Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Yardi Domingez
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Columbus Lakeview
Lakeview
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 3-1 SV
P. McCartney
Sidney
NSAA Class B District 4
Placements
190
02/10
W
DEC 7-0
L. Wright
Cozad
NSAA Class B District 4
Semis and WB3
190
02/10
W
F 2-0 0:46
G. Rosterman
Blair
NSAA Class B District 4
Quarters and WB1
190
02/02
L
M FOR 0-0
L. Stange
Crofton/Bloomfield
Clarkson-Leigh Invite
Round 5
190
02/02
L
M FOR 0-0
G. Stock
Tekamah-Herman
Clarkson-Leigh Invite
Round 4
190
02/02
W
F 2-0 1:18
A. Steffen
Crofton/Bloomfield
Clarkson-Leigh Invite
Round 2
190
01/27
L
DEC 5-2
S. Erickson
York
Central Conference Tournament (Boys)
Championships
190
01/27
W
F 2-0 1:48
R. Mejia-Castillo
Lexington
Central Conference Tournament (Boys)
Semis
190
01/27
W
F 2-0 0:24
H. Anderson
Crete
Central Conference Tournament (Boys)
Quarters
190
01/26
W
F 5-0 1:43
H.
Scotus Central Catholic
Scotus Central Catholic @ Columbus Lakeview
Round 1
190
01/20
W
DEC 5-3
T. Roberts
Boone Central
Madison Invite 2024
Medal rounds 8 and 16
190
01/19
W
DEC 7-0
J. Halsey
Elkorn Valley
Madison Invite 2024
Consolations Semi 8 and 16
190
01/19
W
F 2-0 0:14
D. Martin
Wisner Pilger
Madison Invite 2024
Quarter Finals 8 and 16 man
190
01/17
W
F 13-1 2:50
K. Kerr
Northwest
Northwest @ Columbus Lakeview
Round 1
190
01/05
W
F 2-0 0:16
C. Richards
Albany
Tri County Duals
Round 1 (10 Team)
190
01/05
W
F 2-0 0:19
M. Norris
Auburn
Tri County Duals
Round 4 (10 Team)
190
01/05
W
DEC 9-2
C. Stokebrand
Tri County
Tri County Duals
Round 2 (10 Team)
190
01/05
W
DEC 7-3
Z. Ebel
Falls City
Tri County Duals
Round 3 (10 Team)
190
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/02
W
Replay
DEC 5-1
B. White
Platte Valley
Midwest Classic Nationals 2023
Placement Matches (8 Man)
190
04/02
W
Replay
DEC 8-4
C. Nordyke
Holly Wildcats
Midwest Classic Nationals 2023
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
190
04/02
W
Replay
DEC 7-3
K. Houchin
Bayard Wresting Club
Midwest Classic Nationals 2023
Quarterfinals (8 Man)
190
03/25
L
DEC 3-1 SV
C. Gracey
Mullen
2023 37th Huskerland State
Placement Matches (8 Man)
169-186
03/25
W
DEC 6-3
C. Davis
---
2023 37th Huskerland State
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
169-186
03/25
W
MD 11-2
W. Rathjen
North Platte High School
2023 37th Huskerland State
Quarterfinals (8 Man)
169-186
03/25
W
NC 0-0
C. Davis
---
2023 37th Huskerland State
2nd Place Match (8 Man)
169-186
03/19
W
DEC 6-2
B. Boehmer
The Best Wrestler
NEUSA State High School Boys/Girls
Round 8
185
03/19
W
F 5-0 2:29
N. Moorman
Northwest Vikings
NEUSA State High School Boys/Girls
Round 7
185
03/19
W
DEC 7-3
T. Nigh
MWC
NEUSA State High School Boys/Girls
Round 6
185
03/19
W
MD 10-0
C. Grose-Bryner
Nebraska Titans
NEUSA State High School Boys/Girls
Round 5
185
03/19
W
F 2-0 0:58
B. Miller
Ogallala
NEUSA State High School Boys/Girls
Round 4
185
03/19
W
MD 11-0
K. Kuzelka
Fairbury
NEUSA State High School Boys/Girls
Round 3
185
03/19
L
F 3-0 3:48
H. Oliver
GI Grapplers
NEUSA State High School Boys/Girls
Round 2
185
03/19
L
NC 0-0
H. Oliver
GI Grapplers
NEUSA State High School Boys/Girls
2nd Place Match (32 Man)
185
03/12
L
DEC 3-1
N. McDonald
North Bend Central
2023 AAU State Nebraska
4th Wrestleback (32 Man)
182
03/12
W
F 2-0 0:34
J. Bernal
Schuyler Central High School
2023 AAU State Nebraska
Quarters & 3rd WB (32 Man)
182
03/12
W
F 2-0 0:57
B. Woodward
Broken Bow wrestling club
2023 AAU State Nebraska
2nd Wrestleback (32 Man)
182
03/11
L
F 3-2 2:41
H. Oliver
G.I. Grapplers
2023 AAU State Nebraska
Round 2 Champ & WB (32 Man)
182
03/11
W
F 4-0 1:09
M. Hammerlun
O`Neill Leprechaun Wrestling
2023 AAU State Nebraska
Round 1 (32 Man)
182
03/05
W
DEC 5-1
K. Kuzelka
Fairbury
Nebraska Mat Jam 2023
Placement Matches (16 Man)
176-188
03/05
W
DEC 6-3
H. Oliver
GI Grapplers
