Mar 23-Dec 31 · Resumes Sunday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Collin Ramirez
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 9-1 3:00
C. Flores
Gothenburg
NSAA Class C District 4
Quarters and WB1
138
02/10
L
F 4-1 1:43
C. Rasmussen
Kearney Catholic
NSAA Class C District 4
Round 1
138
01/27
L
F 4-2 1:34
C. Gibbons
Crawford
Mitchell Invite 2024
Finals
138
01/26
L
F 2-1 3:06
J. Arreola
Bridgeport
Mitchell Invite 2024
R4
138
01/26
W
MD 14-6
C. Brinkman
Kimball
Mitchell Invite 2024
R2
138
01/20
L
F 6-0 2:11
C. Gibbons
Crawford
Chadron Invitational 2024
Round 2
138
01/20
L
F 4-1 1:39
B. Burry
Bayard
Chadron Invitational 2024
Round 1
138
01/19
L
F 11-2 2:24
A. Morales
Scottsbluff
Chadron Duals 2024
Round 2 (3 Team)
138
01/19
L
F 2-0 0:49
M. Christensen
Chase County
Chadron Duals 2024
Round 3 (3 Team)
138
01/19
W
F 2-0 0:41
B. Fisher
Chadron
Chadron Duals 2024
Round 2 (3 Team)
138
01/19
L
F 5-5 2:37
S. Fancher
Alliance
Chadron Duals 2024
Round 3 (3 Team)
138
01/06
L
F 2-0 0:26
L. Harper
Sutherland
Ogallala Duals 2024
Placement Round 6 (8 Team)
138
01/06
W
F 2-0 1:07
J. Forsen
Mullen
Ogallala Duals 2024
Placement Round 5 (8 Team)
138
01/06
W
F 2-0 0:38
R. Gutierrez
Sidney
Ogallala Duals 2024
Round 3 (8 Team)
138
01/06
L
F 9-3 4:34
M. Christensen
Chase County
Ogallala Duals 2024
Round 1 (8 Team)
138
01/06
L
F 9-3 5:27
S. Fancher
Alliance
Ogallala Duals 2024
Placement Round 6 (8 Team)
138
12/16
L
F 2-0 0:47
S. Lange
Sterling
Bridgeport/Sidney Invite 23
Round 3
138
12/16
W
F 6-2 1:31
J. Forsen
Mullen
Bridgeport/Sidney Invite 23
Quarterfinals (8 Man)
138
12/16
L
F 2-0 1:45
B. Poppe
Ogallala
Bridgeport/Sidney Invite 23
Round 1 (16 Man)
138
12/08
L
F 2-0 0:50
C. Armstrong
Bayard
Bayard/Bridgeport Triangular
Round 1
144
12/07
L
F 8-5 5:30
I. Lehman
Bridgeport
Bayard/Bridgeport Triangular
Round 1
144
12/02
L
F 12-6 5:27
M. Majerus
St. Paul
Mitchell vs. St. Paul
Round 1
144
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
W
F 3-2 1:44
A. Johnson
---
2023 Southeast Duals
Round 1 (12 Team)
138
02/04
L
F 8-3 1:17
K. Brothwell
Lingle-Ft. Laramie/Southeast
2023 Southeast Duals
Round 4 (12 Team)
138
02/04
L
F 2-0 0:51
C. Smith
---
2023 Southeast Duals
Placement (12 Team)
138
01/27
L
DEC 8-4
W. Thomas
Mitchell
Mitchell Invite 23
Con semis
138
01/27
L
F 5-4 3:31
W. Jacobs
Hay Springs
Mitchell Invite 23
Semis
138
01/20
W
F 2-0 1:43
A. Benzel
Alliance
Alliance @ Mitchell
Round 1
138
01/14
L
MD 12-2
M. Remmers
Thayer Central
Gibbon Bill Foster Invite
2nd Wrestle Back
138
01/14
L
F 2-0 0:13
S. Luther
Kearney Catholic
Gibbon Bill Foster Invite
Round 1
138
01/14
W
F 4-3 2:13
K. Wilkins
Gibbon
Kearney Catholic/Gibbon Triangular
Round 1
138
01/07
L
F 6-0 2:14
T. Kreis
Gothenburg
Ogallala Dual Tournament 2023
Round 2 (3 Team)
138
01/07
L
F 0-0 1:28
I. Brunkhorst
Ogallala
Ogallala Dual Tournament 2023
Round 1 (3 Team)
