Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brock Loveless
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2012-2013
Team Name
PAYSON
Payson
Team Utah
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
W
MD 12-2
C. Warr
---
2019 UHSAA 4A State Championships
3rd & 5th
4A 145
02/16
W
F 2-0 1:43
S. Burr
Mountain View
2019 UHSAA 4A State Championships
Cons Semi-Finals
4A 145
02/16
L
DEC 6-5
B. Bennion
Uintah
2019 UHSAA 4A State Championships
Semis
4A 145
02/15
W
MD 11-0
E. Messick
Tooele
2019 UHSAA 4A State Championships
Quarters
4A 145
02/15
W
F 6-1 4:48
K. Smith
Uintah
2019 UHSAA 4A State Championships
Champ Round 1
4A 145
02/09
L
DEC 7-6
J. Dart
Mountain Crest
2019 UHSAA 4A Division A
Championship - Finals
145
02/09
W
F 7-0 3:34
E. Messick
Tooele
2019 UHSAA 4A Division A
Round 4 - Semis
145
02/09
W
MD 10-0
A. Phillips
Sky View
2019 UHSAA 4A Division A
Round 3 - Quarters (32 Man)
145
02/08
W
F 2-0 0:22
A. Silva
---
2019 UHSAA 4A Division A
Round 2 Champ
145
02/08
W
F 2-0 1:04
J. Kerns
Cedar City
2019 UHSAA 4A Division A
Round 1 Champ
145
01/19
L
DEC 6-5
J. Wardle
Bingham
Rockwell Rumble
6th Wrestleback (64 Man)
145
01/19
L
DEC 8-6
D. Rivera
---
Rockwell Rumble
Quarterfinals
145
01/19
W
DEC 5-0
A. Teichert
Cokeville
Rockwell Rumble
Round 4 Champ & WB (64 Man)
145
01/18
W
DEC 6-0
W. Taylor
Millard
Rockwell Rumble
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
145
01/18
W
F 2-0 1:59
Q. Jackson
---
Rockwell Rumble
Round 1 (64 Man)
145
01/17
W
F 5-2 3:19
D. Dick
Uintah
Payson @ Uintah
Round 1
145
01/11
W
F 2-0 0:41
A. (Detla)
Delta
Iron Town Duals
Round 5 (6 Team)
145
01/11
W
MD 11-1
M. Bartlett
---
Iron Town Duals
Round 1 (6 Team)
145
01/11
W
DEC 1-0
D. Stoor
Canyon View
Iron Town Duals
Round 2 (6 Team)
145
01/11
L
DEC 3-1
C. Warr
---
Iron Town Duals
Round 3 (6 Team)
145
01/05
W
DEC 5-0
D. Thompson
---
2019 Richardson Memorial
3rd Place Match
145
01/05
W
F 4-0 2:13
J. Davies
---
2019 Richardson Memorial
6th Wrestleback (32 Man)
145
01/05
L
DEC 7-5
J. Dart
Mountain Crest
2019 Richardson Memorial
Semifinals
145
01/05
W
DEC 3-0
C. Parker
Ridgeline
2019 Richardson Memorial
Quarters & 3rd WB (32 Man)
145
01/04
W
DEC 5-1
I. Fisher
Layton
2019 Richardson Memorial
Round 2 Champ & WB (32 Man)
145
12/15
W
DEC 5-0
P. Memmott
Layton
Viewmont Invitational 2018
3rd
145
12/15
W
F 8-0 4:44
M. Rose
---
Viewmont Invitational 2018
Round 9
145
12/15
L
DEC 5-3
C. Parker
Ridgeline
Viewmont Invitational 2018
Round 8 Semi`s
145
12/15
W
DEC 7-6
I. Fisher
Layton
Viewmont Invitational 2018
Round 6
145
12/14
W
F 2-0 0:48
T. Findlay
Corner Canyon
Viewmont Invitational 2018
Round 4
145
12/14
W
DEC 2-0
S. Burr
Mountain View
