Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Zander Joltin
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
West Geauga
West Geuaga
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/06
L
MD 9-1
B. Hall
Silverback Academy
NUWAY Nationals Individual
Semis & 5th WB (32 Man)
138
03/23
W
Replay
F 7-1 3:34
N. Griffis
Team Miron
OHWAY JH & High School State
Quarters & 3rd WB (32 Man)
134
03/23
W
M FOR 0-0
T. Murray
Troy
OHWAY JH & High School State
Placement Matches (32 Man)
134
02/10
W
DEC 16-9
D. Bania
Padua
Ben Vitron Memorial Tournament
Round 4 (16 Team)
126
02/10
W
F 10-0 3:19
S. Rai
Woodridge
Ben Vitron Memorial Tournament
Round 3 (16 Team)
126
02/10
W
F 2-0 0:26
P. Canfield
Fairview
Ben Vitron Memorial Tournament
Round 2 (16 Team)
132
02/10
W
DEC 12-6
G. Polak
Hudson
Ben Vitron Memorial Tournament
Placement Matches (16 Team)
126
01/27
W
DEC 5-3
J. Strailey
Lakeside
Chagrin Valley Conference HS Tournament
1st Place
132
01/27
W
DEC 9-6
H. Blair
Chagrin Falls
Chagrin Valley Conference HS Tournament
Semis
132
01/27
W
F 5-0 2:44
B. Eddy
Trinity
Chagrin Valley Conference HS Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
132
01/26
W
F 7-0 3:15
S. Strahan
Cuyahoga Hts.
Chagrin Valley Conference HS Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
01/20
L
DEC 7-1
L. Stanley
Marlington
Joshua Hephner Memorial
Finals
126
01/20
W
TF 15-0 3:00
B. Balla
Hubbard
Joshua Hephner Memorial
Day 2 Round 3
126
01/20
L
F 2-0 1:03
V. Skiba
Brunswick
Joshua Hephner Memorial
Day 2 Round 2
126
01/20
W
DEC 7-1
L. Stanley
Marlington
Joshua Hephner Memorial
Day 2 Round 1
126
01/19
W
MD 11-2
J. Janis
Austintown Fitch
Joshua Hephner Memorial
Round 5
126
01/19
W
MD 12-1
S. Heil
North Royalton
Joshua Hephner Memorial
Round 3
126
01/19
W
F 2-0 0:51
L. Frangos
Poland
Joshua Hephner Memorial
Round 2
126
12/10
W
F 5-0 3:15
J. Lewis
Jefferson
The Ashton Hynd Battle by the Lake
Placement (18 Man)
B 126
12/09
W
F 2-0 0:44
J. Lederer
Eastwood
The Ashton Hynd Battle by the Lake
Round 6 (18 Man)
B 126
12/09
W
DEC 5-2
C. Burt
Salem
The Ashton Hynd Battle by the Lake
Round 4 (18 Man)
B 126
12/09
W
F 7-0 1:27
A. Moree
Harvey
The Ashton Hynd Battle by the Lake
Round 3 (18 Man)
B 126
12/09
W
F 2-0 2:32
D. Schmidt
Lakewood
The Ashton Hynd Battle by the Lake
Round 1 (18 Man)
B 126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/25
W
F 2-0 1:13
Z. Walton
Unaffiliated
OHWAY Junior High & High School State
Placement Matches (16 Man)
122
03/25
L
DEC 5-1
L. Cahill
Licking Heights
OHWAY Junior High & High School State
4th Wrestleback (16 Man)
122
03/25
W
F 3-0 2:42
J. Schultz
Elite Wrestling
OHWAY Junior High & High School State
Semis & 3rd WB (16 Man)
122
03/25
L
F 3-2 3:47
Z. Beard
Lake Blue Streaks
OHWAY Junior High & High School State
Quarters & 1st WB (16 Man)
122
03/04
L
Replay
F 0-0 2:20
A. Rocco
Bay
OHSAA Northeast District Division II
Consolation Rd 3
113
03/04
W
Replay
DEC 5-1
J. McCullough
Madison
OHSAA Northeast District Division II
Consolation Rd 2 (16 Man)
113
03/04
W
Replay
DEC 6-3
L. Letner
Cloverleaf
OHSAA Northeast District Division II
Consolation Rd 1
113
03/03
L
Replay
DEC 7-4
C. Osborne
Akron Svsm
OHSAA Northeast District Division II
Championship Rd 1 (16 Man)
113
01/28
W
DEC 9-2
L. Eland
Lakeside
Chagrin Valley Conference HS Tournament
Placement Matches (32 Man)
113
01/28
W
DEC 6-1
Z. Mooney
Cuyahoga Hts.
Chagrin Valley Conference HS Tournament
Semis & 5th WB (32 Man)
113
01/28
W
F 2-0 1:06
E. Podojil-Schlesinger
Kirtland
Chagrin Valley Conference HS Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
113
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024