Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Francisco Morales
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2018-2019
2017-2018
Team Name
Scottsbluff
Scottsbluff JV
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/25
L
F 4-0 1:55
W. Gomez
El Dorado
61st Rocky Welton Invitational
Round 2 Front & Back Rd 1- Day 1
120
01/24
L
F 4-0 2:23
K. Talkington
Republic County
61st Rocky Welton Invitational
Round 1 Champ - Day 1
120
01/12
L
MD 12-2
L. Engel
Columbus Lakeview
Schuyler Invite
Round 4
120
01/12
L
TF 16-0 4:13
E. Bailey
Lexington
Schuyler Invite
Round 2
120
12/21
W
F 2-0 1:40
S. Therrien
Gothenburg
Gothenburg Lexington Scottsbluff Triangular
Champ. Round 1
120
12/21
L
TF 16-1 6:00
E. Bailey
Lexington
Gothenburg Lexington Scottsbluff Triangular
Champ. Round 1
120
12/14
W
F 0-0
G. Mcreynolds
---
Scottsbluff @ Douglas
Round 1
120
12/14
W
F 0-5 2:43
D. Prosenick
Thunder Basin
Pat Weede Memorial
Round 3 (8 Team)
120
12/14
W
F 6-2 2:35
T. Isenberger
---
Pat Weede Memorial
Round 5 (8 Team)
120
12/14
L
F 8-4 5:02
Z. Soderlin
---
Pat Weede Memorial
Round 1 (8 Team)
120
12/14
W
F 8-2 3:40
L. Hill
Campbell County
Pat Weede Memorial
Round 4 (8 Team)
120
12/14
L
MD 15-2
C. Wirtz
---
Pat Weede Memorial
Round 2 (8 Team)
120
12/14
L
F 2-0 1:14
J. Darby
Sidney
Pat Weede Memorial
Round 6 (8 Team)
120
12/14
L
F 2-0 0:45
H. Johnsrud
Bismark Century
Pat Weede Memorial
Round 7 (8 Team)
120
12/08
L
FOR 0-0
J. Ruiz
---
Charlie Lake - JV
Round 3&4
105-114
12/08
L
FOR 0-0
M. Barraza
Gering
Charlie Lake - JV
Round 2&3
105-114
12/08
L
FOR 0-0
Z. Stoike
Alliance
Charlie Lake - JV
Round 2&3
105-114
12/08
L
DEC 7-0
R. Wehr
Douglas
Charlie Lake - JV
Round 1
105-114
12/07
L
F 14-2 4:31
P. Ruff
---
Scottsbluff @ Alliance
Round 1
120
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
L
DEC 4-0
H. Markowski
---
Mitchell Invite 2018
Cons. Semis
106
01/27
W
F 7-0 1:59
J. Soto
---
Mitchell Invite 2018
Semis Con Round3
106
01/27
L
F 2-0 1:02
T. Nagel
---
Mitchell Invite 2018
Quarters
106
01/20
L
F 2-0 1:26
P. Peppersack
---
Dogger Invitational 2018
2nd WB
106
01/20
L
F 8-2 3:27
L. Trujillo
---
Dogger Invitational 2018
Round 1
106
01/19
W
F 4-0 1:47
E. Sharrar
Gering
Gering @ Scottsbluff
Round 1
106
12/15
L
F 2-0 0:51
H. Johnsrud
Bismark Century
Pat Weede Memorial
Round 7 (8 Team)
106
12/15
W
F 6-2 1:34
T. Isenberger
Moorcroft
Pat Weede Memorial
Round 5 (8 Team)
106
12/15
W
F 4-0 0:26
A. Vargas
Campbell County
Pat Weede Memorial
Round 4 (8 Team)
106
12/15
W
DEC 9-6
L. Roberts
---
Pat Weede Memorial
Round 6 (8 Team)
106
12/15
L
F 4-0 1:29
J. Igo
---
Pat Weede Memorial
Round 3 (8 Team)
106
12/15
L
F 17-4 3:30
C. Larson
Rapid City Central
Pat Weede Memorial
Round 1 (8 Team)
106
12/15
L
F 10-1 4:28
K. Cline
---
Pat Weede Memorial
Round 2 (8 Team)
106
12/14
W
F 2-0 1:15
C. Himle
Douglas
Scottsbluff @ Douglas
Round 1
106
12/09
L
MD 12-1
G. Mancini
---
Charlie Lake - Varsity
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
12/09
L
F 2-0 1:36
J. Gilbert
---
Charlie Lake - Varsity
Round 1 (16 Man)
106
12/08
L
F 5-0 1:24
T. Knaub
Alliance
Alliance @ Scottsbluff
Round 1
113
12/02
L
F 7-0 2:20
K. Hanel
Thompson Valley
2017 WIZARD DUALS
Round 1 (10 Team)
113
12/02
L
DEC 10-8
B. Nicoletti
Cherokee Trail
2017 WIZARD DUALS
Round 3 (10 Team)
113
12/02
L
F 15-2 2:30
D. Noble
Poudre
2017 WIZARD DUALS
Round 5 (10 Team)
113
12/02
L
F 2-0 1:12
I. Lujan
---
2017 WIZARD DUALS
Placement
113
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021