Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ryder Bailey
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2017-2018
Team Name
Custer
South Dakota Renegades
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
MD 17-5
B. Blasius
Philip/Kadoka Area/Wall
SDHSAA Boys State Championships
Championship
B175
02/23
W
DEC 3-2
C. Randall
McCook Central/Montrose
SDHSAA Boys State Championships
Semis
B175
02/23
W
DEC 7-2
C. Halverson
Howard
SDHSAA Boys State Championships
Quarterfinals
B175
02/22
W
F 10-1 4:15
T. Eddy
Wessington Springs/Woonsocket/Wolsey-Wessington
SDHSAA Boys State Championships
Round 1 (16 Man)
B175
02/17
W
M FOR 0-0
B. Blasius
Philip/Kadoka Area/Wall
SDHSAA Region 4B
Placements
175
02/17
W
MD 15-3
H. Kunz
Hot Springs
SDHSAA Region 4B
Semis and WB3
175
02/17
W
F 5-3 0:55
J. Sorensen
Lyman
SDHSAA Region 4B
Round 2 - Quarters and WB1
175
02/10
W
F 12-2 2:48
K. Cihak-Brozik
Winner Area
SDHSAA State Class B Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
175
02/10
W
F 7-2 3:04
Q. Moon
Phillip/Kadoka Area/Wall
SDHSAA State Class B Dual Championships
Semis & 1st WB (8 Team)
190
02/10
W
F 2-2 1:18
P. Nielsen
Bon Homme/Avon
SDHSAA State Class B Dual Championships
Placement Matches (8 Team)
175
02/03
W
F 9-4 2:51
H. Kunz
Hot Springs
Black Hills Classic Tournament
1st & 3rd (16 Man)
175
02/03
W
F 2-0 0:49
E. Hess
Lead-Deadwood
Black Hills Classic Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
175
02/03
W
F 2-0 0:13
L. Willis
Hill City
Black Hills Classic Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
02/02
W
F 4-1 2:55
H. Kunz
Hot Springs
Black Hills Conference Tournament
Placement Matches (8 Man)
175
02/02
W
F 2-0 0:13
L. Willis
Hill City
Black Hills Conference Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
175
01/21
W
F 5-0 1:16
K. Cihak-Brozik
Winner
Winner Invitational 2024
Placings
175
01/20
W
F 2-0 0:44
C. Even
Parker
Winner Invitational 2024
Semis/WB
175
01/20
W
F 2-0 0:43
K. Westergren
Sully Buttes
Winner Invitational 2024
Qtrs/WB1 (16)
175
01/12
L
MD 11-3
B. Blasius
Philip/Kadoka Area/Wall
Philip Triangular
Round 1
175
12/29
L
M FOR 0-0
J. Mueller
Minnetonka
2023 Rumble on the Red - Varsity
WB2
172
12/28
L
DEC 7-2
J. Barron
Shakopee
2023 Rumble on the Red - Varsity
R2/WB1
172
12/28
W
F 5-1 5:48
R. Livingston
United North Central Warriors
2023 Rumble on the Red - Varsity
R1
172
12/28
W
F 5-0 1:22
N. Meyer
Dawson-Boyd - Lac Qui Parle - Montevideo United
2023 Rumble on the Red - Varsity
PRELIM1
172
12/15
W
F 2-0 0:19
Z.
