Springs Double Duals
Round 2 (3 Team)
JV5
01/15
W
F 2-0 0:49
C. Rivard
Star Valley
2021 Thoman Soda Ash Memorial JV
Round 2 (4 Team)
160
01/15
W
DEC 12-8
L. Ketterling
Campbell County
2021 Thoman Soda Ash Memorial JV
Round 1 (4 Team)
160
01/15
W
F 2-0 0:06
E. Burke
Rawlins
2021 Thoman Soda Ash Memorial
Round 3 (4 Team)
160
01/09
W
F 2-0 0:32
G. Coudret
Douglas
Central @ Douglas
Round 1
160
01/09
W
F 4-1 1:36
K. Custis
Sheridan
Central @ Sheridan
Round 1
160
01/09
W
F 2-0 0:54
L. Ketterling
Campbell County
Campbell County @ Central
Round 1
160
01/09
W
DEC 7-5 SV
N. Sides
Natrona County
Central vs. Natrona County
Round 1
160
01/08
W
F 2-0 0:19
W. Lehnen
Thunder Basin High School
Central @ Thunder Basin High School
Round 1
160
01/08
W
F 4-1 1:53
A. Bessey
Kelly Walsh
Central @ Kelly Walsh
Round 1
160
12/11
W
F 9-0 2:00
J. Warren
Torrington
Charlie Lake Duals - Varsity
Round 2 (6 Team)
160
12/11
L
DEC 9-2
P. Halstead
Alliance
Charlie Lake Duals - Varsity
Round 4 (6 Team)
160
12/11
L
DEC 7-4
C. Timblin
Gering
Charlie Lake Duals - Varsity
Round 3 (4 Team)
160
12/11
L
DEC 7-2
C. Stockton
Burns/Pine Bluffs
Charlie Lake Duals - Varsity
Round 1 (6 Team)
160
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/28
L
DEC 10-4
C. Pugh
Cheyenne East
WHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
4A-160
02/28
W
F 2-0 2:17
K. McKee
Campbell County
WHSAA State Championships
First Round Wrestlebacks (16 man)
4A-160
02/28
L
F 10-3 2:25
J. Hesford
Cheyenne East
WHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
4A-160
02/22
L
F 5-0 1:22
L. Geiser
Thunder Basin High School
WHSAA 4A East Regional
Semis and WB3
160
02/22
L
F 23-8 5:12
J. Hesford
Cheyenne East
WHSAA 4A East Regional
Quarters and WB1
160
02/08
L
F 2-0 2:35
L. Geiser
Thunder Basin High School
Thunder Basin High School @ Central
Round 1
160
01/31
L
F 2-0 0:48
J. Goodrich
Wright
2020 Ron Thon Memorial JV Tournament
Rd 4 Champ, Rd 3 WB 64-man WB Rd 2 32-man
152
01/31
W
MD 12-3
A. Contos
Laramie
2020 Ron Thon Memorial JV Tournament
WB Rd 2 64-man
152
01/31
L
DEC 5-0
T. Mickelson
Star Valley
2020 Ron Thon Memorial JV Tournament
Round 1/2 (64 Man)
152
01/25
L
F 9-1 3:31
G. McBride
---
UNK Midwest Duals - High School Day 2
Round 4 (6 Team)
152
01/25
L
DEC 6-3
V. Beeson
Broomfield
UNK Midwest Duals - High School Day 2
Round 1 (6 Team)
152
01/25
W
DEC 8-5
S. Ingledue
Gretna
UNK Midwest Duals - High School Day 2
Round 3 (6 Team)
152
01/25
L
F 4-0 2:42
R. Iburg
Columbus
UNK Midwest Duals - High School Day 2
Round 5 (6 Team)
152
01/19
W
FOR 0-0
G. Malek
Erie
2021 LOVELAND JV INVITATIONAL
Finals
160
01/19
W
DEC 4-2
M. Ortiz
---
2021 LOVELAND JV INVITATIONAL
Con Semis
160
01/18
W
F 5-0 0:35
V. Shallenberg
Rocky Mountain
2021 LOVELAND JV INVITATIONAL
Semis
160
01/18
W
F 5-1 2:50
Z. Sullivan
---
2021 LOVELAND JV INVITATIONAL
2nd Wrestleback (16 Man)
160
01/18
W
F 2-0 0:40
E. Falcon
Niwot
2021 LOVELAND JV INVITATIONAL
Round 2
160
01/18
L
MD 14-3
C. Pugh
Cheyenne East
2021 LOVELAND JV INVITATIONAL
Round 1
160
01/10
L
DEC 5-1
B. Blanchard
