Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jared Wilson
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2019-2020
2018-2019
Team Name
4a North Marion
Lincoln College Prep
Lincoln College Preparatory
North Marion
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/08
L
F 5-0 1:23
J. Matney
Kearney
Kearney JV Invitational
Round 3 (3 Man)
132D
01/08
W
DEC 5-1
C. Payne
Odessa High School
Kearney JV Invitational
Round 2 (3 Man)
132D
12/11
W
F 5-0 1:51
Z. Keller
Olathe South
Melvin Douglas Invitational - Boys
Placement (10 Man)
126
12/11
W
F 0-0 2:24
T. Nguyen
Blue Valley West
Melvin Douglas Invitational - Boys
Semis & WB (10 Man)
126
12/11
L
F 2-0 1:14
J. Ibrahim
Kansas City-JC Harmon
Melvin Douglas Invitational - Boys
Semis & WB (10 Man)
126
12/11
W
F 2-0 0:24
A. Miranda
KC Wyandotte
Melvin Douglas Invitational - Boys
Quarters (10 Man)
126
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
DEC 10-4
W. Steach
Molalla
OSAA 4A Special District 1
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
02/21
W
DEC 4-1
B. Roman
Woodburn
OSAA 4A Special District 1
2nd Wrestleback (16 Man)
120
02/21
W
F 9-0 2:42
F. Hoeffiger
Seaside
OSAA 4A Special District 1
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
02/21
L
DEC 9-4
L. Vittetoe
Estacada
OSAA 4A Special District 1
Round 1 (16 Man)
120
02/08
W
F 2-0 1:01
S. Dorsey
Wilsonville
White Buffalo Invite 2020
Placements
120
02/08
L
F 2-0 0:56
T. Conner
---
White Buffalo Invite 2020
Semis
120
02/08
W
DEC 7-3
C. BLAIR
The Dalles/Dufur
White Buffalo Invite 2020
quaterfinals
120
01/31
W
F 0-0
C. Redman
---
Stayton @ North Marion
Round 1
126
01/17
W
DEC 5-4
J. Cooper
4a Baker/Powder Valley
Oregon Classic HS 2020
Round 1 (4 Team)
126
01/17
L
DQ 4-0
K. Willis
4a Crook County 2
Oregon Classic HS 2020
Round 3 (4 Team)
126
01/17
W
DEC 4-2
T. Wymore
4a Cascade
Oregon Classic HS 2020
Round 2 (4 Team)
126
12/20
L
F 0-0 5:48
J. Cleve
---
Northwest Duals
---
126
12/20
L
TF 16-0 4:00
K. Hanson
South Albany
Northwest Duals
Round 2 (6 Team)
126
12/20
L
DEC 13-9
O. Marks
Silverton
Northwest Duals
---
126
12/20
W
MD 13-1
T. Tubbs
Jefferson
Northwest Duals
Round 4 (6 Team)
126
12/20
L
F 18-4 5:09
L. VanBrabant
Sunset
Northwest Duals
Round 5 (6 Team)
126
12/20
L
F 0-0 3:05
E. Southern
Thurston
Northwest Duals
---
126
12/14
L
DEC 4-3
G. Durr
Crater
NB Coast Classic JV
Placement Matches (16 Man)
126A
12/14
L
DEC 5-4
H. Petterson
Siuslaw
NB Coast Classic JV
4th Wrestleback (16 Man)
126A
12/13
L
F 2-0 0:29
D. Chavez
Grants Pass
NB Coast Classic JV
Semis & 3rd WB (16 Man)
126A
12/13
W
DEC 8-2
T. Marquez
Canby
NB Coast Classic JV
Quarters & 1st WB (16 Man)
126A
12/11
L
F 0-0
K. Sweet
Cascade
Estacada Duals
Champ. Round 1
132
12/07
L
MD 14-2
J. Freeman
Lebanon