Mountain View @ Payson
Round 1
145
12/07
W
TF 15-0 2:00
B. Madsen
---
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 6 (10 Team)
145
12/07
L
DEC 5-1
C. Sheets
---
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 5 (10 Team)
145
12/07
W
DEC 4-1
T. Woodhouse
Pleasant Grove
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 7 (10 Team)
145
12/07
W
F 2-0 1:45
M. Rose
---
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 4 (10 Team)
145
12/07
W
DEC 6-2
J. Wakefield
Mountain Crest
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 8 (10 Team)
145
12/07
L
DEC 2-1
C. Parker
Ridgeline
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 3 (10 Team)
145
12/07
W
F 2-0 1:27
P. Smoot
---
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 1 (10 Team)
145
12/07
W
DEC 6-4
J. Davies
---
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 2 (10 Team)
145
12/01
L
DEC 3-0
L. Essig
---
L.I.T. 2018
3rd place
145
12/01
W
FOR 0-0
R. Merkley
---
L.I.T. 2018
Cons Semi`s
145
12/01
L
TF 20-4 4:00
Z. Kohler
---
L.I.T. 2018
Semi`s
145
12/01
W
DEC 8-3
R. Stevens
Brighton
L.I.T. 2018
Round 6 (quarters)
145
11/30
W
F 9-2 3:03
B. Madsen
---
L.I.T. 2018
Round 4
145
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/29
L
DEC 3-1
J. Bianchi
Askren Wrestling Academy
2018 USAW Jr/Cadets Folkstyle Nationals
Cons Rd 4
138
03/29
W
F 4-4 4:34
c. webb
The Factory
2018 USAW Jr/Cadets Folkstyle Nationals
Champ Rd 4
138
03/29
L
DEC 8-3
N. Stokhaug
Askren Wrestling Academy
2018 USAW Jr/Cadets Folkstyle Nationals
Champ Rd 3
138
02/10
L
DEC 5-3 SV
C. Parker
Ridgeline
2018 UHSAA 4A State Championships
Cons Semi-Finals
4A 138
02/10
L
DEC 7-4
S. Burr
Mountain View
2018 UHSAA 4A State Championships
3rd & 5th
4A 138
02/10
W
DEC 7-0
U. Martin
Orem
2018 UHSAA 4A State Championships
Cons Round 3
4A 138
02/10
W
F 2-0 0:56
P. Smith
---
2018 UHSAA 4A State Championships
Cons. Round 2
4A 138
02/09
L
DEC 6-1
A. Herrera
STANSBURY
2018 UHSAA 4A State Championships
Quarters
4A 138
02/09
W
DEC 5-0
R. Merkley
---
2018 UHSAA 4A State Championships
Champ Round 1
4A 138
02/03
W
F 9-0 2:22
B. Merryweather
Spanish Fork High School
2018 UHSAA 4A Divisional B
5th Place Matches
138
02/03
L
DEC 4-2
U. Martin
Orem High School
2018 UHSAA 4A Divisional B
Round 7 - (Round 6 Cons Semis)
138
02/03
L
MD 12-2
J. Dart
Mountain Crest High School
2018 UHSAA 4A Divisional B
Round 6 - Champ Semis
138
02/03
W
F 2-0 1:30
C. Olsen
---
2018 UHSAA 4A Divisional B
Round 4 - Champ Quarters
138
02/02
W
MD 15-2
B. Burton
Ogden High School
2018 UHSAA 4A Divisional B
Round 2 - (Round 2 - Champ Round 16 - Cons 32)
138
02/02
W
F 17-2 4:28
E. Schwartz
Lehi High School
2018 UHSAA 4A Divisional B
