Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Sam Baldwin
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
5A Ridgeview
Blaine
Lakeside
Ridgeview
Ridgeview High School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
MD 13-2
A. Hernandez
Nooksack Valley
NORTHWEST 1A District 1
5th Place
138
02/03
L
F 10-2 4:16
L. Wolven
Meridian
NORTHWEST 1A District 1
Round 5
138
02/03
L
F 13-6 2:00
C. Siadal
Meridian
NORTHWEST 1A District 1
Round 4
138
02/03
W
F 0-0 3:56
A. Garza
Blaine
NORTHWEST 1A District 1
Round 2
138
02/03
W
F 2-2 1:39
J. Wirth
South Whidbey
NORTHWEST 1A District 1
Round 1 (16 Man)
138
02/02
W
F 8-5 3:32
M. Sanchez
Caldera
Caldera @ Ridgeview
Round 1
144
02/01
L
TF 18-1 4:53
C. Waldron
Mountain View
Ridgeview @ Mountain View
Round 1
144
01/12
L
F 6-2 2:41
M. Stockton
Centennial
Oregon Classic HS Boys Duals
Finals (8 Team)
146
01/12
L
TF 17-2 4:00
K. Christensen
Crater
Oregon Classic HS Boys Duals
Round 2 (6 Team)
146
01/12
L
F 7-0 3:29
K. Serafin
Dallas
Oregon Classic HS Boys Duals
Quarterfinals (8 Team)
146
01/12
W
F 9-0 4:25
J. Norfleet
Summit
Oregon Classic HS Boys Duals
Round 4 (6 Team)
146
01/12
L
F 2-0 0:35
J. Downing
Redmond
Oregon Classic HS Boys Duals
Round 3 (6 Team)
146
01/12
L
F 2-2 3:41
C. Williams
Bend
Oregon Classic HS Boys Duals
Round 5 (6 Team)
146
01/12
W
MD 14-5
N. Orozco
Centennial
Centennial @ Ridgeview
Round 1
144
01/06
L
F 13-3 5:06
M. Childress
Marysville Pilchuck
Paul Reimen Memorial Tournament
Round 3 (8 Team)
138
12/29
L
F 8-6 4:29
K. Kjesbu
Montesano
The Rock On Vashon
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
12/29
W
TF 17-2 2:20
M. Garcia
Hoquiam
The Rock On Vashon
2nd Wrestleback (16 Man)
138
12/29
W
F 2-0 0:45
C. Roberts
Forks
The Rock On Vashon
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/29
L
F 9-0 3:31
J. Fockler
Black Hills
The Rock On Vashon
Round 1 (16 Man)
138
12/28
L
Replay
F 14-8 2:44
G. Ray
Tonasket
GUT CHECK
Round 4
138
12/28
L
Replay
TF 23-7 3:15
J. Alcala
Davis
GUT CHECK
Round 2
138
12/28
W
F 2-0 0:57
O. Brown
Cleveland
Northwest Duals
Round 1 (8 Team)
144
12/28
W
F 6-0 1:46
E. Kelly
Kentlake
Northwest Duals
Round 3 (6 Team)
144
12/28
L
F 2-0 1:39
G. Kaikkonen
Tumwater
Northwest Duals
Round 2 (8 Team)
144
12/28
L
DEC 11-7
B. Porras
Kentwood
Northwest Duals
Round 3 (8 Team)
144
12/28
W
F 2-1 2:52
C. Chambers
Sedro Woolley
Northwest Duals
Placement Matches (8 Team)
144
12/28
L
F 10-8 5:00
A. Bikmurzin
Newberg
Northwest Duals
Round 5 (6 Team)
144
12/28
L
F 7-2 3:55
J. Hearick
Sweet Home #1
Northwest Duals
Round 4 (6 Team)
144
12/28
W
DEC 6-1
W. Barnes
Silverton
Northwest Duals
Round 1 (6 Team)
144
12/21
L
DEC 9-2
L. Miller
Burns
White Buffalo Invitational
PLACEMENT
144
12/21
W
F 2-0 1:09
A. Taylor
Sandy
White Buffalo Invitational
Semis
144
12/21
L
F 4-0 1:43
T. Kemp
Sisters
White Buffalo Invitational
Quarters & WB
144
12/09
W
F 5-0 0:21
L. Garland
Beebe
Ram Rumble JV
Round 3 (6 Man)
126
12/09
L
F 5-0 1:53
B. Allen
Catholic
Ram Rumble JV
Round 2 (6 Man)
126
12/08
L
F 2-0 0:37
J. Wilson
Sheridan
Ram Rumble JV
Round 1 (6 Man)
126
12/07
L
DEC 14-8
M. DeVries
Lynden
Lynden, Sehome, Blaine, Baker @ Blaine
Round 1
144
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 10-2 3:01
M. Thynes
Redmond
Redmond @ Ridgeview
Round 1
126
02/04
L
F 4-0 1:31
T. Cox
Blaine
D1/D2 1A Sub-Regional
2nd Wrestleback (16 Man)
145
02/04
L
F 15-5 5:16
A. Hernandez-Dimas
Nooksack Valley
D1/D2 1A Sub-Regional
Round 1 (16 Man)
145
01/28
L
F 1-2 3:31
A. Davalos
McKay
Paul/Larson Boys Invitational 2023
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/28
W
DEC 14-9
S. Thompson
Roosevelt
Paul/Larson Boys Invitational 2023
