Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Fabian Hernandez
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
Replay
DEC 1-0
N. Penfold
Broomfield
CHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
113-4A
02/17
W
Replay
F 14-0 3:19
B. Rodriguez
Thomas Jefferson
CHSAA State Championships
1st WB (16 Man)
113-4A
02/16
L
Replay
F 10-1 2:42
R. III
Falcon
CHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
113-4A
02/12
W
DEC 3-2
N. Carrillo
Frederick
CHSAA 4A Region 4
4th Place Matches
113
02/11
W
F 11-0 3:44
J. Salazar
Mountain View
CHSAA 4A Region 4
3rd and 5th Place Matches
113
02/11
L
DEC 3-1
T. Morey
Thompson Valley
CHSAA 4A Region 4
Consi Semis
113
02/11
L
F 8-2 4:51
R. Kendall
---
CHSAA 4A Region 4
Semis and WB3
113
02/10
W
F 6-0 4:00
N. Carrillo
Frederick
CHSAA 4A Region 4
Quarterfinals and WB1
113
01/21
W
DEC 5-3
K. Young
Steamboat Springs
2023 Northglenn Norse Varsity Invite
3rd place matches
113
01/21
W
F 5-0 2:34
E. Osborne
Lyons
2023 Northglenn Norse Varsity Invite
3rd Wrestleback (16 Man)
113
01/21
L
F 8-0 3:23
R. Kendall
Windsor
2023 Northglenn Norse Varsity Invite
Semis & 2nd WB (16 Man)
113
01/21
W
F 7-0 2:21
R. Carrier
Regis
2023 Northglenn Norse Varsity Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
01/21
W
F 2-0 1:13
E. Roque
Pueblo Centennial
2023 Northglenn Norse Varsity Invite
Champ Round 1 (16 Man)
113
01/20
W
F 0-0 1:26
A. Lechuga
Longmont
Longmont @ Greeley Central
Round 1
113
01/14
L
F 4-0 0:38
C. Mendez
Skyline
Golden Eagle Invitational
Placement (12 Man)
113
01/14
W
F 2-4 1:24
S. Duarte
Horizon
Golden Eagle Invitational
Semis & WB (12 Man)
113
01/14
W
F 4-3 5:31
A. Melendez
Mountain Range
Golden Eagle Invitational
Quarters (12 Man)
113
12/17
L
Replay
MD 18-7
A. Isek
St. Mary`s
2022 Jimmy John`s NCCT
Rd 5 Cons Round 4
120
12/16
W
Replay
DEC 6-4
N. Kuberry
Loveland
2022 Jimmy John`s NCCT
Rd 4 Consolation Round 3
120
12/16
W
Replay
MD 14-0
R. Jones
---
2022 Jimmy John`s NCCT
Rd 3 Champ/Rd 2 Consi
120
12/16
L
Replay
F 3-2 2:55
J. Chavez
Greeley West
2022 Jimmy John`s NCCT
Rd 1 Champ
120
12/03
W
F 3-9 4:00
B. Albrecht
Legacy
2022 WIZARD DUALS
Placement
120
12/03
L
F 2-0 1:16
H. Welton
Windsor
2022 WIZARD DUALS
Round 5 (10 Team)
120
12/03
W
F 5-0 1:55
J. Gerard
Conifer
2022 WIZARD DUALS
Round 2 (10 Team)
120
12/03
W
F 5-0 1:04
X. Jonas
Vista Ridge
2022 WIZARD DUALS
Round 3 (10 Team)
120
12/03
W
DEC 6-1
G. Boca
Rocky Mountain
2022 WIZARD DUALS
Round 1 (10 Team)
120
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
W
F 9-1 4:49
I. Flores
---
CHSAA 4A Region 3
3rd and 5th Place Matches
113
02/12
L
F 4-3 4:07
D. Hendrix
Golden
CHSAA 4A Region 3
Consi Semis
113
02/12
W
F 4-2 2:05
R. Evans
Niwot
