Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Garrett McReynolds
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/29
L
F 15-7 4:45
J. Warsinske
---
WHSAA State Championships
Third Round Wrestlebacks
3A-113
02/28
W
F 2-2 2:25
D. Cathcart
Burns-Pine Bluffs
WHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
3A-113
02/28
L
F 14-2 5:41
J. Guild
Star Valley
WHSAA State Championships
Quarters (16 Man)
3A-113
02/28
W
F 2-0 1:26
A. Bornhoft
---
WHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
3A-113
02/22
W
F 4-2 2:04
K. Swain
Worland
WHSAA 3A East Regional
Placement Matches
113
02/22
W
F 2-0 0:27
H. Hocker
---
WHSAA 3A East Regional
Consi Semis
113
02/22
W
NC 0-0
E. Diaz
Douglas
WHSAA 3A East Regional
Semis and WB3
113
02/22
W
F 2-0 0:37
K. Miller
---
WHSAA 3A East Regional
2nd Wrestleback (16 Man)
113
02/21
L
F 0-4 4:39
K. Swain
Worland
WHSAA 3A East Regional
Quarters and WB1
113
02/12
W
F 0-0
A. Enriquez
Campbell County
Douglas @ Campbell County
Round 1
113
02/12
W
F 0-0
A. Hamm
Campbell County
Douglas @ Campbell County
Round 1
113
01/17
L
F 2-0 1:05
L. Jackson
Kelly Walsh
Trojan Border Wars
Round 1 (8 Team)
120
01/17
L
F 4-1 1:40
L. Roberts
Natrona County
Trojan Border Wars
Round 2 (8 Team)
120
01/17
L
F 5-0 1:46
K. Cline
---
Trojan Border Wars
Round 4 (8 Team)
120
01/17
L
F 16-4 4:34
W. Nelson
Star Valley
Trojan Border Wars
Round 7 (8 Team)
120
01/17
L
F 2-0 1:02
K. Hutzenbiler
Wildcard
Trojan Border Wars
Round 3 (8 Team)
113
01/17
L
F 2-0 0:27
C. Larson
Rapid City Central
Trojan Border Wars
Round 6 (8 Team)
120
01/11
L
DEC 4-3
M. Myers
Buffalo
2020 JV Shane Shatto Memorial Tournament
Placement Matches 8,16,32,64
120
01/11
W
DEC 3-3 UTB
J. Morgan
---
2020 JV Shane Shatto Memorial Tournament
Semis & Cons
120
01/11
W
DEC 3-0
J. Berry
---
2020 JV Shane Shatto Memorial Tournament
32 & 64 Qrts and Cons
120
01/10
W
F 9-0 4:29
K. Kullman
---
2020 JV Shane Shatto Memorial Tournament
64 Man Cons Rd 2, 32 Man Champ 2 & Cons 1
120
01/10
W
F 4-1 2:54
N. Clemans
Sheridan
2020 JV Shane Shatto Memorial Tournament
Round 1 All brackets
120
12/20
W
F 2-0 1:23
E. Edholm
Worland 2
2019 Battle In The Big Horns
Round 5 (6 Team)
120
12/20
L
F 2-0 1:22
C. Mickelson
Lovell High School
2019 Battle In The Big Horns
Round 2 (6 Team)
120
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
W
F 2-2 2:00
T. Stephens
---
Campbell County @ Douglas
Round 1
126
01/25
L
DEC 9-6
P. Lee
Thunder Basin High School
2019 Ron Thon Memorial JV Tournament
Rd 4 Champ, Rd 3 WB 64-man WB Rd 2 32-man
120
01/25
L
F 4-2 4:43
T. Fellers
Powell
2019 Ron Thon Memorial JV Tournament
Round 1-2
120
01/19
L
F 5-0 1:26
C. Carey
---
2019 Lander Valley Second Chance
Round 3
120C
01/19
W
MD 15-6
E. Habeck
---
2019 Lander Valley Second Chance
Round 2
120C
01/19
L
F 2-0 0:31
E. Habeck
---
2019 Lander Valley JV HS Invite
1st & 3rd (16 Man)
120
01/19
W
MD 11-1
M. Schell
Big Piney
2019 Lander Valley JV HS Invite
Round 5
120
01/18
W
F 2-0 0:42
J. Owens
---
2019 Lander Valley JV HS Invite
Round 4
120
01/18
W
F 7-2 4:25
C. Hobbs
---
2019 Lander Valley JV HS Invite
Round 3
120
01/18
L
DEC 8-6
J. Isaacson
---
2019 Lander Valley JV HS Invite
Round 2
120
12/14
L
F 0-0
F. Morales
Scottsbluff
Scottsbluff @ Douglas
Round 1
120
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/18
L
DEC 4-0
C. Rittgarn
Gordon Rushville
Alliance Middle School Open
6th Wrestleback (32 Man)
110
11/18
L
DEC 6-4 SV
S. Gaswick
Chadron
Alliance Middle School Open
Semis & 5th WB (32 Man)
110
11/18
W
F 4-1 1:36
B. Reeser
Ogallala
Alliance Middle School Open
Quarters & 3rd WB (32 Man)
110
11/18
W
DEC 7-1
G. Johns
---
Alliance Middle School Open
Round 2 Champ & WB (32 Man)
110
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021