Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dillon Fanta
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 2-0 4:05
K. Boyles
Superior
NSAA Class C District 2
Consi Semis
175
02/10
W
F 0-0 2:02
C. Schamp
Ponca
NSAA Class C District 2
Semis and WB3
175
02/10
W
F 2-0 0:27
R. Torres
Wilber-Clatonia
NSAA Class C District 2
2nd Wrestleback (16 Man)
175
02/10
L
F 4-4 5:52
K. Korth
Cedar Catholic
NSAA Class C District 2
Quarters and WB1
175
02/03
L
DEC 9-5
L. Lampe
Lincoln Lutheran
Crusader Invitational
Finals
175
02/03
W
F 2-5 0:55
H. Nelson
Ord
Crusader Invitational
Cons Semifinals
175
02/03
L
F 2-0 0:49
T. Klingelhoefer
Amherst
Crusader Invitational
Semis/ Round 4
175
02/03
W
F 4-2 3:36
M. Hittner
Fullerton
Crusader Invitational
Quarters/Round 2
175
02/02
L
DEC 7-2
D. Doggett
South Loup (Callaway/Arnold)
Rebel Duals
Round 5 (10 Team)
190
01/27
W
M FOR 0-0
T. McCain
Ord
Ord Invitational 2024
Round 6
175
01/26
L
DEC 3-1 SV
K. Rockefeller
Gibbon
Ord Invitational 2024
Round 5
175
01/26
W
F 7-1 2:08
G. Ruwe
Logan View
Ord Invitational 2024
Round 4
175
01/26
W
F 4-0 1:59
C. Heck
Gordon-Rushville
Ord Invitational 2024
Round 3
175
01/26
L
F 2-0 0:23
B. Chaplin
Broken Bow
Ord Invitational 2024
Round 2
175
01/26
W
F 2-0 0:54
K. Larson
Burwell
Ord Invitational 2024
Round 1
175
01/25
L
DEC 5-0
K. Rockefeller
Gibbon
Centurion Quad
Round 3 (4 Team)
175
01/20
W
F 1-4 2:44
K. Rockefeller
Gibbon
LouPlatte Conference
Round 6
175
01/20
W
F 8-7 3:34
T. McCain
Ord
LouPlatte Conference
Round 4
175
01/20
W
F 5-0 0:50
J. Chavez
Arcadia/Loup City
LouPlatte Conference
Round 2
175
01/11
W
F 3-2 0:50
P. Bursaw
Ravenna
Centura Quad
Round 2 (4 Team)
175
01/11
W
F 2-0 0:25
E. Samuelson
Palmer
Centura Quad
Round 1 (4 Team)
190
01/06
L
F 2-0 1:56
T. Tweton
Ashland-Greenwood
2024 - AGHS Jack Murray Wrestling Invite
Placement Matches
175
01/05
W
F 4-0 3:32
B. Flesner
Arlington
2024 - AGHS Jack Murray Wrestling Invite
Round 4
175
01/05
W
DEC 7-6
C. Bailey
Holdrege
2024 - AGHS Jack Murray Wrestling Invite
Round 2
175
12/29
L
F 2-2 2:02
L. Ferris
Norfolk JV 1
2023 Newman Grove Holiday Invitational
Final Round
175
12/29
W
F 0-0 2:35
B. Fielder
Norfolk JV 2
2023 Newman Grove Holiday Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
175
12/29
L
F 5-4 5:46
K. Korth
Hartington Cedar Catholic
2023 Newman Grove Holiday Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
175
12/29
W
F 3-0 2:50
D. Staub
Boone Central
2023 Newman Grove Holiday Invitational
Quarterfinals
175
12/15
W
F 2-0 3:32
K. Larson
Burwell
Southern Valley Dual Tournament
Round 1 (8 Team)
175
12/15
W
F 9-3 5:15
K. Shuler
Hitchcock County
Southern Valley Dual Tournament
Placement Matches (8 Team)
175
12/15
L
F 2-0 2:24
M. Jones
Sumner-Eddyville-Miller
Southern Valley Dual Tournament
Round 3 (8 Team)
175
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
L
F 2-0 0:56
H. Hodges
Burwell
Ord Invitational 2023
Round 4
182
01/27
W
F 3-0 2:43
L. Lindner
Broken Bow
Ord Invitational 2023
Round 3
182
01/27
L
F 9-4 2:47
C. Wells
Broken Bow
Ord Invitational 2023
Round 2
182
01/27
W
DEC 5-0
P. LeClair
Axtell
Ord Invitational 2023
Round 1
182
01/27
L
DEC 5-0
R. Kolbet
Gibbon
Doniphan-Trumbull Quad
Round 1
182
01/26
W
DEC 4-1
G. Forkner
Holdrege
Doniphan-Trumbull Quad
Round 1
182
01/21
L
F 2-0 0:34
I. Edgren
Wood River
LouPlatte Conference Tournament
Round 5
182
01/21
L
F 8-0 3:44
R. Kolbet
Gibbon
LouPlatte Conference Tournament
Round 4
182
01/21
W
DEC 2-1
L. Rohloff
Central City
LouPlatte Conference Tournament
Round 2
182
01/14
W
F 2-0 0:52
C. Packer
Northwest JV
Palmer Invite 2023
Round 6
182
01/14
W
F 2-0 0:47
J. Hodgdon
Centura
