Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Adrian Gonzales
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
CARTER RIVERSIDE
Ft Worth Carter-Riverside
Ft. Worth Carter Riverside
Greeley Central
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
DEC 11-6
G. GRAY
---
2017 UIL Boys State Championship
3rd and 5th Place
113 - 5A
02/25
W
F 4-3 2:24
B. Green
Frisco Liberty
2017 UIL Boys State Championship
Cons Semi
113 - 5A
02/25
W
DEC 6-0
J. Gomez
---
2017 UIL Boys State Championship
Semi-Finals and Cons 3
113 - 5A
02/25
W
F 5-0 2:24
A. Flores
Mission Sharyland
2017 UIL Boys State Championship
Cons 2
113 - 5A
02/24
W
F 6-2 3:44
E. Sanchez
Rio Grande City
2017 UIL Boys State Championship
Quarters and Cons 1
113 - 5A
02/24
L
DEC 9-3
J. Vasquez
Vernon
2017 UIL Boys State Championship
Round 1
113 - 5A
02/11
W
MD 11-2
M. Bond
J.F. Kennedy
CHSAA 4A - Region 2
3rd and 5th Place Matches
120
02/11
L
F 2-8 3:26
B. Jones
---
CHSAA 4A - Region 2
4th Wrestleback (16 Man)
120
02/11
L
TF 16-1 4:00
S. Novara
---
CHSAA 4A - Region 2
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
02/10
W
TF 19-4 4:00
M. Bond
J.F. Kennedy
CHSAA 4A - Region 2
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
02/10
L
NC 0-0
B. Jones
---
CHSAA 4A - Region 2
4th Place Match (16 Man)
120
02/04
W
F 13-0 3:04
B. Ewing
University
Fightin` Red Dual Invite
Round 4 (12 Team)
113
01/27
W
TF 15-0 4:47
E. Wagner
Longmont
Longmont @ Greeley Central
Round 1
113
01/21
L
F 3-10 3:29
G. Carrillo
Frederick
2017 Northglenn Norse Invitational
Placement Matches (16 Man)
113
01/21
L
F 8-4 3:30
L. Comroe
Eagle Valley
2017 Northglenn Norse Invitational
3rd Wrestleback (16 Man)
113
01/21
L
DEC 16-10
C. Gamboa
---
2017 Northglenn Norse Invitational
Semis & 2nd WB (16 Man)
113
01/21
W
F 6-10 3:18
J. Herrera
---
2017 Northglenn Norse Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
01/21
W
F 4-4 5:31
J. Herrera
---
2017 Northglenn Norse Invitational
Champ Round 1 (16 Man)
113
01/20
W
F 7-1 2:32
K. Barker
Mountain View HS
Mountain View HS @ Greeley Central
Round 1
113
01/19
L
F 6-1 3:07
C. Federico
Greeley West
Greeley Central @ Greeley West
Round 1
113
01/14
W
MD 10-2
A. Yu
FRISCO REEDY
2017 Trinity Trojan Boys Classic
RD 8: Champ Finals
113
01/14
W
F 0-0 3:06
I. Costa
PROSPER
2017 Trinity Trojan Boys Classic
Rd 6: Semis & Conso Quarters
113
01/14
W
F 0-0 0:56
A. Arrendondo
---
2017 Trinity Trojan Boys Classic
RD 4: Quarters & 1st WB (16 Man)
113
01/13
W
F 0-0 1:27
R. Messo
JJ PEARCE
2017 Trinity Trojan Boys Classic
Round 2 (16 man Champ 1 and 32 man Champ2/Conso1)
113
01/07
L
DEC 11-6
R. Minjarez
Windsor
2017 ROCKY MOUNTAIN JV INVITE
Placement Matches
120
01/07
W
DEC 6-4
J. Winkler
Rocky Mountain
2017 ROCKY MOUNTAIN JV INVITE
Semis & Cons 1 for 8 man Cons 3 for 16 man
120
01/07
W
TF 18-1 2:22
M. Barone
Longmont
2017 ROCKY MOUNTAIN JV INVITE
Round 2 Qtrs & Cons 1 for 16 man
120
12/09
W
F 2-0 0:54
K. Smith
Thompson Valley
Greeley Central @ Thompson Valley
Round 1
113
12/03
L
F 0-0 4:29
J. Anderson
University
Chuck Annand Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
126
12/03
L
MD 8-0
K. Dickinson
Sedgwick County-Fleming
Chuck Annand Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
126
12/03
W
F 0-0 1:39
I. Gutierrez
University
Chuck Annand Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
126
11/12
W
DEC 12-7
N. Miller
Trinity Christian Academy
Cougar Duals
Round 1 (8 Team)
120
11/12
W
DEC 7-6
T. Iwase
Plano High
Cougar Duals
Round 3 (8 Team)
120
11/12
W
F 8-4 2:32
O. Caldwell
Birdville
Cougar Duals
Placement Matches (8 Team)
120
11/12
W
F 10-1 1:57
B. Soltero
Wylie High
Cougar Duals
Round 2 (8 Team)
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024