Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Rowan Jarosik
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Sandy Creek
South Central Nebraska Unified District #5
South Central Unified
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/09
L
DEC 4-1
J. Vrbka
Double Dog Wrestling
2024 AAU State Nebraska
Round 1 (32 Man)
157
02/10
W
DEC 5-2
M. Treffer
Ravenna
NSAA Class D District 1
Placements
150
02/10
W
F 4-0 2:35
K. Gardner
Osmond
NSAA Class D District 1
Consi Semis
150
02/10
L
DEC 6-2
J. Dodson
Centennial
NSAA Class D District 1
Semis and WB5
150
02/10
W
DEC 3-2
M. Treffer
Ravenna
NSAA Class D District 1
Quarters and WB3
150
02/09
W
F 2-0 0:45
M. Scott
Aquinas Catholic
NSAA Class D District 1
Round 2
150
02/02
L
F 5-1 1:44
J. Manzo
Lincoln North Star
Adams Central Invite
Placements
150
02/02
W
DEC 8-6
I. Kelley
Hastings
Adams Central Invite
Varsity R2-16 #2
150
02/02
W
F 2-0 1:39
D. Wolever
Adams Central
Adams Central Invite
Varsity Round 1-16 #2
150
01/27
W
DEC 7-5 SV
H. Dickinson
Milford
Southern Nebraska Conference 2024
Round 5 - Metal Round
150
01/27
W
F 5-6 5:37
W. Rayburn
Fillmore Central
Southern Nebraska Conference 2024
Round 3 Semifinals / 1st Round WB
150
01/27
W
F 2-0 0:41
J. Sander
Superior
Southern Nebraska Conference 2024
Round 2 - Quarterfinals
150
01/27
W
F 7-0 2:34
L. Belina
Howells-Dodge
Freeman Invite
Round 6
150
01/27
W
F 2-0 1:50
R. Landin
Holdrege
Freeman Invite
Round 5
150
01/27
W
F 2-0 0:43
B. Barleen
Southern
Freeman Invite
Round 4(a)
150
01/26
W
F 0-2 0:29
K. Kraus
Holdrege
Freeman Invite
Round 3
150
01/23
L
DEC 3-2
P. Hutchinson
Smith Center
Superior Invite 2024
Final Round (10 & 16)
150
01/23
W
TF 16-1 3:18
C. Ostdiek
Red Cloud/Blue Hill
Superior Invite 2024
Round 4 (10 & 16)
150
01/22
W
TF 17-2 5:04
F. Leon
Fairbury
Superior Invite 2024
Round 2 (10 & 16)
150
01/22
W
F 2-0 0:55
R. Sogar
Kearney Catholic
Superior Invite 2024
Round 1 (10 & 16)
150
01/18
W
F 13-2 2:37
K. Knueven
Harvard
Harvard vs. Sandy Creek
Round 1
150
01/18
W
F 14-3 3:34
L. Sander
Superior
Sandy Creek @ Superior
Round 1
150
01/06
L
MD 11-1
C. Shannon
Schuyler
Norm Manstedt Boys Invitational
Placement
150
01/06
W
F 4-0 3:54
D. Vodicka
David City
Norm Manstedt Boys Invitational
Semis
150
01/06
L
F 6-0 4:00
B. Bolling
Pierce
Norm Manstedt Boys Invitational
Quarters
150
01/06
L
DEC 14-13
C. Shannon
Schuyler
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 5
150
01/05
W
MD 12-3
F. Musungay
York
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 3
150
01/05
W
F 6-1 1:53
L. Meyer
Archbishop Bergan
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 2
150
01/05
W
TF 17-1 4:55
B. Anderson
Lincoln East
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 1
150
12/21
W
TF 16-1 4:31
C. Ostdiek
Red Cloud/Blue Hill
Sandy Creek Triangular
Finals (2 Team)
150
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
F 2-0 2:26
G. Hartman
Nebraska City
Plattsmouth Varsity Invitational 2023
Placement
132
01/21
L
TF 18-3 2:44
B. Canoyer
Waverly
Plattsmouth Varsity Invitational 2023
Round 4
132
01/21
W
TF 18-0 4:27
D. VanLaningham
Fairbury
Plattsmouth Varsity Invitational 2023
Round 2
132
01/14
L
F 11-0 4:13
B. Siebrandt
Wisner-Pilger
2023 Cross County Bob Orsborn Classic
Finals
126
01/14
W
F 7-0 3:24
O. Daniel
Norfolk Catholic
2023 Cross County Bob Orsborn Classic
round 5
126
01/14
W
F 6-0 1:24
J. Wobken
Logan View
2023 Cross County Bob Orsborn Classic
Round 4
126
01/14
W
F 2-0 0:53
J. Thomsen
St Paul
2023 Cross County Bob Orsborn Classic
Round 3
126
01/07
W
DEC 5-0
G. Meyer
Wahoo
Norm Manstedt Boys Invitational
Placement
126
01/07
L
DEC 8-3
J. Shaner
Lincoln East
Norm Manstedt Boys Invitational
Semi
126
01/07
W
F 5-0 2:57
G. Schernikau
Centennial
Norm Manstedt Boys Invitational
Quarters
126
01/06
W
DEC 5-4
G. Meyer
Wahoo
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 5
126
01/06
W
FOR 0-0
E. Slusarski
Columbus
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 3
126
01/06
W
F 13-0 4:59
L. Farmen
Lincoln East
Norm Manstedt Boys Invitational
Round 1
126
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021