Nebraska Mat Jam 2023
4th Wrestleback (16 Man)
176-188
03/05
L
DEC 5-3
J. Turner
Fillmore Central
Nebraska Mat Jam 2023
Semis & 3rd WB (16 Man)
176-188
03/05
W
F 2-0 0:46
B. Woodward
Broken Bow Wrestling Club
Nebraska Mat Jam 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
176-188
03/05
W
MD 14-5
K. Houchin
Bayard
Nebraska Mat Jam 2023
Round 1 (16 Man)
176-188
03/05
L
NC 0-0
J. Turner
Fillmore Central
Nebraska Mat Jam 2023
2nd Place Match (16 Man)
176-188
02/17
L
Replay
DEC 9-3
J. Croteau
Norris
2023 NSAA State Championships
Fri Ses 3&4 Round 2 (16 Man)
B170
02/17
W
Replay
F 10-0 2:42
A. Ress-Conkey
---
2023 NSAA State Championships
Fri Ses 3&4 Round 1 (16 Man)
B170
02/16
L
Replay
DEC 4-2
R. Cullers
Chadron
2023 NSAA State Championships
Thu Ses 1&2 Round 1 (16 Man)
B170
01/28
W
DEC 6-2
D. Bower
York
Central Conference
Round 6
170
01/28
W
F 2-0 0:30
N. Moorman
Northwest
Central Conference
Round 4
170
01/28
W
F 5-0 1:31
J. Veliz
Schuyler
Central Conference
Round 2
170
01/20
W
DEC 8-1
L. Nelson
Wisner Pilger
Madison Invite 2023
Medal rounds 8 and 16
170
01/20
W
DEC 5-1
C. Ray
Boone Central
Madison Invite 2023
Consolations Semi 8 and 16
170
01/20
W
F 4-0 2:44
M. Hernandez
Madison
Madison Invite 2023
Quarter Finals 8 and 16 man
170
01/18
W
MD 10-2
N. Moorman
Northwest
Columbus Lakeview @ Northwest
Round 1
170
01/14
L
DEC 9-3
F. Trevino
Scottsbluff
Schuyler Wrestling Varsity Invite
Championship
170
01/14
W
DEC 3-2 UTB
J. Croteau
Norris
Schuyler Wrestling Varsity Invite
Round 4
170
01/14
W
TF 17-1 5:44
A. Ress-Conkey
Ralston
Schuyler Wrestling Varsity Invite
Round 2
170
01/13
W
F 2-0 1:27
C. Horst
Platteview
Platteview @ Columbus Lakeview
Round 1
170
01/06
W
F 10-0 3:04
D. Harding
Fillmore Central
Tri County Duals
Round 6 (10 Team)
170
01/06
W
F 2-0 0:41
C. Sharp
Auburn
Tri County Duals
Round 5 (10 Team)
170
01/06
W
F 2-0 1:54
K. Strecker
Falls City
Tri County Duals
Round 9 (10 Team)
170
01/06
W
F 2-0 1:17
C. Simmons
Republic County
Tri County Duals
Round 1 (10 Team)
170
01/06
W
F 4-0 3:44
D. Fanta
Centura
Tri County Duals
Round 2 (10 Team)
170
01/06
W
F 2-0 1:26
K. McDonald
Weeping Water
Tri County Duals
Round 3 (10 Team)
170
01/06
W
F 2-0 1:05
C. Stokebrand
Tri County
Tri County Duals
Round 4 (10 Team)
170
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/09
W
Replay
DEC 10-3
R. Rowland
South Dakota Fury
2022 AAU Fresh-Soph National Duals
Placement Matches (8 Team)
160
04/09
W
Replay
DEC 3-1
I. Vollmecke
Iowa Gold
2022 AAU Fresh-Soph National Duals
Round 3 (4 Team)
160
04/09
W
Replay
DEC 7-2
A. Scranton
Iowa White
2022 AAU Fresh-Soph National Duals
Cross Bracket (8 Team)
160
04/09
W
Replay
MD 11-2
G. Neu
South Dakota Mania
2022 AAU Fresh-Soph National Duals
Round 2 (4 Team)
160
04/09
L
Replay
DEC 3-2
A. Pontier
All Stars
2022 AAU Fresh-Soph National Duals
Round 1 (8 Team)
160
04/09
W
Replay
DEC 5-3
J. Wirtz
Iowa Yellow
2022 AAU Fresh-Soph National Duals
Round 2 (8 Team)
160
04/09
L
Replay
F 4-2 4:41
M. Hatch
Wyoming Gold
2022 AAU Fresh-Soph National Duals
Round 1 (4 Team)
160
02/05
W
Replay
DEC 5-2
B. Chaplin
Broken Bow
2022 NSAA State Dual Championships
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
160
02/05
W
Replay
DEC 1-0
A. Smith
Waverly
2022 NSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
160
01/21
L
DEC 6-4
W. Tramp
Crofton
Madison Invite 2022
Medal Round 8 and 16 man
160
01/21
W
DEC 3-1
N. Grothe
Twin River
Madison Invite 2022
Cons. Semi 8 and 16 man
160
01/21
W
F 0-0 3:17
B. Pohlman
Stanton
Madison Invite 2022
Quarterfinals 8 and 16 man
160
12/11
L
DEC 2-1
Z. Gaffney
Broken Bow
Holdrege Wresting Invitational
Round 6
160
12/11
W
DEC 6-2
C. Kirwan
Holdrege
Holdrege Wresting Invitational
Round 5
160
12/11
W
DEC 6-4
B. Bushhousen
Northwest
Holdrege Wresting Invitational
Round 3
160
12/11
L
DEC 1-0
B. Malcom
Cozad
Holdrege Wresting Invitational
Round 2
160
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024