Round 1 - Champ Round of 32
138
01/26
L
F 3-2 3:34
C. Bowring
---
Juab @ Payson
Round 1
138
01/25
W
MD 8-0
C. Bean
Maple Mountain
Maple Mountain @ Payson
Round 1
145
01/20
W
DEC 3-1 SV
S. Burr
Mt. View
Rockwell Rumble 2nd Chance
Semis & 3rd WB (16 Man)
138a
01/20
W
MD 9-0
G. Killpack
Alta
Rockwell Rumble 2nd Chance
Quarters & 1st WB (16 Man)
138a
01/20
W
DEC 2-0
D. Monroe
Lehi
Rockwell Rumble 2nd Chance
Round 1 (16 Man)
138a
01/20
L
DEC 6-3
L. Webb
---
Rockwell Rumble
4th Wrestleback (64 Man)
138
01/20
L
MD 9-0
K. STAPLES
---
Rockwell Rumble
Round 4 Champ & WB (64 Man)
138
01/19
W
DEC 9-3
B. Rex
Skyridge
Rockwell Rumble
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
138
01/19
W
DEC 7-4
B. Judd
---
Rockwell Rumble
Round 1 (64 Man)
138
01/08
W
DEC 5-3
C. Morgan
Crook County
Reno TOC
Champ. Round 1
132
01/08
W
DEC 5-3
C. Morgan
Crook County
Reno TOC
Champ. Round 1
---
01/05
L
MD 15-6
Z. Kohler
---
Payson @ Wasatch
Round 1
138
12/20
W
F 2-0 1:34
J. DeGraw
---
Reno Tournament of Champions
Champ. Round 2
132
12/16
W
F 0-0 3:33
G. Coates
Meridian
Reno TOC
Champ. Round 1
132
12/08
W
F 7-0 3:03
T. Rascon
Central -Grand Junction
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 2 (10 Team)
138
12/08
L
DEC 8-6
L. Garcia
---
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 1 (10 Team)
138
12/08
L
DEC 2-1
C. Parker
Ridgeline
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 6 (10 Team)
138
12/08
W
F 9-1 5:56
M. Orum
Pleasant Grove
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 4 (10 Team)
138
12/08
L
TF 24-8 4:15
Z. Kohler
---
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 7 (10 Team)
138
12/08
L
F 7-0 4:00
O. Corona
Maple Mountain
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 8 (10 Team)
138
12/08
W
F 5-0 3:10
S. Bott
Box Elder
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 3 (10 Team)
138
12/02
W
DEC 6-4
R. Merkley
---
L.I.T. 2017
5th place
138
12/02
L
DEC 4-2
K. Staples
North Summitt
L.I.T. 2017
Cons Semi`s
138
12/02
L
DEC 11-6
S. O`brien
---
L.I.T. 2017
Semi`s
138
12/02
W
F 3-2 2:59
R. Merkley
---
L.I.T. 2017
Round 6
138
12/01
W
F 8-2 3:24
M. Fultz
---
L.I.T. 2017
Round 4
138
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
W
DEC 6-4
C. Macdonald
Salem Hills
2017 UHSAA 4A/5A State Championships
3rd & 5th
4A 126
02/09
L
DEC 4-2
G. Terry
---
2017 UHSAA 4A/5A State Championships
Cons Semi-Finals
4A 126
02/09
L
MD 16-4
S. O`brien
---
2017 UHSAA 4A/5A State Championships
Semis
4A 126
02/08
W
DEC 6-1
M. Bowden
---
2017 UHSAA 4A/5A State Championships
Quarters
4A 126
02/08
W
DEC 6-1
N. Perkins
Spanish Fork
2017 UHSAA 4A/5A State Championships
Champ Round 1
4A 126
02/02
L
DEC 4-2