South
2020 Shane Shatto Memorial Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
160
01/10
L
TF 16-0 5:17
D. Hayden
Campbell County
2020 Shane Shatto Memorial Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
160
12/22
L
MD 13-1
E. Hernandez
Alameda International
Lakewood HS JV Wrestling Invite
Round 7
160
12/21
W
DEC 7-0
L. Simpson
Rocky Mountain
Lakewood HS JV Wrestling Invite
Round 5
160
12/21
W
F 3-0 3:57
C. Nichols
Central
Lakewood HS JV Wrestling Invite
Round 4
160
12/21
W
F 2-0 0:49
W. Schneider
Columbine
Lakewood HS JV Wrestling Invite
Round 2
160
12/21
W
F 2-0 0:43
D. Rehl
Rocky Mountain
Lakewood HS JV Wrestling Invite
Round 1
160
12/14
W
F 2-2 1:15
A. Contos
Laramie
Charlie Lake - JV
Round 5
154-156
12/14
L
DEC 7-3
A. Vassalli
Fossil Ridge
Charlie Lake - JV
Round 3&4
154-156
12/14
L
DEC 11-9 SV
S. Scott
Cheyenne East
Charlie Lake - JV
Round 2&3
154-156
12/14
W
F 4-1 1:59
J. Morales
Burns/Pine Bluffs
Charlie Lake - JV
Round 1
154-156
12/13
W
F 8-4 4:00
D. Paniagua
Burns
Charlie Lake Dual Tournament
Finals (2 Team)
160
12/13
L
DEC 6-3
J. Brann
Poudre
Charlie Lake Dual Tournament
Round 4 (6 Team)
152
12/13
L
F 4-0 4:26
R. Dirkson
Eaton
Charlie Lake Dual Tournament
Round 1 (6 Team)
152
12/13
L
F 5-0 1:49
K. Lenzen
---
Charlie Lake Dual Tournament
Round 2 (6 Team)
160
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
F 2-0 0:54
J. Dilly
Cheyenne Central
WHSAA 4A East Regional
2nd Wrestleback (16 Man)
152
02/16
L
TF 24-9 4:00
J. Hesford
Cheyenne East
WHSAA 4A East Regional
Round 1 (16 Man)
152
01/26
L
DEC 5-0
E. Long
Big Piney
2019 Ron Thon Memorial JV Tournament
Quarters with WB
145
01/25
W
F 4-5 3:30
C. Bottom
Greybull
2019 Ron Thon Memorial JV Tournament
WB Rd 4 64-man
145
01/25
L
DEC 8-3
W. Moore
Douglas
2019 Ron Thon Memorial JV Tournament
Rd 4 Champ, Rd 3 WB 64-man WB Rd 2 32-man
145
01/25
W
F 5-1 1:39
K. Strother
Rock Springs
2019 Ron Thon Memorial JV Tournament
Round 1-2
145
01/25
W
F 3-8 2:35
L. Geiser
Thunder Basin High School
2019 Ron Thon Memorial JV Tournament
Round 1/2 (64 Man)
145
01/19
L
DEC 7-2
J. Thornton
---
2019 Dogger Wrestling Invitational
Round 3
152
01/19
L
DEC 8-2
S. Henderson
---
2019 Dogger Wrestling Invitational
Round 1
152
01/05
L
DEC 9-2
X. Mendoza
Dolores Huerta Prepartory
39th Annual Bennett Tiger Invitational
Placement Matches
152
01/05
W
F 5-7 3:53
M. Peou
Eaglecrest
39th Annual Bennett Tiger Invitational
Cons Semi (16 man & 32 Man)
152
01/05
L
DEC 5-1
D. Kamm
Chapparal
39th Annual Bennett Tiger Invitational
Round 2 Champ & WB (16 man & 32 Man)
152
12/28
L
F 2-0 1:26
C. Hernandez
Wheatland
Bison Bonanza
Round 1 (8 Team)
152
12/28
L
F 14-5 2:53
J. Hesford
Cheyenne East
Bison Bonanza
Placement Matches (8 Team)
152
12/28
L
F 2-0 2:46
K. Lenzen
---
Bison Bonanza
Round 3 (8 Team)
152
12/15
L
MD 11-0
S. Lee
Overland
2018 Lakewood JV Tournament
Round 7 (All Placement Matches)
152
12/15
L
F 9-2 5:36
A. Green
Douglas County
2018 Lakewood JV Tournament
Round 5 (All Semis & Cons)
152
12/15
W
F 4-1 3:44
I. Gray
Vista Peak
