Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Darian Holloway
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Olympia
Standford Olympia
Stanford (Olympia)
Stanford Olympia
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/10
L
Replay
MD 12-1
J. Jr
Lincolnway West
IWCOA FroshSoph & Girls 2024 State
Consi Quarters
190
03/10
L
Replay
MD 13-4
B. Livdahl
Harvard
IWCOA FroshSoph & Girls 2024 State
Quarters
190
03/09
W
DEF 4-0 3:00
E. Francis
Marion
IWCOA FroshSoph & Girls 2024 State
Round of 32
190
03/03
L
DEC 6-0
N. Frank
Mahomet Seymour
IWCOA 2024 C Sect Heyworth
Finals
190
03/03
W
DEC 9-8
W. Leman
Washington
IWCOA 2024 C Sect Heyworth
Semis (R2 RR)
190
02/25
W
F 6-3 1:28
M. Chaffer
Morton
IWCOA 2024 C Reg Normal
finals
190
02/25
W
F 4-0 2:05
T. Baker
Notre Dame Peoria
IWCOA 2024 C Reg Normal
Semis
190
02/03
L
F 2-2 0:44
J. Crawford
Pontiac
IHSA 1A Regional @ Gibson City (GC-Melvin-Sibley)
Placement Matches
190
02/03
W
F 6-0 2:27
J. Milan
Colfax (Ridgeview)
IHSA 1A Regional @ Gibson City (GC-Melvin-Sibley)
Consi Semis
190
02/03
L
DEC 3-0
R. Barker
El Paso (E.P.-Gridley)
IHSA 1A Regional @ Gibson City (GC-Melvin-Sibley)
Semis and WB3
190
02/03
W
F 5-0 2:42
R. Gemberling
Mackinaw (Deer Creek-M.)
IHSA 1A Regional @ Gibson City (GC-Melvin-Sibley)
Quarters and WB1
190
01/29
W
F 2-0 1:44
B. Chaffer
Morton
Morton @ Stanford (Olympia)
Round 1
215
01/06
L
DEC 10-8 SV
D. Alaimo
Reed Custer
The 60th Annual Lyle King PIT
Quarters & 3rd WB (32 Man)
190
01/06
W
F 4-0 1:27
B. Alejandro
Clinton
The 60th Annual Lyle King PIT
2nd Wrestleback (32 Man)
190
01/06
L
F 0-2 1:11
R. Watt
Roxana
The 60th Annual Lyle King PIT
Round 2 Champ & WB (32 Man)
190
01/06
W
F 7-0 3:30
D. Hansel
Litchfield
The 60th Annual Lyle King PIT
Round 1 (32 Man)
190
12/29
L
F 8-2 2:36
C. Poyner
Coal City
ABE`s Rumble
Quarters & WB (16 Team)
190
12/29
L
F 6-1 0:47
L. Otten
Erie Prophetstown
ABE`s Rumble
Round 1 (32 Team)
190
12/29
L
F 13-2 5:32
J. Luke
Lena-Winslow
ABE`s Rumble
Semis & WB (16 Team)
190
12/29
W
F 6-0 3:37
R. Hart
Auburn
ABE`s Rumble
Round 1 (6 Team)
215
12/29
W
F 2-0 0:48
J. Newberry
Newman Central Catholic
ABE`s Rumble
Champ Round 1 (16 Team)
215
12/29
L
F 4-4 4:33
D. Swyers
Vandalia
ABE`s Rumble
Placement (16 Team)
190
12/29
W
F 5-0 0:52
D. Merydith
Anna Jonesboro
ABE`s Rumble
Round 3 (6 Team)
190
12/22
L
MD 15-6
R. Mattson
Petersburg (PORTA)
Stanford (Olympia) @ Petersburg (PORTA)
Round 1
190
12/21
W
F 0-0
B. Alejandro
Clinton
Clinton @ Stanford (Olympia)
Round 1
190
12/09
W
Replay
F 11-20 5:58
C. Dickens
Kankakee
`The Munch` Boys Pontiac Invitational
Round 5 Place Matches
190
12/09
W
Replay
DEC 8-4
L. Contreras
Morton Cicero
`The Munch` Boys Pontiac Invitational
Round 4 Semis
190
12/09
W
Replay
F 2-0 1:44
A. Aldus
Stanford Olympia
`The Munch` Boys Pontiac Invitational
Consi Round
190
12/09
L
Replay
F 11-4 5:20
K. Harris
Springfield High School
`The Munch` Boys Pontiac Invitational
Round 3 Quarters
190
12/09
W
Replay
F 2-0 2:35
K. Cheatham
Macomb
`The Munch` Boys Pontiac Invitational
Round 2
190
12/08
W
F 4-0 2:58
T. Braid
Lincoln
Stanford (Olympia) @ Lincoln
Round 1
190
12/03
W
F 7-0 2:53
I. Dalton
Benton
2023 Steve Bradley Invitational
Finals
190
12/03
L
TF 19-4
K. Updike
Oakville
2023 Steve Bradley Invitational
semi
190
12/02
W
F 0-0 2:50
L. Hughes
Murphysboro
2023 Steve Bradley Invitational
2nd Wrestleback (24 Man)
190
12/02
L
F 0-0
D. Olmstead
Freeburg
2023 Steve Bradley Invitational
quarters
190
12/02
W
F 2-0 0:26
A. Aldus
Standford Olympia
2023 Steve Bradley Invitational
R2
190
11/25
W
NC 0-0
D. Oakman
East Peoria
Illini Bluffs Wrestling Invite
Placement Matches (32 Man)
190
11/25
W
DEC 4-0
B. Ryder
Limestone
Illini Bluffs Wrestling Invite
Semis and WBs
190
11/25
W
F 6-0 2:51
K. Cheatham
Macomb
Illini Bluffs Wrestling Invite
Quarterfinal WBs
190
11/25
L
F 5-0 4:53
Z. Clevenger
Dixon
Illini Bluffs Wrestling Invite
Quarters and WBs
190
11/25
W
F 2-0 0:30
P. Riggs
ROWVA
Illini Bluffs Wrestling Invite
Round of 16
190
11/25
W
F 2-0 0:31
V. Schwass
Monmouth United
Illini Bluffs Wrestling Invite
Round of 32
190
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
MD 13-4
C. Welbourne
Porta
Olympia JV Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
01/21
W
F 0-5 0:49
C. Klein
Illinois Valley Central
Olympia JV Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
152
01/21
L
MD 13-0
J. Heath
Tolono (Unity)
Olympia JV Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
01/21
W
F 7-3 3:59
K. Drain
Bartonville (Limestone)
Olympia JV Invitational
Round 1 (16 Man)
152
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024