N. Patterson
SALEM HILLS
UHSAA 2017 4A DIVISION
Championship - Finals
B 126
02/02
W
F 2-0 3:18
C. Macdonald
SALEM HILLS
UHSAA 2017 4A DIVISION
Round 4 - Semis
B 126
02/02
W
F 6-0 2:44
A. Aviles
KEARNS
UHSAA 2017 4A DIVISION
Round 3 - Quarters (32 Man)
B 126
02/02
W
F 2-0 1:19
R. Abbott
HILLCREST
UHSAA 2017 4A DIVISION
Round 2 Champ
B 126
02/01
W
F 2-0 1:22
T. Martinez
---
UHSAA 2017 4A DIVISION
Round 1 Champ
B 126
01/26
W
MD 15-2
C. Startup
Kearns
UHSAA 4A Dual State Championships
Champ Round 1 (16 Team)
128
01/26
L
TF 16-0 3:06
S. O`brien
---
UHSAA 4A Dual State Championships
Placement (16 Team)
128
01/26
W
DEC 8-3
M. Bowden
---
UHSAA 4A Dual State Championships
Quarters & WB (16 Team)
128
01/26
L
DEC 8-6
W. Sharp
Uintah
UHSAA 4A Dual State Championships
Semis & WB (16 Team)
128
01/21
L
FOR 0-0
F. Forfeit
---
Rockwell Rumble Second Chance
2nd Wrestleback (16 Man)
132a
01/21
L
F 8-5 3:51
R. Blackburn
Duchesne
Rockwell Rumble Second Chance
Quarters & 1st WB (16 Man)
132a
01/21
W
DEC 6-0
J. Wardle
Bingham
Rockwell Rumble Second Chance
Round 1 (16 Man)
132a
01/21
L
DEC 6-5
B. Peninger
Windsor
Rockwell Rumble
4th Wrestleback (64 Man)
126
01/21
W
DEC 8-4
M. Orum
Pleasant Grove
Rockwell Rumble
Round 4 Champ & WB (64 Man)
126
01/20
W
F 2-0 1:32
C. Solis
Ogden
Rockwell Rumble
2nd Wrestleback (64 Man)
126
01/20
L
DEC 4-2
D. Wood
Windsor
Rockwell Rumble
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
126
01/20
W
DEC 7-2
J. Martinez
---
Rockwell Rumble
Round 1 (64 Man)
126
01/19
W
MD 9-0
L. Chapman
Eagle
Reno Tournament of Champions
Champ. Round 1
113
01/17
L
TF 16-1
B. Taylor
Pomona
Reno Tournament of Champions
Champ. Round 1
126
01/12
L
DEC 1-0
B. Hine
Rocky Mountain
Reno Tournament of Champions
Champ. Round 1
126
01/12
L
DEC 1-0
B. Hine
Rocky Mountain
Reno Tournament of Champions
Champ. Round 1
126
01/07
W
DEC 2-0 SV
M. Skinner
---
2017 Richardson Memorial tournament
Consolation Finals
126
01/07
W
F 0-4 1:18
K. Smethurst
Mountain Crest
2017 Richardson Memorial tournament
6th Wrestleback (32 Man)
126
01/07
L
DEC 6-0
G. Patterson
Star Valley
2017 Richardson Memorial tournament
Semifinals
126
01/07
W
DEC 5-2
C. Parker
Ridgeline
2017 Richardson Memorial tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
126
01/06
W
DEC 6-0
K. Caldwell
---
2017 Richardson Memorial tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
126
12/09
W
F 4-0 2:25
A. Bingham
Box Elder
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 8 (10 Team)
126
12/09
L
DEC 10-8
S. Heywood
Wasatch
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 9 (10 Team)
126
12/09
W
F 7-3 2:39
C. Parker
Ridgeline
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 5 (10 Team)