Belle Fourche
Custer Tri W/ Belle Fourche and Lead-Deadwood
Round 1
175
12/09
W
MD 12-3
S. Aadland
Harrisburg
Rapid City Invitational
Placement Matches (32 Man)
175
12/09
L
DEC 3-1
S. Werdel
Tea Area
Rapid City Invitational
6th Wrestleback (32 Man)
175
12/09
W
MD 14-3
K. Dirk
Sturgis Brown
Rapid City Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
175
12/09
W
F 9-2 4:28
H. Camino
Buffalo
Rapid City Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
175
12/09
L
DEC 5-3
B. Blasius
Philip Area
Rapid City Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
175
12/08
W
F 2-0 0:55
H. Kunz
Hot Springs
Rapid City Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
175
12/08
W
F 4-1 5:16
L. Bogle
Deer Park
Rapid City Invitational
Round 1 (32 Man)
175
12/02
W
F 2-1 2:35
J. Eklund
Burke/Gregory
Bill Young Invitational Tournament
Placement Matches (16 Man)
190
12/01
W
F 2-0 0:54
J. Thompson
Lakota Tech
Bill Young Invitational Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
190
12/01
W
MD 13-2
K. Schonebaum
Burke/Gregory
Bill Young Invitational Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
190
12/01
W
F 3-0 0:17
N. Wilson
Lakota Tech
Bill Young Invitational Tournament
Round 1 (16 Man)
190
11/04
W
MD 14-6
J. Eklund
Burke/Gregory
Custer Quad
Round 1
190
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/01
L
DEC 6-3
J. Boese
Iowa Gold
2023 AAU Jr/Sr Twin Rivers Duals
Round 1 (8 Team)
182
04/01
W
F 2-0 0:58
B. Hammes
Iowa Blue
2023 AAU Jr/Sr Twin Rivers Duals
Round 3 (8 Team)
182
04/01
W
DEC 8-6
J. Nelson-Brown
Iowa Black
2023 AAU Jr/Sr Twin Rivers Duals
Round 2 (8 Team)
182
02/25
W
F 2-0 1:28
M. Pulse
McCook Central/Montrose
SDHSAA State Dual Championships
Placement Matches (8 Team)
182
02/25
W
F 2-0 0:44
L. Bridges
Parker
SDHSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
195
02/25
W
DEC 8-3
J. Merkle
Canton
SDHSAA State Dual Championships
Semis & 1st WB (8 Team)
182
02/25
L
DEC 5-2
T. Hoffman
Miller/Highmore-Harrold
SDHSAA Boys State Championships
5th Place
B-182
02/24
L
DEC 10-3
I. Crownover
Bon Homme/Avon
SDHSAA Boys State Championships
Consi Semis
B-182
02/24
W
F 4-1 1:23
N. McDermott
Elk Point-Jefferson
SDHSAA Boys State Championships
3rd Wrestleback
B-182
02/24
W
F 2-0 1:52
J. Rorhbach
Ipswich/Bowdle
SDHSAA Boys State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
B-182
02/24
L
DEC 6-4
K. Haider
Wessington Springs/Woonsocket/Wolsey-Wessington
SDHSAA Boys State Championships
Quarterfinals and 1st WB
B-182
02/23
W
DEC 8-3
M. Pulse
McCook Central/Montrose
SDHSAA Boys State Championships
Round 1 (16 Man)
B-182
02/04
L
MD 13-4
B. Blasius
Philip Area
Black Hills Classic Tournament
Placement Matches (16 Man)
170
02/04
W
F 2-0 0:54
K. Dirk
Sturgis Brown JV
Black Hills Classic Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
170
02/04
W
F 2-0 0:43
S. Saucerman
Rapid City Central
Black Hills Classic Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
01/29
W
F 2-1 2:54
R. McManus
Lyman
Belle Fourche Invitational
Placement Matches (16 Man)
170
01/28
W
F 2-0 0:54
P. Ray
Sturgis Brown
Belle Fourche Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
170
01/27
W
F 10-1 3:03