2nd Wrestleback (16 Man)
132
01/28
W
F 2-0 0:15
T. Donalson
Stayton
Paul/Larson Boys Invitational 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/28
L
F 9-2 2:17
C. Rinard
Sandy
Paul/Larson Boys Invitational 2023
Round 1 (16 Man)
132
01/13
W
Replay
F 0-2 0:42
O. Boyd
Silverton
Oregon Classic HS Boys Duals
Round 3 (4 Team)
128
01/13
L
Replay
TF 15-0 4:00
T. Baldwin
Milwaukie
Oregon Classic HS Boys Duals
Round 1 (4 Team)
128
01/13
L
Replay
TF 18-0 3:19
E. Metcalf
Eagle Point
Oregon Classic HS Boys Duals
Finals (8 Team)
128
01/13
L
Replay
F 5-0 1:07
J. Hutchins
Crater
Oregon Classic HS Boys Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
128
01/13
L
Replay
F 5-0 1:47
E. Potts
Mountain View
Oregon Classic HS Boys Duals
Round 2 (4 Team)
128
01/13
L
Replay
F 6-1 2:52
C. Annis
Thurston
Oregon Classic HS Boys Duals
Quarterfinals (8 Team)
128
01/13
L
F 7-1 2:43
J. Orea
Aloha
Ridgeview Duals 2023
Round 2 (4 Team)
126
01/13
L
F 15-4 4:22
B. Thompson
Marshfield
Ridgeview Duals 2023
Round 1 (4 Team)
126
01/08
L
DEC 8-2
C. Dickey
Ridgeview
Eagle Point Invitational 2023 Varsity
Placing 5th
132
01/07
L
F 4-1 1:18
T. Lopez
Eagle Point
Eagle Point Invitational 2023 Varsity
Round 2 Quarters / Cons. R1 (16)
132
12/28
L
F 5-0 1:35
J. Duncans
Century
Northwest Duals
Finals (8 Team)
132
12/28
L
MD 12-2
J. Orea
Aloha
Northwest Duals
---
132
12/28
L
F 5-0 2:33
I. Melgar
South Albany
Northwest Duals
---
132
12/28
L
TF 15-0 5:37
C. Annis
Thurston
Northwest Duals
---
132
12/28
L
DEC 11-8
W. Mastripolito
Mountainside
Northwest Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
132
12/28
L
MD 12-2
R. Chacon
North Salem
Northwest Duals
---
132
12/28
W
F 2-2 2:45
L. Gutierrez
West Albany
Northwest Duals
Quarterfinals (8 Team)
132
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
W
F 9-6 3:25
T. DOUGLASS
---
OSAA 5A Special District 4
Placement (16 Man)
113
02/12
L
F 10-2 1:53
J. Browning
Redmond
OSAA 5A Special District 4
Cons. Semis (16 Man)
113
02/12
W
F 2-0 0:28
L. Willman
Pendleton
OSAA 5A Special District 4
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
02/12
L
F 6-6 3:40
R. Wood
Hood River Valley
OSAA 5A Special District 4
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
02/05
W
F 4-2 3:27
A. Alvarez
North Salem
Paul/Larson Boys Invitational 2022
3rd Place
113
02/05
L
F 8-0 5:57
T. Mancia
Century
Paul/Larson Boys Invitational 2022
Round 4 - Semis and Consolation
113
01/28
W
TF 19-4 4:58
P. Feliz
Southridge
Varsity Tod Surmon/Mid-Valley Classic
Placement Matches (12 Man)
113
01/28
W
F 2-0 0:15
E. Morris
---
Varsity Tod Surmon/Mid-Valley Classic
Semis & 2nd WB (12 Man)
113
01/28
L
DEC 5-0
Z. Campbell
South Albany
Varsity Tod Surmon/Mid-Valley Classic
Quarterfinals (12 Man)
113
01/26
L
F 0-0
T. DOUGLASS
---
Pendleton Duals
Round 1 (3 Team)
113
01/15
L
Replay
F 5-0 1:37
J. Browning
5A Redmond 2
Oregon Classic HS 2022
Round 3 (4 Team)
113
01/15
L
Replay
F 6-0 3:16
E. Groulx
5A Scappoose
Oregon Classic HS 2022
Round 1 (4 Team)
113
01/15
L
Replay
F 4-0 1:25
C. Annis
5A Thurston
Oregon Classic HS 2022
Round 2 (4 Team)
113
01/08
W
F 2-0 0:28
J. Carnes
South Umpqua
Eagle Point Invitational 2022 Varsity
Placing 5th
113
01/08
W
F 2-0 1:24
T. Watkins
North Valley
Eagle Point Invitational 2022 Varsity
Round 3 All Semi Finals
113
01/08
L
F 2-0 1:26
D. Cruz
Eagle Point
Eagle Point Invitational 2022 Varsity
Round 2 Quarters / Cons. R1 (16)
113
12/30
W
F 23-16 5:37
A. Guest
Culver
Culver Duals
Round 3 (6 Team)
113
12/30
L
F 5-0 2:42
R. Flack
La Pine
Culver Duals
Round 2 (6 Team)
113
12/30
L
F 2-0 0:42
E. Larwin
Bend
Culver Duals
Round 4 (6 Team)
113
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024