138
01/07
W
F 2-0 1:29
D. Russell
Chase County
Ogallala Dual Tournament 2023
Round 1 (3 Team)
138
01/07
L
F 6-0 5:12
K. Houser
Sidney
Ogallala Dual Tournament 2023
Round 3 (3 Team)
138
01/06
L
F 12-0 2:27
C. McGrath
Bridgeport
Bayard Triangular 2023
Round 2 (3 Team)
138
01/06
L
F 6-6 3:33
C. Armstrong
Bayard
Bayard Triangular 2023
Round 1 (3 Team)
138
12/10
L
F 3-0 3:38
P. Morava
Crawford
Gordon-Rushville Invite 2022
16 Cons
138
12/10
W
F 2-0 0:59
W. Brady
Crawford
Gordon-Rushville Invite 2022
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/10
L
F 3-5 2:00
J. French
Mullen
Gordon-Rushville Invite 2022
Round 1
138
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
L
F 7-4 2:44
K. Vanarsdall
Hershey
NSAA Class C District 4
2nd Wrestleback (16 Man)
126
02/11
L
F 2-0 0:20
S. Luther
---
NSAA Class C District 4
Round 1
126
02/05
L
F 4-1 1:59
G. Matthews
Niobrara County
2022 Southeast Duals
Round 1 (12 Team)
126
02/05
L
F 2-0 1:45
B. Cassatt-Reina
Alliance
2022 Southeast Duals
Placement (12 Team)
126
02/05
L
F 2-0 2:16
A. Cerny
Glenrock
2022 Southeast Duals
Round 4 (12 Team)
126
01/29
L
F 2-0 0:52
H. Barnette
Bridgeport
Mitchell Invite 2022
Con semis
126
01/29
L
F 8-5 5:41
T. Smith
Morrill
Mitchell Invite 2022
R1
126
01/21
L
F 2-2 0:44
P. Bachtold
Campbell County
Chadron Duals 2022
Placement Matches (8 Team)
126
01/21
L
F 6-1 1:59
B. Morales
Scottsbluff
Chadron Duals 2022
Round 3 (8 Team)
126
01/21
L
TF 15-0 2:22
W. Guerra
---
Chadron Duals 2022
Round 2 (8 Team)
126
01/15
L
F 2-2 1:37
G. Brown
Thayer Central
Gibbon Bill Foster Invite
Semis
126
01/15
W
F 5-0 0:46
K. Golden
Mitchell
Gibbon Bill Foster Invite
2nd Wrestle Back
126
01/15
L
F 4-1 1:25
K. Twohig
Franklin
Gibbon Bill Foster Invite
Quarters
126
01/08
W
F 2-0 1:20
J. Wingebach
Mullen
Ogallala Duals 2022
Round 3 (10 Team)
126
01/08
L
F 4-0 1:14
C. Stevens
Gothenburg
Ogallala Duals 2022
Placement
126
01/08
L
F 2-0 0:37
C. Buoy
Wray
Ogallala Duals 2022
Round 4 (10 Team)
126
01/08
L
F 5-0 1:54
B. Cassatt-Reina
Alliance
Ogallala Duals 2022
Round 1 (10 Team)
126
01/08
L
F 11-0 1:11
A. Munier
Sidney
Ogallala Duals 2022
Round 5 (10 Team)
126
12/18
L
F 4-0 1:44
L. Stephens
Ogallala
Bridgeport-Sidney Invite 2021
Place matches
126
12/18
L
F 2-0 0:50
H. Barnette
Bridgeport
Bridgeport-Sidney Invite 2021
Semis
126
12/18
W
F 14-2 4:53
L. Stockton
Burns/Pine Bluffs
Bridgeport-Sidney Invite 2021
Qtrs
126
12/16
L
F 2-0 0:37
G. Logsdon
Lingle-Ft. Laramie/Southeast
LFL Dual
Finals (2 Team)
126
12/11
L
F 9-0 3:11
H. Barnette
Bridgeport
Gordon-Rushville Invite 2021
Finals
126
12/11
W
DEC 14-10
K. Golden
---
Gordon-Rushville Invite 2021
4th Wrestleback (16 Man)
126
12/11
W
F 2-0 1:40
N. Arroyo
Morrill
Gordon-Rushville Invite 2021
Semis WB
126
12/11
L
F 2-0 1:11
K. Vincent
Gordon-Rushville
Gordon-Rushville Invite 2021
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021