Mar 23-Dec 31 · Resumes Sunday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Daylon Adams
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Bluffs Middle School
Nebraska
Nebraska Blue
Scottsbluff
Scottsbluff JV
Scottsbluff wrestling club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/29
L
Replay
F 7-1 2:36
W. Morales
Kansas Pythons
Heartland Duals - High School Boys
Round 3 (8 Team)
288
03/29
L
F 2-0 0:07
M. Hach
South Dakota Lightning
Heartland Duals - High School Boys
Round 1 (8 Team)
288
03/17
W
F 4-2 3:04
M. Planer
Battle Creek Brave Elite
NEUSA State High School Boys/Girls.
Round 5
288
03/17
W
Replay
F 8-0 3:22
C. Fern
Seward High School Wrestling
NEUSA State High School Boys/Girls.
Round 2
288
02/11
L
F 2-0 0:54
K. Kaufmann
Bennington
NSAA Class B District 3
Placements
285
02/10
W
F 2-0 1:25
J. Farrell
Mount Michael Benedictine
NSAA Class B District 3
Consi Semis
285
02/10
L
F 7-0 3:52
O. Parker
Plattsmouth
NSAA Class B District 3
Semis and WB3
285
02/10
W
DEC 8-2
C. Ardano
Schuyler
NSAA Class B District 3
Quarters and WB1
285
02/02
L
F 2-0 0:51
L. Hanes
Sidney
Sidney @ Scottsbluff
Round 1
285
01/27
L
M FOR 0-0
M. Brown
Hutchinson
66th Rocky Welton Invitational
Placing 5th/6th
285
01/27
L
F 2-0 0:46
L. Johnson
Millard West
66th Rocky Welton Invitational
Round 8 - Cons Semis - Day 2
285
01/27
W
DEC 10-7
I. Landry
Pine Creek
66th Rocky Welton Invitational
Round 7 - Cons 5th Rd & Silver Rd 1 - Day 2
285
01/26
W
F 4-4 3:42
R. Mongeau
Stockton
66th Rocky Welton Invitational
Round 6 - Cons 4th Rd - Day 1
285
01/26
L
F 2-0 0:51
C. Jensen
Hutchinson
66th Rocky Welton Invitational
Round 3 - Champ Qtrs - Day 1
285
01/26
W
F 9-1 4:25
J. Conway
Maize South
66th Rocky Welton Invitational
Round 2 Front & Back Rd 1- Day 1
285
01/26
W
F 9-5 3:36
M. Eames
Goddard
66th Rocky Welton Invitational
Round 1 Champ - Day 1
285
01/20
L
F 6-2 4:30
G. Gordon
Mead
Chadron Invitational 2024
Round 4
285
01/20
W
F 7-0 2:31
M. Nehl
Belle Fourche
Chadron Invitational 2024
Round 3
285
01/20
L
DEC 7-2
Z. Tarin
Chase County
Chadron Invitational 2024
Round 2
285
01/20
W
F 2-0 1:20
P. Long
Lakota Tech
Chadron Invitational 2024
Round 1
285
01/19
L
F 1-0 4:27
G. Gordon
Mead
Chadron Duals 2024
Round 3 (3 Team)
285
01/19
L
F 8-0 3:03
J. Coley
Mitchell
Chadron Duals 2024
Round 2 (3 Team)
285
01/19
W
F 2-0 0:52
T. Taylor
Valentine
Chadron Duals 2024
Round 2 (3 Team)
285
01/19
W
F 10-1 2:26
N. Sentelle
Gering
Gering @ Scottsbluff
Round 1
285
01/06
W
F 2-0 2:20
B. Uehling
Perkins County
Garden Co. Invite 2024
Finals
285
01/06
W
F 2-0 1:48
H. Koellner
Holyoke
Garden Co. Invite 2024
Round 5
285
01/06
L
F 3-5 5:33
J. Perez
Perkins County
Garden Co. Invite 2024
Round 4
285
01/06
W
F 2-0 1:31
K. Rahmig
Bridgeport
Garden Co. Invite 2024
Round2
285
12/10
L
DEF 7-1 3:12
O. Gorsuch
Moorcroft
Charlie Lake - Varsity Boys 2023
3rd Place
285
12/10
L
DEC 6-1
C. Green
Cheyenne East
Charlie Lake - Varsity Boys 2023
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
12/09
W
F 3-9 5:30
T. Gray
Wellington
Charlie Lake - Varsity Boys 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
12/08
W
F 1-0 4:27
D. Mattimoe
Central
Charlie Lake Duals 2023
Round 3 (4 Team)
285
12/08
W
F 9-2 5:31
J. Ridgeway
Rawlins
Charlie Lake Duals 2023
Round 1 (3 Team)
285
12/08
W
F 4-1 1:27
L. Smith
Kelly Walsh
Charlie Lake Duals 2023
Round 2 (4 Team)
285
12/08
W
F 2-0 0:35
K. Parks
Thompson Valley
Charlie Lake Duals 2023
Round 2 (3 Team)
285
12/03
W
Replay
DEC 1-0
E. Karr
Lincoln East
Kearney High Invite
Round 6
285
12/02
L
Replay
F 3-2 0:43
E. Foster
Bellevue East
Kearney High Invite
Round 5
285
12/02
L
Replay
F 3-2 2:49
A. Gove
North Platte
Kearney High Invite
Round 4
285
12/02
W
Replay
F 2-0 0:39
M. Weyeneth
Lincoln Southeast
Kearney High Invite
Round 3
285
12/02
L
Replay
F 6-1 1:00
S. Schilke
Kearney
Kearney High Invite
Round 1
285
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/19
L
DEC 5-0
L. Wellman
Lakeview Youth Wrestling Club
NEUSA State 2023 PK-8 Boys/Girls
Round 8
275
03/19
L
F 7-1 1:57
E. Lutkemeier
Minden wrestling club
NEUSA State 2023 PK-8 Boys/Girls
Round 7
275
03/19
W
F 2-0 0:48
M. Ziska
Wayne Wrestling Club
NEUSA State 2023 PK-8 Boys/Girls
Round 5
275
03/19
W
F 4-0 1:32
D. Baum
Broken Bow Wrestling Club
NEUSA State 2023 PK-8 Boys/Girls
Round 3
275
03/05
W
TF 17-2 2:30
J. Marrill
Gering Wrestling Club
NEUSA District 1 Tournament
Round 4
275
03/05
W
F 13-2 2:16
J. Marrill
Gering Wrestling Club
NEUSA District 1 Tournament
Round 1
275
11/19
W
F 2-0 0:51
S. Smith
Chadron
Alliance Middle School Invitational
Round 3
Hwt
11/19
W
TF 19-3 2:26
J. Miller
Gering
Alliance Middle School Invitational
Round 2
Hwt
11/05
W
F 2-0 0:12
J. Miller
Gering Junior High
Bluffs Middle School Extravaganza
Rd2
278-293
11/05
W
F 2-0 0:28
J. Miller
Gering Junior High
Bluffs Middle School Extravaganza
Rd1
278-293
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021