2018 Lakewood JV Tournament
Round 4 (32 Champ/Cons & 16 Cons)
152
12/15
W
F 10-2 2:54
J. Morgan
Rocky Mountain
2018 Lakewood JV Tournament
Round 2 (32 Champ/Cons & 16 Champ)
152
12/15
W
DEC 9-2
N. Mahon
Discovery Canyon
2018 Lakewood JV Tournament
Round 1 (32 Champ)
152
12/08
W
F 2-0 1:41
J. Kinnison
Cheyenne East
Charlie Lake - JV
Round 5
147-150
12/08
L
F 4-4 2:21
D. Marlin
Torrington
Charlie Lake - JV
Round 3&4
147-150
12/08
L
F 7-4 1:30
K. Berlin
Fort Collins
Charlie Lake - JV
Round 2&3
147-150
12/08
W
MD 10-1
J. Koslowsky
Kelly Walsh
Charlie Lake - JV
Round 1
147-150
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
DEC 4-2
L. Eldein
New Berlin West/Eisenhower
2016 Woodland JV Conference Tournament
Placement Matches (8 Man)
152
02/11
W
DEC 3-2
N. Clarke
New Berlin West/Eisenhower
2016 Woodland JV Conference Tournament
Round 2
152
02/10
W
F 2-0 0:53
C. Hoppe
Greenfield
2016 Woodland JV Conference Tournament
Round 1
152
01/23
L
MD 11-3
L. Halbach
New Holstein
Kewaskum Invite
Round 5 (5 Man)
144-150
01/23
L
DEC 7-3
Z. Zimpelman
Cedar Grove-Belgium
Kewaskum Invite
Round 4 (5 Man)
144-150
01/23
W
F 0-0 0:31
A. Flores
Saint Lawrence Seminary
Kewaskum Invite
Round 3 (5 Man)
144-150
01/23
W
F 0-0 0:59
G. Rau
Sheboygan Falls
Kewaskum Invite
Round 1 (5 Man)
144-150
12/10
L
F 0-0 2:31
C. Jakubawski
New Berlin West/Eisenhower
New Berlin West/Eisenhower @ Pewaukee
Round 1
152
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
L
DEC 4-2
B. Axelson
Wauwatosa East/West
Woodland JV Conference Tournament
Placement Matches (8 Man)
145
02/12
W
MD 8-0
L. Eldein
New Berlin West/Eisenhower
Woodland JV Conference Tournament
Round 3
145
02/12
W
F 2-0 0:54
P. Ranola
New Berlin West/Eisenhower
Woodland JV Conference Tournament
Round 2
145
02/11
L
DEC 2-0
B. Axelson
Wauwatosa East/West
Woodland JV Conference Tournament
Round 1
145
01/18
W
FOR 0-0
N. Kleiber
Sun Prairie
Craig Belcher Invite
Round 6 (12 Man)
145a
01/18
W
DEC 8-4
T. Griffin
Kenosha Tremper
Craig Belcher Invite
Round 5 (12 Man)
145a
01/18
L
F 0-0 3:50
M. Mickinak
Kettle Moraine Reserves
Craig Belcher Invite
Round 4 (12 Man)
145a
01/17
W
FOR 0-0
C. Green
Fort Atkinson
Craig Belcher Invite
Round 3 (12 Man)
145a
01/17
L
F 0-0 2:21
A. Duncan
---
Craig Belcher Invite
Round 1 (12 Man)
145a
01/10
L
F 0-0 3:14
B. Axelson
Wauwatosa West
WI Challenge Series Homestead Qualifier
4th Wrestleback (32 Man)
145
01/10
L
F 0-0 5:25
T. Ovsepyan
Grafton
WI Challenge Series Homestead Qualifier
Quarters & 3rd WB (32 Man)
145
01/10
W
MD 9-0
A. Grosenick
Nicolet
WI Challenge Series Homestead Qualifier
Round 2 Champ & WB (32 Man)
145
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/13
W
F 0-0 1:13
B. Braven
New Berlin West/Eisenhower
2014 Woodland JV Conference Tournament
Round 3 (4 Man)
138 RR
02/13
L
F 0-0 1:35
S. Nickulis
Pius
2014 Woodland JV Conference Tournament
Round 2 (4 Man)
138 RR
02/12
W
DEC 9-2
P. Scott
Wauwatosa East/West
2014 Woodland JV Conference Tournament
Round 1 (4 Man)
138 RR
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024