Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kabella Holyoak
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
3A - Canyon View
Canyon View
Canyon View Falcons
Canyon view
Iron Co Wrestling Academy
Iron County Wrestling Academy
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/23
L
DEC 5-0
C. Houston
Panguitch
Utah Summer Games - Folkstyle
Round 3 (Best of 3)
159-162
03/09
L
Replay
F 6-2 2:51
H. Myers
Fremont Wrestling Club
Intermountain Warrior Challenge
Round 6 32 man
140+
03/09
W
Replay
F 2-0 0:38
S. Atcitty
Sublime Wrestling Academy
Intermountain Warrior Challenge
Round 4 32 man
140+
02/10
W
F 9-2 4:27
K. Gavilanez
Fremont Wrestling Club
Utah Youth Super State
Placement matches
110+
02/10
W
F 2-0 0:18
B. Gotsch
Grantsville Wrestling Club
Utah Youth Super State
Cons round 4
110+
02/10
L
F 3-2 0:56
L. Blakesley
Champions Wrestling Club
Utah Youth Super State
Round 2 championship & consolation
110+
02/10
W
F 2-0 0:16
C. Toone
Fremont Wrestling Club
Utah Youth Super State
Round 1 championship
110+
01/20
W
F 4-1 0:59
J. Vasquez
3A - Carbon
1A-4A Girl Junior High/Middle State 2024
Placement Matches (32 Man)
170
01/12
L
Replay
DEC 4-2
C. Martinez
Montrose Elite
Beehive Brawl
3rd places
HWT
01/12
W
Replay
DEC 5-3
K. Gavilanez
Fremont Wrestling Club
Beehive Brawl
consi semis
HWT
01/12
L
Replay
DEC 3-1
C. Martinez
Montrose Elite
Beehive Brawl
Quarterfinals
HWT
01/07
W
FOR 0-0
K. Rose
Milford
2024 Iron Town Jr. Individuals
Round 4
147-157
01/07
L
F 2-2 1:30
R. Ellis
Iron County Wrestling Academy
2024 Iron Town Jr. Individuals
Round 3
147-157
01/06
L
F 2-0 0:36
K. Stewart
Wayne Badgers
2024 Iron Town Jr. Individuals
Round 2
147-157
11/25
L
Replay
F 8-5 3:25
E. Mijangos
Warrior Wrestling Club
The Turkey Tussle
Round 2 (Best of 3)
160
11/25
L
Replay
F 4-3 2:52
E. Mijangos
Warrior Wrestling Club
The Turkey Tussle
Round 1 (Best of 3)
160
11/11
W
F 2-0 0:27
K. Winder
Blanding Pride
NORTH SEVIER JRH SEASON OPENER
Round 3 (4 Man)
140-155
11/11
W
F 2-0 1:01
J. Vasquez
Carbon
NORTH SEVIER JRH SEASON OPENER
Round 2 (4 Man)
140-155
11/11
W
F 0-0 0:36
C. Pilling
Carbon
NORTH SEVIER JRH SEASON OPENER
Round 1 (4 Man)
140-155
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/01
L
F 2-0 1:03
C. Houston
Panguitch
UTAH LITTLE LEAGUE STATE 2023
Round 3 (4 Man)
126-127
04/01
L
F 5-0 0:56
R. Jensen
Champions
UTAH LITTLE LEAGUE STATE 2023
Round 2 (4 Man)
126-127
04/01
L
F 2-0 0:37
B. Randall
Piute
UTAH LITTLE LEAGUE STATE 2023
Round 1 (4 Man)
126-127
03/25
L
FOR 0-0
I. Crofts
Panguitch Bantam
Panguitch Bantam Wrestling Tournament
Round 4 (5 Man)
120-132
03/24
L
FOR 0-0
L. Sawyer
Panguitch Bantam
Panguitch Bantam Wrestling Tournament
Round 3 (5 Man)
120-132
03/24
L
FOR 0-0
C. Houston
Panguitch Bantam
Panguitch Bantam Wrestling Tournament
Round 2 (5 Man)
120-132
03/24
L
FOR 0-0
B. Randall
Piute
Panguitch Bantam Wrestling Tournament
Round 1 (5 Man)
120-132
03/18
L
F 2-0 0:45
W. Redmond
Juab Wrestling Club
Utah Summer Games - Folkstyle
Round 2 (3 Man)
142-153
03/18
L
F 2-0 0:40
A. Tui
Juab Wrestling Club
Utah Summer Games - Folkstyle
Round 1 (3 Man)
142-153
03/11
W
Replay
DEC 3-2
A. Gorringe
208 Badgers
Intermountain Warrior Challenge
Round 5 32 man
95+
03/11
W
Replay
DEC 9-8
A. Gorringe
208 Badgers
Intermountain Warrior Challenge
Round 3 32 man
95+
03/11
L
Replay
F 6-1 1:50
A. Gorringe
208 Badgers
Intermountain Warrior Challenge
Round 1 32 man
95+
02/11
W
Replay
F 2-0 0:16
K. Gavilanez
Fremont Wrestling Club
Utah Youth Super State
Medal Rounds
110+
02/11
L
Replay
F 4-1 3:28
B. Gavilanez
Fremont Wrestling Club
Utah Youth Super State
2nd Wrestleback (8 Man)
110+
02/11
L
Replay
F 2-0 0:28
S. Valeti
Champions Wrestling Club
Utah Youth Super State
Semis & 1st WB (8 Man)
110+
02/11
W
Replay
F 5-0 0:38
K. Gavilanez
Fremont Wrestling Club
Utah Youth Super State
Round 1 Small Weights
110+
01/21
L
F 2-0 0:45
W. Redmond
JWC Girls
1A-4A Girls Junior/Middle State 2023
Placement Matches (32 Man)
135-155
01/21
L
F 4-3 1:30
I. Galarza
Carbon
1A-4A Girls Junior/Middle State 2023
Semis & 5th WB (32 Man)
135-155
01/07
L
F 2-4 2:20
S. Argueta
Southern Utah Elite
2023 Iron Town Jr. Individuals
Round 2 (Best of 3)
137-148
01/07
L
F 2-0 1:00
S. Argueta
Southern Utah Elite
2023 Iron Town Jr. Individuals
Round 1 (Best of 3)
137-148
01/07
W
F 3-4 3:59
C. Farfan
Millard Wrestling Club
Canyon View Jr. High Tournament
Round 3 (6 Man)
137-146
12/03
L
F 19-5 3:16
A. Jones
Duchesne Eagles
Thunder Classic
Round 3 (4 Man)
119-130
12/03
L
F 2-0 0:21
T. Pay
JWC
Thunder Classic
Round 2 (4 Man)
119-130
12/03
W
FOR 0-0
K. Goforth
South Summit Middle School
Thunder Classic
Round 1 (4 Man)
119-130
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024