Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Aiden Burns
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Caledonia
Caledonia-Houston
Caledonia/Houston
Minnesota
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/17
W
Replay
DEC 7-5
N. Venske
No Nonsense Wrestling
MN/USA 6U-16U Folkstyle State Tournament
Round 6
120
03/17
W
Replay
DEC 2-1
D. Jackson
JARO Wrestling Academy
MN/USA 6U-16U Folkstyle State Tournament
Round 3
120
03/17
W
F 2-0 0:36
N. Venske
No Nonsense Wrestling
MN/USA 6U-16U Folkstyle State Tournament
Round 2
120
02/25
L
DEC 1-0
J. Beyer
Zumbrota-Mazeppa
MSHSL Section 1AA
True 2nd
107
02/24
W
MD 8-0
C. Mack
Plainview-Elgin-Millville
MSHSL Section 1AA
3rd Place
107
02/24
W
F 2-0 1:49
K. Hoffmann
Pine Island
MSHSL Section 1AA
Cons Semis
107
02/24
L
DEC 4-2
R. Ayshford
Kasson-Mantorville
MSHSL Section 1AA
Semis
107
02/23
W
MD 12-0
C. Sursely
Stewartville
MSHSL Section 1AA
Round 1.1
107
02/14
W
F 0-0 1:23
N. Kruger
Wabasha-Kellogg
WK/Cal./FCLMC Tri
Round 1
114
02/13
W
F 2-0 1:15
A. Pfeffer
Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves
WK/Cal./FCLMC Tri
Round 1
107
02/09
W
MD 12-2
J. Ryan
Goodhue
Caledonia/Houston Tri
Round 1
114
02/02
W
F 0-0 5:03
M. Barlcay
St. Charles
St. Charles Tri
Round 1
107
02/01
W
DEC 6-0
M. Loftus
Dover-Eyota
St. Charles Tri
Round 1
107
01/29
L
MD 14-0
A. Heim
Shakopee
Swalla Duals
Round 1
107
01/27
W
F 2-0 1:37
N. Guziak
Byron
Swalla Duals
Round 1
107
01/27
W
MD 8-0
K. Hoffmann
Pine Island
Swalla Duals
Round 1
107
01/27
W
DEC 3-1
J. Johnson
---
Swalla Duals
Round 1
114
01/20
W
F 0-0 5:08
D. Ramirez
Postville
Caledonia/Houston Triangular
Round 1
114
01/19
W
DEC 2-1
K. Berinobis
Waukon
Caledonia/Houston Triangular
Round 1
107
01/17
W
DEF 2-0 3:42
T. Moore
West Salem/Bangor
West Salem/Bangor @ Caledonia-Houston
Round 1
107
01/12
W
F 5-0 1:33
C. Jorgensen
Aquinas
Caledonia-Houston @ Aquinas
Round 1
106
01/05
W
MD 9-0
P. Armagost
GMLOS
GMLOS Quad
Round 1
114
01/05
W
Replay
F 3-0 4:33
C. Williquette
Marshfield
The Clash XXI Wrestling Duals
Finals (8 Team)
114
01/05
L
Replay
DEC 6-3
C. Brayfield
Park Hill
The Clash XXI Wrestling Duals
Round 2 (4 Team)
114
01/05
W
Replay
DEC 5-1
Z. Dixon
Xavier
The Clash XXI Wrestling Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
107
01/05
W
Replay
F 3-0 5:03
H. Fleming
Bettendorf
The Clash XXI Wrestling Duals
Quarterfinals (8 Team)
107
01/05
L
Replay
F 4-0 2:47
J. Hemmila
Loyola Academy
The Clash XXI Wrestling Duals
Round 1 (4 Team)
107
01/05
W
Replay
DEC 1-0
D. Pribyl
Northfield
The Clash XXI Wrestling Duals
Round 3 (4 Team)
114
01/04
W
DEC 7-2
J. Johnson
Lewiston-Altura-Rushford-Peterson
GMLOS Quad
Round 1
114
12/30
W
DEC 6-5
P. Mlsna
Cashton
Bi-State Classic - Boys
Session 3 - 11th Place
106
12/30
L
DEC 6-3
C. Frey
Evansville
Bi-State Classic - Boys
Round 9 WB (Session #3D)
106
12/30
L
DEC 3-1
S. Moore
Zumbrota-Mazeppa
Bi-State Classic - Boys
Round 8 WB (Session #3C)
106
12/30
W
DEC 10-7
C. Zibrowski
Lewiston-Altura/Rushford-Peterson
Bi-State Classic - Boys
Round 6 WB (Session #3A)
106
12/30
W
DEC 5-3
J. Perrault
Hutchinson/BLHS
Bi-State Classic - Boys
Round 5.2 WB (Session #2C)
106
12/29
L
DEC 3-0
B. Needham
Holmen
Bi-State Classic - Boys
Round 3 (Session #1C)
106
12/29
W
DEC 4-2