126
12/09
W
F 1-2 4:29
K. Sydall
Herriman
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 3 (10 Team)
126
12/09
W
F 0-0
C. Lyons
Mountain View
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 1 (10 Team)
126
12/09
L
DEC 6-0
A. Martinez
Central -Grand Junction
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 6 (10 Team)
126
12/09
W
MD 11-0
M. Orum
Pleasant Grove
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 4 (10 Team)
126
12/09
W
DEC 5-3
B. Bushell
South Summit
Wasatch Intermountain Duals--Varsity
Round 2 (10 Team)
126
12/09
W
DEC 4-2
O. Corona
Maple Mountain
Payson @ Maple Mountain
Round 1
132
12/02
W
F 2-0 0:56
T. Woodhouse
Pleasant Grove 2
2016 Millard Ironman
Round 3 (6 Team)
126
12/02
W
DEC 5-2
T. Fillmore
South Sevier
2016 Millard Ironman
Round 4 (6 Team)
126
12/02
W
F 4-0 2:32
J. Allen
Delta
2016 Millard Ironman
Round 5 (6 Team)
126
12/02
W
MD 10-0
M. Orum
Pleasant Grove
2016 Millard Ironman
Round 4 (6 Team)
126
12/02
W
DEC 7-0
E. Reyes
Mountain View
2016 Millard Ironman
Round 2 (6 Team)
126
12/02
W
F 3-1 1:27
S. Peacock
Millard
2016 Millard Ironman
Round 1 (6 Team)
126
12/02
L
DEC 4-0
G. Warner
Juab
2016 Millard Ironman
Round 2 (6 Team)
126
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
DEC 10-9
H. Lemus
---
2016 UHSAA 4A/5A Utah State Championship
Cons. Round 2
4A 120
02/10
W
DQ 0-0
C. Solis
Ogden
2016 UHSAA 4A/5A Utah State Championship
Cons. Round 1
4A 120
02/10
L
DEC 6-3
W. Sharp
Uintah
2016 UHSAA 4A/5A Utah State Championship
Champ Round 1
4A 120
02/04
L
MD 15-4
B. Miyazarra
MOUNTAIN VIEW
2016 USHAA 4A DIVISION B
Rd 7 Placement Matches
120
02/04
W
F 0-2 1:25
J. Roberts
MAPLE MOUNTAIN
2016 USHAA 4A DIVISION B
Round 6 - Conso
120
02/04
L
DEC 6-5
H. Lemus
KEARNS
2016 USHAA 4A DIVISION B
Round 4 - Semis
120
02/03
W
DEC 6-4
P. Griffin
PROVO
2016 USHAA 4A DIVISION B
Round 3 - Quarters (32 Man)
120
02/03
W
F 4-0 1:29
A. Numbers
ALTA
2016 USHAA 4A DIVISION B
Round 2 Champ
120
01/30
L
DEC 3-2
R. Cruz
Millard
North Sanpete Winter Classic
1st Place
120
01/30
W
F 4-0 2:41
D. Koerte
Murray
North Sanpete Winter Classic
Semi`s
120
01/29
W
F 2-0 1:48
J. Jones
---
North Sanpete Winter Classic
Round 2
120
01/25
L
DEC 10-3
W. Sharp
Uintah
Uintah @ Payson
Round 1
120
01/23
L
DEC 4-0
J. Lee
South Summit
High Country Classic
Placement Matches (16 Man)
120
01/23
L
DEC 7-2
W. Sampson
---
High Country Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/23
W
DEC 7-4
N. Lazerus
Wasatch
High Country Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/16
L
DEC 5-3
T. Lopshire
Herriman
2016 JV Rumble
Round 10 (Champ Finals, 3rd-4th, 5th-6th) 3:30pm
120
01/16
W
DEC 7-2
E. Perez
Salem Hills
