Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Landin Vittetoe
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2020-2021
2019-2020
2018-2019
Team Name
4a Estacada
Estacada
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/26
L
DEC 7-6
B. Niemann
Philomath
OWA 4A State Championship
Round 4
120
06/25
W
F 2-0 1:34
E. Haertel
Tillamook
OWA 4A State Championship
Round 3
120
06/25
L
DEC 12-9
K. Carson
La Grande
OWA 4A State Championship
Round 2
120
06/25
W
F 5-0 1:43
R. Ore
Henley
OWA 4A State Championship
Round 1
120
06/17
L
F 4-0 3:48
H. Smith
---
OSAA 4A Special District 1
Championship
120
06/17
W
F 5-0 2:25
E. Haertel
Tillamook
OSAA 4A Special District 1
Round 4: Semifinal
120
06/10
W
F 2-0 1:44
Y. Mora
Siuslaw
Philomath Tournament
Round 2 (6 Team)
120
06/10
L
DEC 10-7
B. Niemann
Philomath
Philomath Tournament
Round 1 (6 Team)
120
05/21
L
F 4-7 2:37
M. Warren
---
Estacada vs. Crook County
Round 1
120
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/29
L
DEC 10-3
G. Stone
Baker/Powder Valley
OSAA/OnPoint State Championships
5th/3rd
4A-120
02/29
W
DEC 8-5
D. Caratello
La Grande
OSAA/OnPoint State Championships
Conso Semi
4A-120
02/29
W
DEC 4-2
C. Ford
Sweet Home
OSAA/OnPoint State Championships
Conso Quarter
4A-120
02/28
W
F 5-7 3:55
T. Horton
Mazama
OSAA/OnPoint State Championships
Last Friday Conso
4A-120
02/28
L
TF 15-0 6:00
E. Potter
Junction City
OSAA/OnPoint State Championships
Quarters
4A-120
02/28
W
DEC 13-8
T. Conner
Corbett
OSAA/OnPoint State Championships
Friday First Full Round
4A-120
02/22
L
F 2-0 1:22
W. Vasquez
Woodburn
OSAA 4A Special District 1
Placement (16 Man)
120
02/22
W
DEC 17-11
B. Rieger
Tillamook
OSAA 4A Special District 1
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
02/21
W
F 6-1 2:36
J. Hannon
Banks
OSAA 4A Special District 1
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
02/21
W
DEC 9-4
M. Pacheco
North Marion
OSAA 4A Special District 1
Round 1 (16 Man)
120
01/17
L
F 0-0 0:50
W. Steach
4a Molalla
Oregon Classic HS 2020
Finals (2 Team)
120
01/17
L
MD 13-1
D. Greco
5a Rex Putnam
Oregon Classic HS 2020
Quarterfinals (8 Team)
126
01/17
W
TF 15-0 3:30
I. Harris
4a Philomath
Oregon Classic HS 2020
Round 1 (4 Team)
120
01/17
W
F 6-4 3:10
B. Rieger
4a Tillamook
Oregon Classic HS 2020
Round 3 (4 Team)
120
01/17
W
F 4-1 1:46
I. Wood
4a McLoughlin/Weston-McEwen/Griswold
Oregon Classic HS 2020
Round 2 (4 Team)
120
01/11
L
F 12-2 5:53
C. OConnor
---
Pacific Rim Armed Forces Tournament
1st & 3rd
120
01/11
W
MD 12-2
B. Rieger
Tillamook
Pacific Rim Armed Forces Tournament
Semis
120
01/11
W
F 10-2 1:37
A. Esquivel
---
Pacific Rim Armed Forces Tournament
Quarters
120
01/10
W
F 10-0 3:22
A. Atwood
Warrenton
Pacific Rim Armed Forces Tournament
Round 1 (16 Man)
120
12/21
W
F 2-0 0:31
I. Harris
Philomath
Molalla Mayhem 2019 Varsity
Round 3 (4 Man)
120
12/21
W
F 2-1 0:48
S. Ledesma
Stevenson
Molalla Mayhem 2019 Varsity
Round 2 (4 Man)
120
12/21
W
F 4-1 1:27
G. Olsen
Astoria
Molalla Mayhem 2019 Varsity
Round 1 (4 Man)
120
12/07
L
F 0-0 0:14
D. Caratello
La Grande
Ranger Classic
Placement Matches (16 Man)
126
12/07
W
F 0-0 0:33
R. Dolan
Sandy
Ranger Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
12/06
W
F 0-0 0:35
J. Dart
Corvallis
Kirk Morey Invitational
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
126
12/06
W
F 0-0 1:15
L. McClung
West Salem
Kirk Morey Invitational
Quarterfinals (8 Team)
126
12/06
W
F 0-0 0:57
J. Guttierez
Tualatin
Kirk Morey Invitational
Finals (8 Team)
126
12/05
W
F 0-0
T. Wymore
Cascade
Estacada Duals
Champ. Round 1
126
12/05
W
F 0-0
E. Gianella
North Marion
Estacada Duals
Champ. Round 1
126
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
DEC 10-6
E. Howard
Stayton
OSAA/OnPoint State Championships
Friday First Conso Full Round
4A-120
02/22
L
F 9-1 4:28
F. Harlow
Marshfield
OSAA/OnPoint State Championships
Friday First Full Round
4A-120
02/09
W
F 12-15 3:19
A. Lowry
Molalla
OSAA 4A Special District 1
4th Place Match (16 Man)
120
02/09
L
F 13-5 4:37
A. Gastelum
Seaside
OSAA 4A Special District 1
3rd/5th Placement (16 Man)
120
02/09
W
MD 19-8
E. Preciado
Woodburn
OSAA 4A Special District 1
4th Wrestleback (16 Man)
120
02/09
L
F 8-2 4:00
M. Hernandez
Woodburn
OSAA 4A Special District 1
Semis (16 Man)
120
02/08
W
F 5-0 0:40
J. Meja
North Marion
OSAA 4A Special District 1
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024