D. Severson
Baraboo
Bi-State Classic - Boys
Round 2 (Session #1B)
106
12/29
W
F 2-0 0:59
A. Silvers
Iowa-Grant/Highland
Bi-State Classic - Boys
Round 1 (Session #1A)
106
12/23
W
DEC 4-1
D. Lesser
Decorah
Decorah Tri
Round 1
120
12/17
W
MD 8-0
B. Brewer
Prairie du Chien
Caledonia-Houston @ Prairie du Chien
Round 1
113
12/09
W
F 4-2 3:14
M. Panosh
Cedar Rapids Kennedy
2023 Bobcat Duals
Round 5 (6 Team)
113
12/09
W
F 2-0 1:34
N. Kent
Williamsburg
2023 Bobcat Duals
Round 4 (6 Team)
113
12/09
W
F 3-2 2:41
C. Strang
Alburnett
2023 Bobcat Duals
Round 1 (6 Team)
113
12/09
L
DEC 6-2
G. Christensen
Dubuque Senior
2023 Bobcat Duals
Finals (2 Team)
120
12/09
W
DEC 3-0
N. Graner
Plainview-Elgin-Millville
PEM Tri
Round 1
114
12/08
L
DEC 5-1
L. Root
Chatfield
PEM Tri
Round 1
114
12/02
W
F 0-0 0:53
V. Peterson
---
St. Charles Ice Breaker Duals
Round 1
121
12/02
W
F 0-0 3:07
Z. Moyer
Stewartville
St. Charles Ice Breaker Duals
Round 1
114
12/02
W
F 0-0 3:40
K. Chicos
Westfield Razorbacks
St. Charles Ice Breaker Duals
Round 1
114
12/02
W
F 0-0 3:40
K. Chicos
Westfield Razorbacks
St. Charles Ice Breaker Duals
Round 1
114
11/11
W
Replay
DEF 0-0 2:17
T. Deppe
DC Elite
2023 Battle by the Border Preseason Nationals
placement
112
11/11
L
Replay
DEC 4-2 SV
C. Frey
Evansville Wrestling Club
2023 Battle by the Border Preseason Nationals
consi
112
11/11
L
Replay
TF 16-1 4:00
A. Bergman
DC Elite
2023 Battle by the Border Preseason Nationals
Rd 4
112
11/11
W
Replay
DEC 2-0
J. Azuara
Wrestling Factory
2023 Battle by the Border Preseason Nationals
QTR & WB
112
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
DEC 6-2
B. Shea
Dover-Eyota
Dover Eyota/FCLMC @Caledonia
Round 1
106
01/30
L
TF 23-8 5:50
T. Turzinski
Shakopee
Swalla Duals
Round 1
106
01/28
L
DEC 12-6
C. Zibrowski
Lewiston-Altura-Rushford-Peterson
Swalla Duals
Round 1
106
01/28
L
DEC 3-1
K. Anderson
Kasson-Mantorville
Swalla Duals
Round 1
106
01/28
L
DEC 4-2
K. Lindquist
Owatonna
Swalla Duals
Round 1
106
01/28
W
F 5-0 6:05
O. Yennie
Byron
Swalla Duals
Round 1
106
01/18
L
MD 13-4
R. Flege
Aquinas
Aquinas @ Caledonia-Houston
Round 1
106
01/13
W
DEC 5-2
S. Dugan
Waukon
Waukon/NHTV/Caledonia
Round 1
106
01/13
W
DEC 4-2
L. Bruess
NH/TV
Waukon/NHTV/Caledonia
Round 1
106
01/06
L
Replay
F 6-4 3:49
A. Hagevold
Marian Central Catholic
The Clash XX Wrestling Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
106
01/06
W
Replay
F 8-1 3:03
L. Raab
Willard
The Clash XX Wrestling Duals
Round 2 (4 Team)
106
01/06
L
Replay
DEC 6-4 SV
K. Runde
Holmen
The Clash XX Wrestling Duals
Round 1 (4 Team)
106
01/06
L
Replay
F 7-0 2:20
B. Kuschel
Becker
The Clash XX Wrestling Duals
Finals (8 Team)
106
01/06
L
Replay
DEC 6-1
S. Woods
Washington
The Clash XX Wrestling Duals
Quarterfinals (8 Team)
106
01/06
L
Replay
F 9-2 1:44
R. Shabazz
Xavier
The Clash XX Wrestling Duals
Round 3 (4 Team)
106
12/10
W
F 9-2 4:58
A. Harger
Cedar Rapids Kennedy
2022 Bobcat Duals
Finals (2 Team)
106
12/10
W
F 5-0 3:13
E. Schlichtmann
Epworth, Western Dubuque
2022 Bobcat Duals
Round 2 (6 Team)
106
12/10
W
DEC 8-1
B. White
Dakota
2022 Bobcat Duals
Round 3 (6 Team)
106
12/10
W
MD 9-0
T. Melchert
Pleasant Valley
2022 Bobcat Duals
Round 4 (6 Team)
106
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020