Mar 23-Dec 31 · Resumes Sunday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jesse Divis
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2015-2016
Team Name
David City
David City
David City JV
David City Outlaws Wrestling
David City Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
MD 15-4
Z. Ebel
Falls City
NSAA Class C District 3
2nd Wrestleback (16 Man)
190
02/10
L
F 7-2 2:41
B. Flores
Wood River
NSAA Class C District 3
Round 1
190
02/03
L
F 3-5 3:37
N. Burd
Thayer Central
Fairbury Boys Inv 2024
Semis & 3rd WB (16 Man)
190
02/02
W
F 4-0 2:27
C. Terry
Seward
Fairbury Boys Inv 2024
2nd Wrestleback (16 Man)
190
02/02
L
F 2-0 0:28
C. Vrbka
Shelby-Rising City
Fairbury Boys Inv 2024
Quarters & 1st WB (16 Man)
190
01/27
L
DEC 6-5
N. Burd
Thayer Central
Southern Nebraska Conference 2024
Round 4 Consolation Semi-final
190
01/27
W
F 2-0 0:47
E. Crawford
Centennial
Southern Nebraska Conference 2024
Round 3 Semifinals / 1st Round WB
190
01/27
L
F 2-0 0:54
B. Marshall
Sutton
Southern Nebraska Conference 2024
Round 2 - Quarterfinals
190
01/25
W
F 5-0 1:32
J. Dygert
Boys Town
Seward Double Dual
Round 1
190
01/24
W
F 12-9 5:36
T. Kastl
Aquinas Catholic
David City vs. Aquinas Catholic
Round 1
190
01/21
L
DEC 14-7
C. Schadwinkel
Seward
Seward Double Dual
Round 1
190
01/19
L
M FOR 0-0
J. White
David City
David City Invite 2024
Medal Matches
175
01/19
W
F 4-1 0:45
J. Wisnieski
Malcolm
David City Invite 2024
Round 3
175
01/19
L
F 2-0 0:46
T. Tweton
Ashland-Greenwood
David City Invite 2024
Round 2
175
01/19
L
DEC 5-2
L. Sliva
Shelby-Rising City
David City Invite 2024
Round 1
175
01/17
W
F 4-0 2:45
D. Oehm
Wahoo
Wahoo @ David City
Round 1
190
01/06
L
F 2-0 0:42
K. Fritz
Pierce
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 5
175
01/05
L
F 2-0 1:36
D. Staub
Boone Central
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 4
175
01/05
W
DEC 2-1
K. Schultz
Syracuse
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 3
175
01/05
L
TF 22-5 3:54
B. Thompson
Battle Creek
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 2
175
01/05
L
F 8-2 4:55
B. Chaplin
Broken Bow
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 1
175
12/22
W
F 4-1 3:44
B. Roth
Milford
David City @ Milford
Round 1
190
12/22
L
F 6-3 2:00
B. Brandt
Syracuse
Syracuse vs. David City
Round 1
190
12/08
W
F 7-8 4:15
M. Larson
Raymond Central
Raymond Central @ David City
Round 1
175
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/12
L
DEC 6-2
G. Moorman
Northwest
2023 AAU State Nebraska
Round 4 Champ & WB (64 Man)
160
03/11
L
F 7-2 3:53
J. Dodson
Centennial Wresting Club
2023 AAU State Nebraska
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
160
01/20
W
F 4-1 1:34
J. Wisnieski
Malcolm
David City Invite 2023
Round 3
160
01/20
L
F 2-0 0:32
J. KNOLL
Shelby-Rising City
David City Invite 2023
Round 2
160
01/20
L
MD 18-8
J. Medina
Schuyler
David City Invite 2023
Round 1
160
01/18
L
F 2-0 1:18
W. Rezek
Wahoo
David City @ Wahoo
Round 1
170
01/14
L
F 4-1 0:40
W. Urkoski
High Plains Community
2023 Cross County Bob Orsborn Classic
Round 3
160
01/14
L
F 6-1 1:51
R. Uhrich
Lincoln Lutheran
2023 Cross County Bob Orsborn Classic
Round 2
160
01/10
W
F 5-0 2:55
X. Reinick
Lincoln North Star
Malcolm JV Tournament
Round 5
160 C
01/10
L
F 2-0 0:21
R. Spry-Hernandez
Lincoln North Star
Malcolm JV Tournament
Round 4
160 C
01/10
W
F 2-0 1:19
J. Wisnieski
Malcolm
Malcolm JV Tournament
Round 3
160 C
01/09
W
F 4-1 2:07
S. Hobelheinrich
Lincoln North Star
Malcolm JV Tournament
Round 2
160 C
12/17
W
F 2-4 2:26
S. Dodge
Lincoln Christian
Thunderbird Invitational
Round 6
160
12/17
W
F 9-1 4:38
J. Sumibcay
Weeping Water
Thunderbird Invitational
Round 5
160
12/17
L
F 2-0 0:31
K. Kubik
Lincoln Christian
Thunderbird Invitational
Round 4
160
12/17
L
F 5-0 1:07
J. Ridge
---
Thunderbird Invitational
Round 3
160
12/17
L
F 2-0 0:25
T. Trew
Johnson County Central
Thunderbird Invitational
Round 2
160
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/19
W
DEC 5-2
C. Peters
Central City Junior Wrestling
NEUSA State - 2016
Round 8
75
03/19
L
DEC 6-4
C. McConnell
North Bend Matcats
NEUSA State - 2016
Round 6
75
03/19
W
F 5-4 2:14
B. Siegal
---
NEUSA State - 2016
Round 5
75
03/19
W
MD 9-1
M. Turman
Hay Springs Junior Wrestling
NEUSA State - 2016
Round 4
75
03/19
L
MD 15-2
B. Jeannoutot
Bloomfield Youth Wrestling
NEUSA State - 2016
Round 2
75
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021