Palmer Invite 2023
Round 5
182
01/14
W
F 2-0 0:34
M. Lindbloom
Arcadia/Loup City
Palmer Invite 2023
Round 4
182
01/14
W
F 2-0 0:29
P. Yendra
Northwest JV
Palmer Invite 2023
Round 3
182
01/06
W
F 10-3 3:44
C. Simmons
Republic County
Tri County Duals
Round 5 (10 Team)
170
01/06
L
F 2-0 1:55
B. Gulizia
Auburn
Tri County Duals
Round 9 (10 Team)
170
01/06
L
F 6-4 4:25
K. Burke
Albany
Tri County Duals
Round 3 (10 Team)
170
01/06
W
F 7-0 2:17
K. McDonald
Weeping Water
Tri County Duals
Round 7 (10 Team)
170
01/06
L
F 4-0 3:44
Y. Dominguez
Lakeview
Tri County Duals
Round 2 (10 Team)
170
01/06
L
MD 10-0
K. Strecker
Falls City
Tri County Duals
Round 4 (10 Team)
170
01/06
W
F 9-4 3:17
D. Harding
Fillmore Central
Tri County Duals
Round 1 (10 Team)
170
01/06
L
F 6-3 4:00
C. Stokebrand
Tri County
Tri County Duals
Round 8 (10 Team)
170
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
L
F 2-0 0:51
T. McCain
Ord
Crusader Invitational
Cons Semifinals
160
02/05
L
F 2-0 0:50
B. Sutton
Central City
Crusader Invitational
Quarters/Round 2
160
02/04
L
F 5-0 1:47
A. Kuester
Neligh-Oakdale
Rebel Duals
Round 1 (6 Team)
160
02/04
L
F 7-1 4:28
K. Uelmen
Kearney Catholic
Rebel Duals
Round 2 (6 Team)
160
02/04
L
F 3-2 3:59
J. Hernandez
Gibbon
Rebel Duals
Round 5 (6 Team)
160
02/04
L
DEC 5-4
I. Edgren
Wood River
Rebel Duals
Round 3 (6 Team)
170
01/28
L
DEC 9-2
J. HERNANDEZ
---
Centura Triangular
Champ. Round 1
160
01/27
W
F 4-0 1:04
B. Shafer
Doniphan-Trumbull
Centura Triangular
Champ. Round 1
160
01/22
L
F 5-0 2:09
T. McCain
Ord
Louplatte Conference Tournament
Round 5
160
01/22
W
F 4-0 2:11
B. Smith
Wood River
Louplatte Conference Tournament
Round 3
160
01/22
L
MD 14-6
J. Hernandez
Gibbon
Louplatte Conference Tournament
Round 2
160
01/07
L
F 9-0 4:51
J. Adam
Meridian
Tri County Duals
Round 8 (10 Team)
170
01/07
W
F 2-0 3:28
G. Sheets
---
Tri County Duals
Round 2 (10 Team)
160
01/07
L
F 6-2 1:47
G. Lewandowski
Tri County
Tri County Duals
Round 5 (10 Team)
160
01/07
L
F 4-0 1:07
B. Leech
Humboldt Table Rock Steinauer
Tri County Duals
Round 9 (10 Team)
160
01/07
L
DEC 4-2
Y. Dominguez
---
Tri County Duals
Round 3 (10 Team)
160
01/07
L
F 2-0 4:58
Z. Dierenfeldt
Albany
Tri County Duals
Round 1 (10 Team)
160
01/07
W
F 1-5 2:32
T. Essary
Weeping Water
Tri County Duals
Round 4 (10 Team)
160
01/07
L
DEC 3-1
B. Hall
Auburn
Tri County Duals
Round 7 (10 Team)
160
01/07
W
F 2-0 1:39
I. Paling
Fillmore Central
Tri County Duals
Round 6 (10 Team)
160
12/11
W
F 2-0 0:26
J. Nelsen
Medicine Valley
Southern Valley Invitational 2021
Round #6
170
12/11
L
DEC 4-3
B. Wood
Perkins County
Southern Valley Invitational 2021
Round #5
170
12/10
W
F 2-0 0:53
N. Grilli
Southern Valley
Southern Valley Invitational 2021
Round #4
170
12/10
L
MD 9-1
J. Popp
---
Southern Valley Invitational 2021
Round #3
170
12/04
W
NC 0-0
B. Mcgee
Amherst
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 6
170
12/03
W
DEC 6-4 SV
S. King
---
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 5
170
12/03
W
F 2-0 2:51
G. Trampe
Elm Creek
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 4
170
12/03
W
F 0-0 1:54
K. Rahn
Hershey
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 3
170
12/03
L
F 2-0 0:34
C. Stieb
Arcadia-Loup City
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 2
170
12/03
W
F 2-1 4:47
K. Stunkel
Ansley/Litchfield
Ravenna `Dom Reicks` Invitational
Round 1 (16 Man)
170
12/03
L
F 2-0 1:32
A. Meinecke
---
St.Paul, Centura, Minden Triangular
Champ. Round 1
170
12/03
W
F 2-0 4:27
J. Bernshausen
---
St.Paul, Centura, Minden Triangular
Champ. Round 1
170
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024