Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
jessi hasenkamp
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Blue River Girls
Wahoo
Wahoo Girls
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
L
DEC 5-2
R. Aldag
Lincoln Southeast Girls
Raymond Central Girls/JV Boys Invite
Girls Round 6
G140
01/27
W
M FOR 0-0
K. Robbins
Omaha Marian Girls
Raymond Central Girls/JV Boys Invite
Girls Round 5
G140
01/27
W
F 7-0 3:00
J. McKamy
Omaha Marian Girls
Raymond Central Girls/JV Boys Invite
Girls Round 4
G140
01/27
W
F 2-0 0:31
I. Evasic
Tekamah-Herman Girls
Raymond Central Girls/JV Boys Invite
Girls Round 3
G140
01/27
L
F 1-0 4:58
R. Aldag
Lincoln Southeast Girls
Raymond Central Girls/JV Boys Invite
Girls Round 2
G140
01/20
W
DEC 4-1
A. Sackschewsky
Grand Island Girls
Centennial Girls Invite 2024
Round 6
140
01/20
W
F 5-2 3:47
M. Rozendal
Seward Girls
Centennial Girls Invite 2024
Round 5
140
01/20
L
DEC 3-0
R. Aldag
Lincoln Southeast Girls
Centennial Girls Invite 2024
Round 4
140
01/20
W
F 2-0 0:35
E. Smith
Seward Girls
Centennial Girls Invite 2024
Round 2
140
01/07
W
F 2-2 2:29
R. Aldag
Lincoln Southeast Girls
Malcolm Girls Invite
Round 6
140
01/06
W
F 0-4 3:55
C. Stafford
Wood River Girls
Malcolm Girls Invite
Round 5
140
01/06
W
F 0-5 0:48
P. Malhotra
Palmyra Girls
Malcolm Girls Invite
Round 4
140
01/06
W
F 2-0 0:27
K. Cruz
Harvard Girls
Malcolm Girls Invite
Round 3
140
01/06
L
F 2-1 3:56
R. Aldag
Lincoln Southeast Girls
Malcolm Girls Invite
Round 2
140
01/04
L
F 5-0 1:28
B. Koehler
Battle Creek Girls
Norm Manstedt Girls Inv
Round 5
140 A
01/04
W
DEC 6-5
M. McIlnay
Bennington Girls
Norm Manstedt Girls Inv
Round 4
140 A
01/04
W
F 2-0 1:11
B. Kerkman
West Holt Girls
Norm Manstedt Girls Inv
Round 3
140 A
01/04
L
F 2-0 0:40
R. Arens
Crofton-Bloomfield Girls
Norm Manstedt Girls Inv
Round 1
140 A
12/02
W
F 2-0 0:37
C. Pruitt
Crofton/Bloomfield Girls
O`Neill Invite
Medals
JVG145
12/02
W
F 5-0 0:53
B. Rudnick
Ainsworth Girls
O`Neill Invite
Round 4
JVG145
12/02
W
F 2-0 0:29
C. Gardner
Pierce Girls
O`Neill Invite
Round 3
JVG145
12/02
W
TF 24-9 4:36
A. Bohaty
Blue River Girls
O`Neill Invite
Round 1
JVG145
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
F 4-1 1:10
E. Stice
Papillion-LaVista
Weeping Water Girls Invite
Round 6
145
01/21
W
F 2-0 1:11
D. Jones
Louisville
Weeping Water Girls Invite
Round 4
145
01/21
W
F 2-0 1:24
A. Littell
Millard South
Weeping Water Girls Invite
Round 2
145
01/21
W
F 3-0 0:28
T. Davis
Bellevue East
Weeping Water Girls Invite
Round 1 (16 Man)
145
01/17
W
FOR 0-0
G. Ackles
St Paul Girls
Battle Creek Girls Invite
Placement Matches
145
01/17
W
F 5-1 2:03
I. Pascual-Rodriguez
West Point-Beemer
Battle Creek Girls Invite
Round 4
145
01/17
L
DEC 7-1
K. Penne
Elkhorn Valley Girls
Battle Creek Girls Invite
Round 3
145
01/16
W
F 6-2 4:33
G. Ackles
St Paul Girls
Battle Creek Girls Invite
Round 2
145
01/14
W
F 0-0 0:35
C. Wemhoff
Schuyler Girls
Schuyler Girls Invite
Round 5
145
01/14
W
F 0-2 1:16
A. Alvis
Crete Girls
Schuyler Girls Invite
Round 4
145
01/13
W
F 0-0 0:44
A. Cavender
Ralston Girls
Schuyler Girls Invite
Round 2
145
01/08
L
F 6-3 3:23
M. Fiene
Conestoga Girls
Malcolm Girls Invite
Round 6
145
01/07
W
F 2-0 0:41
C. Rivera
Lincoln Northwest Girls
Malcolm Girls Invite
Round 4
145
01/07
W
F 2-0 0:27
A. Saul
Wood River Girls
Malcolm Girls Invite
Round 2
145
01/06
W
F 4-1 1:19
B. Onnen
Aurora Girls
Norm Manstedt Girls Inv
Round 6
145 A
01/06
W
F 4-2 1:50
J. Khaitov
Bellevue East Girls
Norm Manstedt Girls Inv
Round 5
145 A
01/05
W
F 2-0 0:27
K. Tolle
Lyons-Decatur Northeast Girls
Norm Manstedt Girls Inv
Round 4
145 A
01/05
L
F 4-7 3:13
A. Jacobsen
Minden Girls
Norm Manstedt Girls Inv
Round 3
145 A
01/02
L
F 6-2 2:56
M. Fiene
Conestoga Girls
Conestoga - Spotlight on Girls Wrestling
Championship Finals
145
01/02
W
F 2-0 0:46
J. Garcia-Abalos
Blair Girls
Conestoga - Spotlight on Girls Wrestling
Round 2
145
01/02
W
F 2-0 0:16
A. Walton
Papillion-La Vista South Girls
Conestoga - Spotlight on Girls Wrestling
Round 1
145
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
Replay
DEC 6-4 SV
H. Joseph
Omaha Marian Girls
2022 NSAA State Championships
Fri Ses 5 (12 Girl)
G145
02/18
L
Replay
F 6-2 3:59
M. Barnes
Ogallala Girls
2022 NSAA State Championships
Fri Ses 4 Round 2 (12 Girl)
G145
02/18
W
Replay
F 2-4 1:22
D. Taylor
Columbus Girls
2022 NSAA State Championships
Fri Ses 4 Round 1(12 Girl)
G145
01/08
W
F 4-0 3:47
G. Koch
Norfolk Catholic Girls
Malcolm Girls Invite
Round 1
138
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024