Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jason Nguyen
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2017-2018
Team Name
Fridley
Hastings
Hastings Middle
Hastings Middle School
Staley
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
W
F 0-0 1:43
D. Ankeny
Robbinsdale Armstrong
Robbinsdale Armstrong @ Fridley
Round 1
126
03/05
W
F 0-0 0:58
D. LOPEZ
---
St. Agnes @ Fridley
Round 1
126
03/02
W
F 0-0 2:32
H. Bolling
Ogilvie
Ogilvie @ Fridley
Round 1
126
03/02
W
F 0-0 0:35
C. Denny
Minneapolis South
Minneapolis South @ Fridley
Round 1
132
03/01
L
DEC 4-2
J. Hamberger
Watertown Mayer- Mayer Luth.
Fridley vs. Watertown Mayer- Mayer Luth.
Round 1
126
02/27
W
F 2-0 0:29
A. Smith
---
Fridley @ Chaska-Chan Stormhawks
Round 1
126
02/19
W
F 12-1 1:44
D. Berg
St. Croix Lutheran
St. Croix Lutheran @ Fridley
Round 1
126
02/17
W
DQ 0-0
R. Peterson
Totino-Grace
Totino-Grace @ Fridley
Round 1
132
02/13
W
F 0-2 0:32
R. Boecker
Becker
Fridley vs. Becker
Round 1
126
02/03
W
F 0-0
J. Farrell
Spectrum
Fridley @ Spectrum
Round 1
145
01/17
W
F 0-0 3:54
S. McNatt
Mound-Westonka
Mound-Westonka @ Fridley
Round 1
145
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
L
DEC 9-4
S. Dossen
Brooklyn Center-Concordia Acad
Brooklyn Center-Concordia Acad @ Fridley
Round 1
132
01/10
L
DEC 9-4
S. Dossen
Brooklyn Center Concordia Academy
Brooklyn Center Concordia Academy @ Fridley
Round 1
132
12/19
W
DEC 3-2
A. Brkovich
Chaska-Chan Stormhawks
Armstrong Triangular
Champ. Round 1
132
12/13
W
F 0-0 2:39
A. Hernandez
---
Minneapolis Roosevelt @ Fridley
Round 1
138
12/09
L
F 0-0 5:53
C. Wakefield
Grand Rapids
Fridley/Spectrum/GR
Champ. Round 1
132
12/09
L
F 0-0 3:42
L. Schumacher
Spectrum
Fridley/Spectrum/GR
Champ. Round 1
132
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
W
MD 10-1
M. Benson
---
MSHSL Section 5AA
3rd Place
120
02/23
W
DEC 10-4
C. Linders
Richfield
MSHSL Section 5AA
Cons Semfinals
120
02/23
L
MD 14-2
M. Loger
Totino-Grace
MSHSL Section 5AA
Semifinals
120
02/23
L
NC 0-0
M. Loger
Totino-Grace
MSHSL Section 5AA
True Second
120
02/22
W
F 5-0 0:18
N. Smith
Minneapolis Roosevelt
MSHSL Section 5AA
Quarterfinals
120
02/16
W
F 7-0 1:31
E. McKown
Orono
MSHSL Section 5AA Team
Semifinals (16 Team)
120
02/16
W
DEC 5-0
C. Linders
Richfield
MSHSL Section 5AA Team
Quarterfinals (16 Team)
120
02/11
W
F 0-0 1:01
J. Whisby
Hopkins
Hopkins vs. Fridley
Round 1
126
02/09
L
DEC 8-6
J. Fraire-Morales
Brooklyn Center
2019 Tri Metro Conference Championships
1st Place
120
02/09
W
TF 18-2
M. Benson
---
2019 Tri Metro Conference Championships
Rd 2: Semi`s (8), Round 2 (4), Round 2 (3)
120
02/08
W
F 6-2 2:22
W. Ward
Spectrum
Fridley @ Spectrum
Round 1
126
02/02
W
F 0-0 1:39
T. Stark
Minneapolis Washburn
Sgt. Michael Carlson Memorial Duals
Quarters & Cons.
120
02/02
L
DEC 6-2
J. Martin
St. Francis
Sgt. Michael Carlson Memorial Duals
Preliminary
120
02/02
L
DEC 1-0
E. Elvebak
---
Sgt. Michael Carlson Memorial Duals
Semis, Cons. & Tier II Finals
120
01/12
L
F 0-2 2:34
C. Martin
---
Elk River Invite
Rd3 WB
120
01/12
L
F 2-0 0:30
S. Marx
Dassel-Cokato
Elk River Invite
Rd1
120
01/11
L
DEC 4-2
A. Walker
St. Croix Lutheran
St. Croix Lutheran @ Fridley
Round 1
126
12/21
L
F 7-0 4:41
J. Driscoll
Blaine
Fridley @ Blaine
Round 1
126
12/16
W
F 0-0 1:04
S. Wolff
Chaska-Chan Stormhawks
Fridley @ Chaska-Chan Stormhawks
Round 1
126
12/10
W
F 0-0 4:17
W. Lemke
Norwood-Young America
Fridley vs. Norwood-Young America
Round 1
126
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/25
L
DEC 9-3
J. Tyler
Raytown High School
Oak Park JV Invitational
Round 5 (5 Man)
138A
11/25
L
F 2-0 1:21
D. Hurt
Lafayette
Oak Park JV Invitational
Round 4 (5 Man)
138A
11/25
W
DEC 3-1
M. Raatz
Platte County
Oak Park JV Invitational
Round 3 (5 Man)
138A
11/25
L
DEC 5-3 SV
B. Murguia
Park Hill
Oak Park JV Invitational
Round 2 (5 Man)
138A
11/22
W
DEC 4-2
Z. Geiger
Walnut
Turkey Tussle
Round 3 (4 Man)
131-135
11/21
L
F 7-3 1:41
B. Dieckmann
Aurora
Turkey Tussle
Round 2 (4 Man)
131-135
11/21
W
DEC 7-3
D. Gastelum
Madison
Turkey Tussle
Round 1 (4 Man)
131-135
11/15
W
F 2-0 0:48
J. Noyes
Aurora
Sunrise Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
128-133
11/15
W
F 7-0 1:51
T. Growcock
Central Valley
Sunrise Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
128-133
11/15
W
F 7-1 1:52
Z. Solomon
Sunrise
Sunrise Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
128-133
11/11
W
F 0-4 1:42
J. Varyas
Walnut Middle School
Veterans Day Melee
Round 3 (4 Man)
128-135
11/11
W
F 8-0 2:37
M. Godines
Schuyler
Veterans Day Melee
Round 2 (4 Man)
128-135
11/10
L
F 4-1 2:00
J. Myers
Broken Bow
Veterans Day Melee
Round 1 (4 Man)
128-135
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024