K. Dirk
Sturgis Brown JV
Belle Fourche Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
01/08
W
F 4-2 5:18
T. Lewis
Pierre T.F. Riggs
2023 Mid Dakota Monster
Placement Matches (32 Man)
170
01/07
W
F 2-1 3:47
R. McManus
Lyman
2023 Mid Dakota Monster
Semis & 5th WB (32 Man)
170
01/07
W
DEC 10-6
S. Werdel
Tea Area
2023 Mid Dakota Monster
Quarters & 3rd WB (32 Man)
170
01/06
W
F 9-1 3:03
C. Kolda
Stanley County
2023 Mid Dakota Monster
Round 2 Champ & WB (32 Man)
170
12/10
L
F 5-0 3:00
N. Harper
Worland
Rapid City Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
195
12/10
L
MD 11-3
J. Detert
Harrisburg
Rapid City Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
195
12/10
W
DEC 10-7
L. Schurch
---
Rapid City Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
195
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/22
L
TF 15-0 2:44
M. Peterson
---
Winner Invitational 2022
Placement
152
01/22
W
DEC 7-5
X. Wright
---
Winner Invitational 2022
Semis/WB
152
01/22
W
F 5-1 2:28
C. Luikens
Potter County
Winner Invitational 2022
Qtrs/WB
152
01/22
W
TF 15-0 4:26
K. Schonebaum
---
Winner Invitational 2022
Round 1
152
01/08
W
DEC 11-6
X. Wright
Hot Springs
2022 Mid Dakota Monster
Placement Matches (32 Man)
152
01/08
W
F 2-0 0:38
J. Peters
Winner
2022 Mid Dakota Monster
6th Wrestleback (32 Man)
152
01/08
L
F 2-0 1:04
L. Lenz
Kimball/White Lake/Platte - Geddes
2022 Mid Dakota Monster
Semis & 5th WB (32 Man)
152
01/07
W
MD 10-2
T. Allen
Bennett County
2022 Mid Dakota Monster
Quarters & 3rd WB (32 Man)
152
01/07
W
F 2-0 0:40
T. Frick
Canton
2022 Mid Dakota Monster
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
01/07
W
F 2-0 0:37
F. Gutierrez
O`Neill
2022 Mid Dakota Monster
Round 1 (32 Man)
152
12/03
W
DEC 9-2
N. Head
Harding County
Bill Young Invitational Tournament
Placement Matches (16 Man)
152
12/03
W
F 10-8 4:10
C. Wolfe
---
Bill Young Invitational Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
152
12/03
W
F 2-0 0:52
R. Allen
Hot Springs
Bill Young Invitational Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
12/03
W
F 4-0 1:34
I. Foster
---
Bill Young Invitational Tournament
Round 3
152
12/03
L
F 4-12 4:20
N. Head
Harding County
Bill Young Invitational Tournament
Round 2
152
12/03
W
F 2-0 1:02
D. Inhofer
Sturgis Brown JV
Bill Young Invitational Tournament
Round 1
152
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
F 7-2 2:53
R. Oliver
Burke/Gregory
SDHSAA State Championships
Wrestleback 1
B-220
02/25
L
F 2-0 0:34
M. Baldwin
Canton
SDHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
B-220
02/21
L
F 2-0 0:20
T. Davis
Hill City
SDHSAA Region 4B
Championships
220
02/20
W
F 2-0 0:29
D. Meade
Lead-Deadwood
SDHSAA Region 4B
Consi Semis
220
02/20
L
F 4-1 0:45
M. Harkless
Hot Springs
SDHSAA Region 4B
Semis and WB3
220
02/20
W
F 2-0 0:53
L. Thiry
---
SDHSAA Region 4B
Round 2 - Quarters and WB1
220
01/16
L
F 4-0 2:29
K. Bissonnette
---
Black Hills Conference Tournament
Placement Matches (8 Man)
182
01/16
W
F 4-2 1:31
C. Williams
---
Black Hills Conference Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
182
01/08
L
F 11-2 1:48
A. Hoiten
McCook Central/Montrose
