May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
Today · 2:00 PM UTC
2024 TX-USAW State FS and GR
Today · 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 10-11, 2:00 PM UTC
Calemax Invite1
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Heather Phillips
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2019-2020
Team Name
3A- Morgan
Bear River
Bear River Junior High Wrestling Club
Bear River Wrestling
Bear River Wrestling Club
Box Elder Stingers
Box Elder Wrestling
Morgan
Morgan Wrestling
Morgan Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 6-3
T. Ferguson
JWC
Utah Youth Super State
2nd WB, 32 semis, 64 quarters
90
02/10
W
MD 13-2
H. Philips
Wasatch
Utah Youth Super State
Round 3 Championship
90
02/10
L
F 4-0 1:57
B. Revell
Pleasant Grove/TUG
Utah Youth Super State
Round 2 championship & consolation
90
02/10
W
F 2-0 1:01
B. Campbell
Cougars Wrestling Club
Utah Youth Super State
Round 1 championship
90
01/20
L
TF 15-0 4:30
H. Williams
1A - Altamont
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
4th Wrestleback (32 Man)
85
01/20
W
DEC 3-1
G. Gardiner
4A - Uintah
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
Quarters & 3rd WB (32 Man)
85
01/20
W
F 8-0 2:47
B. Judd
1A - Altamont
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
2nd Wrestleback (32 Man)
85
01/20
L
DEC 6-1
L. Larson
3A - Juab
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
Round 2 Champ & WB (32 Man)
85
01/13
W
F 8-2 2:20
R. Bowen
Team Prestige
CHRISTY`S CLASH
Round 3 (4 Man)
78-85
01/13
W
DEC 7-1
R. Olsen
Syracuse
CHRISTY`S CLASH
Round 2 (4 Man)
78-85
01/13
W
DEC 7-2
T. Crittenden
SOUTH SUMMIT WRESTLING CLUB
CHRISTY`S CLASH
Round 1 (4 Man)
78-85
12/16
L
FOR 0-0
H. Rich
Cougars Wrestling Club
2023 Jaydon Rodgers Memorial
Semis & 3rd WB (16 Man)
90-95
12/16
L
DEC 3-2 TB2
B. Garreaud
Roy wrestling club
2023 Jaydon Rodgers Memorial
Quarters & 1st WB (16 Man)
90-95
12/09
L
Replay
F 2-0 0:42
T. Whiting
Uintah Wrestling
Battle Royale Championships
4th Wrestleback (16 Man)
85
12/09
W
Replay
MD 10-2
C. Strom
Ravage
Battle Royale Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
85
12/09
W
FOR 0-0
R. Harrington
Wasatch Wrestling Club
Battle Royale Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
85
12/09
L
Replay
TF 16-0 2:06
K. Kent
Davis Wrestling Club
Battle Royale Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
85
12/02
L
DEC 9-2
E. Kjerengtroen
Sanderson Wrestling Academy
Davis Youth Tournament
Round 3
85-90
12/02
L
F 4-0 2:48
H. Leavitt
Champions Wrestling Club
Davis Youth Tournament
Round 2
85-90
12/02
L
DEC 8-4
M. Brown
Bear River Jr High Wrestling Club
Davis Youth Tournament
Round 1
85-90
11/25
L
Replay
DEC 8-1
A. Tabakece
Sublime Wrestling Academy
The Turkey Tussle
Semis & 5th WB (32 Man)
85
11/25
W
Replay
F 6-3 2:45
C. Williams
Westlake
The Turkey Tussle
4th Wrestleback (32 Man)
85
11/25
L
Replay
F 4-3 3:20
C. Imlay
Iron County Wrestling Academy
The Turkey Tussle
Quarters & 3rd WB (32 Man)
85
11/25
W
Replay
F 6-0 2:30
R. Harrington
Wasatch Wrestling Club
The Turkey Tussle
Round 2 Champ & WB (32 Man)
85
11/08
L
F 0-0 0:23
K. Kent
Davis Wrestling Club
Wil Pentz Memorial 2023 (Morgan)
Round 3
78-85
11/08
W
F 0-0 4:07
R. Harris
Sanderson Wrestling Academy
Wil Pentz Memorial 2023 (Morgan)
Round 2
78-85
11/08
W
DEC 9-2
R. Quintana
Roy Wrestling Club
Wil Pentz Memorial 2023 (Morgan)
Round 1
78-85
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
DEF 0-0
J. Healey
Sons Of Atlas
Utah Youth Super State
Semis & 3rd WB (16 Man)
80
02/11
W
Replay
DEC 1-0 TB1
E. Kjerengtroen
Sanderson Wrestling Academy
Utah Youth Super State
2nd Wrestleback (16 Man)
80
02/11
L
Replay
F 2-0 1:03
B. Revell
Sons Of Atlas
Utah Youth Super State
Quarters & 1st WB (16 Man)
80
01/21
W
DEC 9-7
T. Crittenden
South Summit
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2023
3rd/5th place
76
01/21
W
DEC 6-0
H. Larsen
Millard
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2023
6th Wrestleback (32 Man)
76
01/21
W
MD 14-2
T. Anderson
Delta
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2023
Semis & 5th WB (32 Man)
76
01/21
W
DEC 5-2
H. Lopshire
Beaver
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2023
4th Wrestleback (32 Man)
76
01/20
L
F 12-3 2:41
J. Holman
Juab
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2023
Quarters & 3rd WB (32 Man)
76
01/20
W
F 4-0 1:09
D. Frandsen
Panguitch
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2023
Round 2 Champ & WB (32 Man)
76
01/14
L
DEC 3-0
G. Banford
Sons of Atlas
CHRISTY`S CLASH
Round 3 (4 Man)
71-74
01/14
L
MD 10-2
G. Swalberg
Sanderson Wrestling Academy
CHRISTY`S CLASH
Round 2 (4 Man)
71-74
01/14
W
DEC 6-4 SV
R. Larsen
South Summit Wrestling
CHRISTY`S CLASH
Round 1 (4 Man)
71-74
11/19
L
F 6-2 1:15
S. Thomson
Davis Wrestling Club
Weber Northern Regional
Semifinals & WB (8, 16, & 32 man)
75-80
11/19
L
F 13-0 3:18
N. Canfield
Bear River Wrestling
Weber Northern Regional
Quarterfinals & WB (8 & 16 man)
75-80
11/19
W
FOR 0-0
C. Ricks
Ridgeline
Weber Northern Regional
Round 2 Champ & WB (32 man)
75-80
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/13
W
MD 13-1
G. Mortenson
Davis Wresting Club, UT
Morgan Youth Tournament 2019
Round 3
54.6-56.6
11/13
W
F 0-0
N. Wees
Roy Wrestling Club
Morgan Youth Tournament 2019
Round 2
54.6-56.6
11/13
L
F 0-0
T. Whiting
Extreme Wrestling
Morgan Youth Tournament 2019
Round 1
54.6-56.6
11/09
W
DEC 5-2
I. Perkins
Sanderson Wrestling Academy
Grizzly Growl 2019
Round 3 (4 Man)
53-59
11/09
W
MD 16-7
B. Hunt
WHS
Grizzly Growl 2019
Round 2 (4 Man)
53-59
11/09
L
F 12-2 1:53
D. King
Charger Wrestling Club
Grizzly Growl 2019
Round 1 (4 Man)
53-59
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020