May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
TC Hughson
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2017-2018
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
Replay
DEC 6-4
R. Jarosik
South Central Nebraska Unified District #5
2022 NSAA State Championships
Fri Ses 3&4 Round 2 (16 Man)
C113
02/18
W
Replay
F 4-1 2:14
K. Kloke
David City
2022 NSAA State Championships
Fri Ses 3&4 Round 1 (16 Man)
C113
02/17
L
Replay
DEC 7-2
Z. Kavan
Aquinas Catholic
2022 NSAA State Championships
Thu Ses 1&2 Round 1 (16 Man)
C113
02/12
L
F 7-0 4:24
K. Thompson
Hershey
NSAA Class C District 4
Placements
113
02/12
W
MD 10-2
C. Horner
Loomis/Bertrand
NSAA Class C District 4
Consi Semis
113
02/12
L
F 10-3 3:18
A. Piel
Red Cloud/Blue Hill
NSAA Class C District 4
Semis and WB3
113
02/11
W
F 2-0 0:33
K. Forrest
Kearney Catholic
NSAA Class C District 4
Quarters and WB1
113
02/11
W
F 6-0 3:08
C. Horner
Loomis/Bertrand
NSAA Class C District 4
Round 1
113
02/05
W
F 11-1 3:47
D. Pavone
Niobrara County
2022 Southeast Duals
Round 1 (12 Team)
113
02/05
W
F 2-0 0:53
G. Longwell
Glenrock
2022 Southeast Duals
Round 4 (12 Team)
113
02/03
L
F 7-0 4:45
C. Weber
---
WTC/SPVA /MAC/PAC 2022
Finals
113
02/03
W
DEC 8-4
K. Thompson
Hershey
WTC/SPVA /MAC/PAC 2022
8 semis WB
113
02/03
W
F 4-1 1:51
C. Gaona
Sutherland
WTC/SPVA /MAC/PAC 2022
Qtrs
113
01/29
L
F 6-2 4:32
C. Weber
---
Mitchell Invite 2022
Con semis
120
01/29
W
F 2-0 0:50
N. Arroyo
Morrill
Mitchell Invite 2022
Semis
120
01/29
W
F 2-0 0:25
L. Wetherington
Mitchell
Mitchell Invite 2022
R1
120
01/21
W
F 4-1 1:45
A. Enriquez
---
Chadron Duals 2022
Placement Matches (8 Team)
113
01/21
W
F 12-6 5:06
O. Felix
---
Chadron Duals 2022
Round 3 (8 Team)
113
01/15
L
F 5-2 4:16
T. Wells
Thayer Central
Gibbon Bill Foster Invite
Placement
113
01/15
W
TF 18-3 2:31
K. Forrest
Kearney Catholic
Gibbon Bill Foster Invite
Semis
113
01/15
W
TF 17-2 4:21
J. Hageman
Boone Central
Gibbon Bill Foster Invite
2nd Wrestle Back
113
01/15
W
F 7-1 1:26
A. Drohman
Thayer Central
Gibbon Bill Foster Invite
Quarters
113
01/15
L
TF 16-0 5:23
A. Trowbridge
Fillmore Central
Gibbon Bill Foster Invite
Round 1
113
01/14
W
F 5-2 1:08
C. Davis
---
Wheatland @ Mitchell
Round 1
113
01/08
W
DEC 7-0
K. Margritz
Gothenburg
Ogallala Duals 2022
Placement
113
01/08
W
F 4-1 0:03
C. Haesler
Mullen
Ogallala Duals 2022
Round 3 (10 Team)
113
01/08
W
F 9-3 4:47
R. Swanson
Alliance
Ogallala Duals 2022
Round 1 (10 Team)
113
01/08
W
DEC 10-4
A. Snapp
Wray
Ogallala Duals 2022
Round 4 (10 Team)
113
01/08
W
F 2-0 0:16
D. Weimer
Sidney
Ogallala Duals 2022
Round 5 (10 Team)
113
12/18
L
DEC 8-6 SV
I. Murillo
Gering
Bridgeport-Sidney Invite 2021
Place matches
113
12/18
W
F 2-0 0:57
L. Phippin
Cheyenne East
Bridgeport-Sidney Invite 2021
Semis
113
12/18
W
F 2-0 0:38
C. Davis
Wheatland
Bridgeport-Sidney Invite 2021
Qtrs
113
12/18
W
F 2-0 1:02
R. Swanson
Alliance
Bridgeport-Sidney Invite 2021
Round 1
113
12/04
W
F 2-0 0:59
E. Furne
South Loup
Broken Bow Invite
Placements
113
12/04
W
F 2-0 0:23
C. Hamilton
Southern Valley
Broken Bow Invite
Semis
113
12/04
W
F 2-0 0:11
K. Forrest
Kearney Catholic
Broken Bow Invite
Round 2
113
12/04
L
F 7-0 1:41
B. Bussinger
Cozad
Mitchell @ Cozad
Round 1
120
12/03
W
F 6-2 2:50
O. Felix
---
Mitchell @ Scottsbluff
Round 1
113
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/04
L
DEC 9-7 SV
J. Mcginnis
---
Mitchell Jr. High Invitational 2017
Round 3 (4 Man)
94-98
12/04
L
F 6-0 1:49
C. Whiteley
Scottsbluff Jr High School
Mitchell Jr. High Invitational 2017
Round 2 (4 Man)
94-98
12/04
W
F 2-0 0:16
O. Talton
---
Mitchell Jr. High Invitational 2017
Round 1 (4 Man)
94-98
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020