Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Michael Conner
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2019-2020
2017-2018
Team Name
McCracken Co
Paducah Tilgham
Paducah Tilghman
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/23
W
MD 13-3
H. Hawthorne
McCracken County
2021 Christian County Invitational
Placement Matches (16 Man)
144
12/23
W
DEC 11-6
C. Myers
Beech Senior
2021 Christian County Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
144
12/23
W
F 2-0 0:50
J. Riley
Caldwell County
2021 Christian County Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
144
12/23
L
F 9-2 3:41
L. Stull
Meade County
2021 Christian County Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
144
12/23
W
F 7-0 3:16
J. Frederick
Hopkinsville
2021 Christian County Invitational
Round 1 (16 Man)
144
12/04
W
F 2-1 2:19
G. UNA
Allen
Gardner Edgerton Invitational 2021
9thPlaceMatches
145
12/04
W
MD 10-0
S. UNA
Gardner Edgerton
Gardner Edgerton Invitational 2021
ConsBrackets_3rds4ths
145
12/04
L
F 2-0 1:01
Z. Wessley
---
Gardner Edgerton Invitational 2021
Pool Rd 3
145
12/04
L
F 7-2 3:34
C. McAlister
---
Gardner Edgerton Invitational 2021
Pool Rd 2
145
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/11
W
F 0-0 1:25
J. Light
---
2020 GP West Invitational & Bruin Duals
Placement Matches (8 Man)
Varsity 145
01/11
L
F 2-0 0:59
S. Fisak
---
2020 GP West Invitational & Bruin Duals
2nd Wrestleback (8 Man)
Varsity 145
01/11
L
DEC 8-1
C. Finch
Brentwood High School
2020 GP West Invitational & Bruin Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
Varsity 145
01/11
W
MD 16-4
J. Light
---
2020 GP West Invitational & Bruin Duals
Quarterfinals (8 Man)
Varsity 145
01/04
L
DEC 5-4
L. Justice
Summit
Johnny Drennan 85 Memorial
Consi 1/3 Aux
160
01/03
L
F 14-4 5:50
J. Revere
Battle Ground Academy
Johnny Drennan 85 Memorial
Round of 32 and Consi 1 (64)
160
12/29
W
DEC 6-1
N. Watters
Calloway County
Toyota of Hopkinsville Christian County Invitational
Cons. Semis
160
12/29
W
F 0-0
J. Lingenfelter
Trigg County
Toyota of Hopkinsville Christian County Invitational
Champ. Round 1
160
12/28
L
DEC 5-4
G. English
Ohio County
Toyota of Hopkinsville Christian County Invitational
Champ. Round 1
160
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
F 0-0 0:48
J. Morgan
Apollo
KHSAA State Championships
Round 3 Consolation
113
02/16
W
F 0-0 2:48
Z. Maggard
Letcher County Central
KHSAA State Championships
Round 2 Consolation
113
02/16
L
F 0-0 1:31
A. Bender
Woodford County
KHSAA State Championships
Round 2 Championship
113
02/16
W
F 0-0 5:04
D. Thompson
Central
KHSAA State Championships
Round 1 (32 Man)
113
02/10
L
F 6-3 4:33
A. Gibson
Christian County
KHSAA Region 1
Placement Matches (8 Man)
113
02/10
W
DEC 8-6 SV
A. Royar
Fort Campbell
KHSAA Region 1
Semis & 1st WB (8 Man)
113
02/10
W
F 2-0 1:34
C. Clark
Ohio County
KHSAA Region 1
Quarterfinals (8 Man)
113
01/27
L
TF 16-0 2:41
A. Bender
---
2018 KYWCA State Dual Championship LARGE
Placement (12 Team)
113
01/27
L
F 4-0 1:54
T. DECK
Madison Central
2018 KYWCA State Dual Championship LARGE
Round 2 (12 Team)
113
01/27
L
F 2-0 1:49
S. Horton
Ryle
2018 KYWCA State Dual Championship LARGE
Round 1 (12 Team)
113
01/06
W
F 12-1 3:15
T. Vanderheyden
---
Redhawk Rampage
1st & 3rd (16 Man)
113
01/06
W
F 15-8 5:16
B. Shrum
Independence
Redhawk Rampage
Semis (16 Man)
113
01/06
W
F 6-3 2:33
A. Nelson
---
Redhawk Rampage
Quarters / 1st Wrestleback (16 Man)
113
12/23
W
F 2-2 3:32
C. McCollister
Archbishop Shaw
Trey Culotta Invitational
Placement Matches
113
12/23
L
F 13-5 5:15
T. Morris
St. Amant
Trey Culotta Invitational
Wrestlebacks
113
12/23
W
F 5-2 3:44
H. Goodson
Catholic
Trey Culotta Invitational
Semis & Consolation
113
12/23
L
F 2-0 1:02
E. Castex
Brother Martin
Trey Culotta Invitational
Quarterfinals
113
12/22
W
F 5-0 1:42
A. Guillory
---
Trey Culotta Invitational
Round 5 (24 Man)
113
12/22
L
F 2-0 0:23
T. Morris
St. Amant
Trey Culotta Invitational
Round 4 (24 Man)
113
12/22
W
F 2-0 2:00
M. Petitti
---
Trey Culotta Invitational
Round 3 (24 Man)
113
12/22
W
F 2-0 1:17
G. Larsen
Parkway
Trey Culotta Invitational
Round 1 (24 Man)
113
12/02
L
DEC 7-5
C. Eckstein
---
2017 Reitz Hill Classic
Placement Matches (10 Man)
113
12/02
W
F 0-0
A. Neel
Owensboro
2017 Reitz Hill Classic
Round 5 (10 Man)
113
12/02
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Evansville Reitz
2017 Reitz Hill Classic
Round 4 (10 Man)
113
12/02
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Mt. Vernon Posey
2017 Reitz Hill Classic
Round 3 (10 Man)
113
12/02
W
F 0-0
C. Clausheide
Evansville North
2017 Reitz Hill Classic
Round 2 (10 Man)
113
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024