2016 JV Rumble
Round 9 (Conso Semifinals) 2:30pm-3pm
120
01/16
W
DEC 2-0 SV
S. Robinson
---
2016 JV Rumble
conso 7
120
01/16
W
DEC 3-2 TB1
N. Lazerus
Wasatch
2016 JV Rumble
Round 7 (ConsoRnd 6) 12:30pm- 1:30pm
120
01/16
W
DEC 4-2
T. Dennis
Northridge
2016 JV Rumble
Sat Round 6 (Quarters, Conso Rnd 5) 10am - 12:30pm
120
01/16
W
F 2-0 1:05
T. Smith
Woods Cross
2016 JV Rumble
Round 5 (Conso Rnd 4, 9:00pm-10pm
120
01/16
L
DEC 5-2
M. Wilson
---
2016 JV Rumble
Round 4 (Champ of 16, ConsoRnd 3) 7:30pm-9:00pm
120
01/15
W
F 5-0 0:59
B. Olsen
Stansbury
2016 JV Rumble
Round 2 (Champ of 32, Con Rnd 1) 2:30pm-5:30pm
120
01/15
W
MD 9-0
M. Eftin
West
2016 JV Rumble
Round 1 (Champ of 64) 1pm - 2:30pm
120
12/11
L
DEC 5-0
J. Bartholomew
American Fork
2015 Juab Winter Classic
Round 2 (8 Team)
120
12/11
L
DEC 7-3
J. Despain
---
2015 Juab Winter Classic
Round 5 (8 Team)
120
12/11
W
F 4-2 3:04
E. Perez
Highland
2015 Juab Winter Classic
Finals (4 Team)
120
12/11
L
F 2-0 1:01
C. Rasmussen
Millard
2015 Juab Winter Classic
Round 3 (8 Team)
120
12/11
L
DEC 4-2
H. Thacker
Altamont
2015 Juab Winter Classic
Round 6 (8 Team)
120
12/11
L
TF 19-3 3:53
J. Cole
---
2015 Juab Winter Classic
Round 4 (8 Team)
120
12/11
L
DEC 2-0
C. Zeeman
---
2015 Juab Winter Classic
Round 1 (8 Team)
120
12/11
W
F 2-2 3:46
P. Gasser
Maple Mountain
Maple Mountain @ Payson
Round 1
120
12/04
W
F 2-0 1:25
P. Gasser
Maple Mountain
Millard Ironman
Round 7 (8 Team)
120
12/04
W
DEC 6-3
T. Leavitt
South Sevier
Millard Ironman
Round 3 (8 Team)
120
12/04
L
MD 10-2
A. Ridge
Pleasant Grove 2
Millard Ironman
Round 6 (8 Team)
120
12/04
L
DEC 5-0
S. Stokes
Cedar City
Millard Ironman
Round 4 (8 Team)
120
12/04
L
DEC 7-0
J. Lind
---
Millard Ironman
Round 1 (6 Team)
120
12/04
L
F 8-0 3:40
D. Fisher
---
Millard Ironman
Round 2 (6 Team)
120
12/04
W
F 8-0 2:39
A. Williams
Beaver
Millard Ironman
Round 5 (8 Team)
120
12/04
L
DEC 7-1
A. Moran
Delta
Millard Ironman
Round 2 (8 Team)
120
12/04
L
MD 10-0
C. Rassmussenn
Millard
Millard Ironman
Round 3 (6 Team)
120
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
W
DEC 8-7
R. Merkley
---
Utah 1A 2A 3A Jr High State
Placement Matches (32 Man)
70
02/02
L
DEC 3-2
E. Penrod
Payson
Utah 1A 2A 3A Jr High State
6th Wrestleback (32 Man)
70
02/02
L
DEC 4-0
M. Slack
Wasatch
Utah 1A 2A 3A Jr High State
Semis & 5th WB (32 Man)
70
02/02
W
F 0-0 1:22
W. Stansfield
North Sanpete
Utah 1A 2A 3A Jr High State
Quarters & 3rd WB (32 Man)
70
02/02
W
F 0-0 1:18
R. Pentz
---
Utah 1A 2A 3A Jr High State
Round 2 Champ & WB (32 Man)
70
02/01
W
F 0-0 0:40
E. Abegglen
Altamont
Utah 1A 2A 3A Jr High State
Round 1 (32 Man)
70
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024