Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dilan Lopez Ruiz
Results
High School Results
Season
2020-2021
2019-2020
Team Name
Gering
Gering
Gering JV
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/19
L
F 4-5 4:24
J. Roggasch
Sidney
Sidney/Bridgeport Invite 2020
Semis
182
12/19
L
F 10-1 1:21
H. Olds
Minatare
Sidney/Bridgeport Invite 2020
Qtrs 1WB
182
12/11
L
F 2-0 0:58
E. Juarez
Kelly Walsh
Charlie Lake Duals - JV
Round 2 (4 Team)
195
12/11
L
F 3-5 2:13
M. Stoneking
Burns/Pine Bluffs
Charlie Lake Duals - JV
Round 2 (6 Team)
182
12/11
L
F 2-0 0:23
C. Nichols
Central
Charlie Lake Duals - JV
Round 3 (4 Team)
182
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
F 2-0 1:14
P. Sackville
Pierce
2020 NSAA State Dual Championships
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
170
02/08
L
F 2-0 0:23
L. MacDonald
---
2020 NSAA State Dual Championships
Finals (8 Team)
182
02/08
L
F 14-0 2:36
O. Smith
Adams Central
2020 NSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
182
02/07
L
F 8-0 1:42
B. Robb
---
Sidney @ Gering
Round 1
170
01/25
L
F 2-0 0:50
K. Reeder
Saratoga
2020 Dogger Wrestling Invitational
Round 4
170
01/25
L
F 8-0 3:04
M. Sanchez
Cheyenne South
2020 Dogger Wrestling Invitational
Round 2
170
01/25
W
F 2-0 1:31
C. Sherwin
Natrona JV
2020 Dogger Wrestling Invitational
Round 1
170
01/25
L
F 4-0 0:51
H. Olds
Minatare
Gering @ Minatare
Round 1
170
01/11
L
F 2-0 0:41
T. Eldridge
Cheyenne East
2020 JV Shane Shatto Memorial Tournament
Cons 64,32,16&8
182
01/10
L
F 2-0 0:50
H. Huyser
Natrona County
2020 JV Shane Shatto Memorial Tournament
Round 1 All brackets
182
12/21
L
F 2-0 1:00
D. Fosbinder
Ogallala
Bridgeport-Sidney Invite 2019
Qtrs & 1st WB
182
12/21
L
F 2-0 0:45
K. Bartlett
Cheyenne East JV
Bridgeport-Sidney Invite 2019
Round 1
182
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024