Mid-Dakota Monster Duals
Finals (2 Team)
195
01/08
L
F 2-0 0:39
J. Cole
Winner
Mid-Dakota Monster Duals
Finals (2 Team)
182
01/08
L
F 5-0 1:13
G. Johnson
Lyman
Mid-Dakota Monster Duals
Finals (2 Team)
182
12/19
W
F 2-0 0:36
G. Reeve
Rapid City Central
Hot Springs Holiday Extravaganza 2020
Placement Matches (8 Man)
220
12/19
L
DEC 6-3
J. Crisafulli
Rapid City Stevens
Hot Springs Holiday Extravaganza 2020
2nd Wrestleback (8 Man)
220
12/19
L
F 4-0 2:45
G. Gilbert
Harding County Ranchers
Hot Springs Holiday Extravaganza 2020
Quarterfinals (8 Man)
220
12/19
L
F 4-0 1:48
J. Hostutler
Philip Area
Hot Springs Holiday Extravaganza Duals
Champ. Round 1
182
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/25
L
F 4-2 3:37
J. Bjorum
Bon homme/scotland
Winner Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
152
01/25
L
F 14-0 1:25
T. Peters
Winner
Winner Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
01/25
W
TF 17-1 4:11
E. Kroetch
Philip
Winner Invitational
Round 1 (16 Man)
152
01/18
L
F 2-0 0:31
Z. Hale
---
Bennett County Invite
Round 3
152
01/18
L
F 7-0 2:48
C. Rittgarn
Gordon/Rushville
Bennett County Invite
round 2
152
01/10
L
DEC 10-4
G. Geib
Belle Fourche
2020 Mid Dakota Monster
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
01/10
L
F 2-0 1:00
T. Clark
Sunshine Bible Academy
2020 Mid Dakota Monster
Round 1 (32 Man)
152
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
F 2-0 0:46
K. Bissonnette
Hot Springs
Black Hills Conference
2nd Wrestleback (8 Man)
138
02/09
L
TF 19-2 4:19
G. Jensen
Belle Fourche
Black Hills Conference
Quarterfinals (8 Man)
138
02/02
L
F 8-2 1:40
G. Jensen
Belle Fourche
Black Hills Classic
Round 3
138
02/02
W
F 4-13 2:57
C. Homan
Hill City
Black Hills Classic
Round 2
138
02/02
L
TF 15-0 2:27
C. Doney
Rapid City Stevens
Black Hills Classic
Round 1
138
01/19
L
F 2-7 2:41
L. Smith
---
Winner Invitational 2019
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
01/19
W
F 5-8 3:25
O. Eitemiller
Wagner
Winner Invitational 2019
2nd Wrestleback (16 Man)
138
01/19
L
F 10-6 2:47
M. Peterson
---
Winner Invitational 2019
Round 1 (16 Man)
138
12/15
W
F 2-1 1:27
A. Peters
Tiospa Zina
Lakota Nation Invitational
Placement Matches (8 Man)
138
12/15
L
F 2-0 0:25
J. Jimenez
---
Lakota Nation Invitational
Round 2 (8 Man)
138
12/15
L
F 2-0 0:41
S. Sword
Custer High School
Lakota Nation Invitational
Round 1 (8 Man)
138
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/18
W
F 2-0 0:20
G. Lehrkamp
RC East
2017 Sturgis Middle School Tournament
Placement Matches (8 Man)
119-128
11/18
W
F 0-2 1:39
C. Morrison
Sage Valley
2017 Sturgis Middle School Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
119-128
11/18
W
F 10-2 2:58
M. Kruske
---
2017 Sturgis Middle School Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
119-128
11/18
L
F 2-0 0:22
C. McCarty
---
2017 Sturgis Middle School Tournament
Quarterfinals (8 Man)
119-128
11/14
W
F 6-7 3:02
S. Sword
Hot Springs
2017 Hot Springs Middle School Tourney
Placement (4 Man)
125-136
11/14
L
DEC 4-0
K. Stone
Edgemont
2017 Hot Springs Middle School Tourney
Semis (4 Man)
125-136
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021