Perry Burlison Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
12/07
L
F 13-0 0:26
B. Mendoza
---
Perry Burlison Tournament
Round 1 (16 Man)
132
12/05
L
F 0-0
T. Jackson
---
Estacada Duals
Champ. Round 1
132
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
DEC 6-1
D. Smith
---
OSAA 4A Special District 1
2nd Wrestleback (16 Man)
113
02/08
L
F 8-1 4:00
W. Vasquez
Woodburn
OSAA 4A Special District 1
Round 1 (16 Man)
113
01/25
L
DEC 8-7
E. Gianella
North Marion
Mid-Valley Classic
Round 3 (3 Man)
113 JV
01/25
W
DEC 13-7
Z. Turcott
South Albany
Mid-Valley Classic
Round 2 (3 Man)
113 JV
01/18
W
F 4-0 1:52
M. Warren
4a Banks
Oregon Classic HS 2019
---
120
01/18
L
F 4-0 3:45
B. Johnson
4a Mazama
Oregon Classic HS 2019
Quarterfinals (8 Team)
120
01/18
L
F 9-2 3:09
B. Pindell
4a Philomath
Oregon Classic HS 2019
---
120
01/18
L
F 2-0 0:37
E. McIntosh
---
Oregon Classic HS 2019
---
120
01/18
L
F 15-3 2:28
F. Harlow
---
Oregon Classic HS 2019
---
120
01/11
W
F 13-1 5:40
H. Hewlett
---
North Marion @ Gladstone
Round 1
120
01/11
L
F 0-0 1:00
J. Fisher
Aloha
Earl Gillis Invitational
Quarterfinals (8 Team)
120
01/11
L
F 2-0 2:00
N. Gatchet
McNary
Earl Gillis Invitational
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
120
01/04
W
F 0-0
F. Ramirez
Oregon City
North Marion @ Oregon City
Round 1
126
12/28
L
F 0-0 3:22
L. Martinez
Central
NW Duals
Round 1 (10 Team)
120
12/28
L
F 0-0 1:05
B. Parkinson
Century
NW Duals
---
120
12/28
L
F 0-0 1:13
D. Smith
---
NW Duals
---
120
12/28
L
TF 17-2 4:00
A. Malang
Dallas
NW Duals
---
120
12/28
L
F 0-0 1:19
A. Archer
Glencoe
NW Duals
Round 3 (4 Team)
120
12/28
L
F 0-0 0:32
J. Bundy
Squalicum
NW Duals
Round 2 (4 Team)
120
12/15
L
F 5-2 3:22
D. Baroni
Junction City
Liberty HS Boys 2018 Invitational
Round 5
120
12/15
L
DEC 4-1
S. Rodriguez
Tualatin
Liberty HS Boys 2018 Invitational
Round 2
120
12/15
L
F 2-0 0:31
H. Munson
Sherwood
Liberty HS Boys 2018 Invitational
Round 1
120
12/08
W
F 2-0 2:00
I. Abrao
South Albany
NB Coast Classic JV
Placement Matches (16 Man)
120B
12/08
W
MD 15-3
L. King
Cottage Grove
NB Coast Classic JV
4th Wrestleback (16 Man)
120B
12/08
W
DEC 16-15 SV
N. Marquez
Canby
NB Coast Classic JV
Semis & 3rd WB (16 Man)
120B
12/07
W
DEC 13-6
E. Ingram
North Bend
NB Coast Classic JV
2nd Wrestleback (16 Man)
120B
12/07
L
F 2-0 1:17
I. Abrao
South Albany
NB Coast Classic JV
Quarters & 1st WB (16 Man)
120B
12/07
W
MD 10-1
B. Buehler
Brookings-Harbor
NB Coast Classic JV
Round 1 (16 Man)
120B
12/05
W
F 2-0 0:30
E. Morton
Corvallis
Cascade Duals
Champ. Round 1
120
12/01
L
DEC 4-3
M. Arenas
McMinnville
Burlison JV
Finals (8 Man)
117-121
12/01
L
F 2-1 0:41
A. Malang
Dallas
Burlison JV
Quarterfinals (8 Man)
117-121
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024