Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Logan Johnson
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Cedar Rapids Kennedy
Millard West
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 2-0 0:37
C. Johnson
Lincoln Southeast
NSAA Class A District 4
Placements
285
02/10
W
F 5-5 2:34
B. Luehring
Bellevue West
NSAA Class A District 4
Semis and WB 1
285
02/10
W
F 6-2 1:40
J. Henriquez
Omaha South
NSAA Class A District 4
Quarterfinals (8 Man)
285
02/03
L
F 8-0 5:04
Z. Pittman
Grand Island
NSAA State Dual Championships
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
285
02/03
L
Replay
F 2-0 3:06
A. Miller
Millard South
NSAA State Dual Championships
Finals (8 Team)
285
02/02
W
F 11-3 1:35
J. Flores
West Liberty
West Liberty, CR Kennedy, Assumption
Round 1
285
02/01
W
F 2-0 1:52
J. Allen
Assumption, Davenport
West Liberty, CR Kennedy, Assumption
Round 1
285
01/27
L
F 3-3 4:52
B. Hill
Garden City - Brown
66th Rocky Welton Invitational
Placing 3rd/4th
285
01/27
W
F 2-0 0:46
D. Adams
Scottsbluff
66th Rocky Welton Invitational
Round 8 - Cons Semis - Day 2
285
01/27
L
F 4-0 3:06
S. Lopez
Garden City
66th Rocky Welton Invitational
Semi Finals - Day 1
285
01/26
W
F 4-1 3:13
L. Barber
Mill Valley
66th Rocky Welton Invitational
Round 3 - Champ Qtrs - Day 1
285
01/26
W
F 3-4 1:15
B. Schnoebelen
Great Bend
66th Rocky Welton Invitational
Round 2 Front & Back Rd 1- Day 1
285
01/26
W
F 2-0 0:22
K. Price
Randall
66th Rocky Welton Invitational
Round 1 Champ - Day 1
285
01/20
L
DEC 3-0
C. Vrbka
Shelby-Rising City
David City Invite 2024
Medal Matches
285
01/19
W
F 2-0 3:42
J. Koubsky
Millard West
David City Invite 2024
Round 4
285
01/19
W
MD 12-4
J. Wilsey
Ashland-Greenwood
David City Invite 2024
Round 3
285
01/19
W
F 3-0 2:01
C. Booth
Tekamah-Herman
David City Invite 2024
Round 2
285
01/15
L
F 4-0 2:33
A. Miller
Millard South
2024 Omaha Metro Conference Tournament
placements
B-285
01/15
L
F 2-0 0:34
B. Luehring
Bellevue West
2024 Omaha Metro Conference Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
B-285
01/15
W
F 9-2 3:10
G. Luca
Omaha Buena Vista
2024 Omaha Metro Conference Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
B-285
01/15
W
F 5-0 1:39
B. Regner
Omaha Westside
2024 Omaha Metro Conference Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
B-285
01/15
W
F 4-0 1:45
L. Spencer
Omaha Central
2024 Omaha Metro Conference Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
B-285
01/15
L
F 8-4 5:21
K. Toledo
Gretna East
2024 Omaha Metro Conference Tournament
Round 1 (16 Man)
B-285
01/06
L
F 2-0 0:49
T. Terry
Omaha North
Millard West Invite
Round 6
285
01/06
W
DEC 7-0
J. Koubsky
Millard West
Millard West Invite
Round 5
285
01/05
W
M FOR 0-0
B. Regner
Omaha Westside
Millard West Invite
Round 3
285
01/05
W
F 2-0 1:48
B. Meerian
Gretna
Millard West Invite
Round 2
285
01/05
W
F 2-0 0:30
J. Tollefsen
Lincoln Southwest
Millard West Invite
Round 1
285
01/03
W
F 2-0 1:05
A. Stroh
Elkhorn South
Millard West @ Elkhorn South
Round 1
285
12/16
W
DEC 3-1
K. Colin
Perry
2023 Al Garrison Duals
Champ - Round 1 (16 Team)
285
12/16
W
F 2-0 1:37
I. Marquez
Des Moines East
2023 Al Garrison Duals
Champ - Round 1 (16 Team)
285
12/16
L
DEC 8-3
R. Pertzsch
Dallas Center-Grimes
2023 Al Garrison Duals
Champ - Round 1 (16 Team)
285
12/10
L
DEC 8-5
C. Tucker
Blair
2023 Council Bluffs Wrestling Classic
All Placement Matches
285
12/09
L
DEC 3-2 TB1
Q. Lightle
Platte County
2023 Council Bluffs Wrestling Classic
Saturday Round 3
285
12/09
W
F 2-0 0:56
E. Villotta
Millard South
2023 Council Bluffs Wrestling Classic
Saturday Round 2
285
12/09
W
DEC 7-6
J. Hoag
LeMars
2023 Council Bluffs Wrestling Classic
Championship Round 1 (32 & 40 Only)
285
12/09
L
MD 11-3
Z. Pittman
Grand Island
2023 Council Bluffs Wrestling Classic
Fri Round 5 (40 Man Only)
285
12/09
L
DEC 3-0
D. Rheingans
North Scott
2023 Council Bluffs Wrestling Classic
Fri Round 4
285
12/08
W
DEC 12-8
R. Macias-Sidzyik
Creighton Prep
2023 Council Bluffs Wrestling Classic
Fri Round 2
285
12/02
W
F 6-2 3:00
G. Mohr
Norfolk
55th Fremont Invitational
Placement Matches
285
12/01
W
F 2-2 1:14
N. Naranjo
Norfolk
55th Fremont Invitational
Round 4
285
12/01
W
F 6-2 1:13
T. Stoddard
Elkhorn
55th Fremont Invitational
Round 2
285
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
F 4-1 1:50
I. Taylor
Monticello
Quad Duals - Kennedy, Monticello, Waterloo East, & English Valley
Round 1
285
01/27
L
F 2-0 1:45
A. Taylor
Cedar Rapids Washington
Cedar Rapids Kennedy @ Cedar Rapids Washington
Round 1
285
01/14
L
F 0-1 3:06
K. Kesl
Benton Community
Loyd Shaffer - Marion Invitational 2023
Placement Matches (16 Man)
285
01/14
L
F 2-0 0:47
I. Taylor
Monticello
Loyd Shaffer - Marion Invitational 2023
3rd Wrestleback (16 Man)
285
01/14
W
F 6-2 1:27
N. Case
Marion
Loyd Shaffer - Marion Invitational 2023
Semis & 2nd WB (16 Man)
285
01/14
L
F 2-0 0:20
E. Sorensen
Atlantic
Loyd Shaffer - Marion Invitational 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
01/13
L
F 4-2 0:39
G. Howk-Erwin
Linn-Mar
Linn-Mar @ Cedar Rapids Kennedy
Round 1
285
01/08
L
F 5-1 4:45
K. Nichols
Fort Dodge
Jack Mendenhall Invitational - Boys
Round 4
285
01/07
W
F 2-0 0:42
J. Rodriguiez
Perry
Jack Mendenhall Invitational - Boys
Round 3
285
01/07
L
F 4-0 2:51
J. Mohler
Valley, West Des Moines
Jack Mendenhall Invitational - Boys
Round 1
285
01/06
W
F 2-0 1:50
J. Klostermann
Epworth, Western Dubuque
Cedar Rapids Kennedy @ Epworth, Western Dubuque
Round 1
285
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024