CHSAA 4A Region 3
Semis and WB3
113
02/11
L
DEC 10-9
G. Duetsch
Mead
CHSAA 4A Region 3
Quarterfinals and WB1
113
02/11
L
NC 0-0
D. Hendrix
Golden
CHSAA 4A Region 3
4th Place Matches
113
02/05
L
DEC 6-4
P. Smith
---
Richard Urano Eaton Tournament
Round 5
113A
02/05
W
MD 13-3
C. Rockwell
Wray
Richard Urano Eaton Tournament
Round 4
113A
02/05
W
DEC 4-0
M. Charney
---
Richard Urano Eaton Tournament
Round 2
113A
02/05
L
F 10-2 1:47
L. Gregerson
---
Richard Urano Eaton Tournament
Round 1
113A
01/29
L
F 5-0 1:55
C. Mendez
Skyline
2022 NCAC 4A LEAGUE TOURNAMENT
Finals
113
01/29
W
DEC 8-6
G. Duetsch
Mead
2022 NCAC 4A LEAGUE TOURNAMENT
Semis & WB
113
01/07
W
DEC 4-1
G. Duetsch
Mead
Greeley Central @ Mead
Round 1
113
12/17
L
Replay
F 2-0 0:24
Z. Eaton
Windsor
2021 Jimmy John`s NCCT
Rd 4 Consolation Round 3
113
12/17
W
Replay
F 2-1 2:54
T. Stearns
Loveland
2021 Jimmy John`s NCCT
Rd 3 Champ/Rd 2 Consi
113
12/17
L
Replay
F 2-0 1:52
K. Weigel
---
2021 Jimmy John`s NCCT
Rd 1 Champ
113
12/11
L
F 2-0 1:24
C. Mathews
Cherokee Trail
41st Annual Harold McCray Invitational
1st and 3rd Finals
113
12/11
W
DEC 9-3
G. Terrazas
Garden City
41st Annual Harold McCray Invitational
Round 4 Semis Cons Semis
113
12/11
W
F 10-0 5:00
D. Lundy
Lewis Palmer JV
41st Annual Harold McCray Invitational
Round 2 Quarters/Cons 1
113
12/04
W
DEC 7-2
B. Albrecht
Legacy
2021 WIZARD DUALS
Round 2 (10 Team)
113
12/04
W
F 4-0 3:24
C. Tishowski
Fossil Ridge
2021 WIZARD DUALS
Placement
113
12/04
W
DEC 12-5
I. Ramirez
Fort Collins
2021 WIZARD DUALS
Round 1 (10 Team)
113
12/04
W
MD 13-2
S. Degroot
Poudre
2021 WIZARD DUALS
Round 5 (10 Team)
113
12/03
W
F 10-1 4:35
T. Morey
Thompson Valley
Greeley Central @ Thompson Valley
Round 1
113
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
L
F 2-0 1:54
J. Taylor
---
CHSAA 4A Region 4
Round 1 (16 Man)
120
02/23
L
F 2-2 1:28
G. Snodgrass
Thompson Valley
Greeley Central @ Thompson Valley
Round 1
120
02/13
L
F 2-2 1:21
D. Urritia
Greeley West
GCHS/Skyline, GWHS, Niwot, CO
Round 3 (4 Team)
120
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
F 4-0 2:06
D. Bridwell
---
CHSAA 4A Region 3
Semis and WB3
113
02/14
W
MD 10-2
T. Bopearachchigedon
Niwot
CHSAA 4A Region 3
2nd Wrestleback (16 Man)
113
02/14
L
F 2-0 0:16
J. Trusty
Windsor
CHSAA 4A Region 3
Quarterfinals and WB1
113
02/08
W
FOR 0-0
N. Rodriquez
---
2020 Colorado JV State Invitational
Rd 9 - 5th/6th
106
02/08
L
F 4-1 0:53
Z. Ruiz
Pueblo County
2020 Colorado JV State Invitational
Rd 8 - Cons. Semi
106
02/08
W
DEC 5-3
J. jr.
Northglenn
2020 Colorado JV State Invitational
Rd 7 - Semifinal
106
02/08
W
DEC 5-1
O. Moss
Broomfield
2020 Colorado JV State Invitational
Rd 6 Cons.
106
02/08
W
DEC 4-0
R. McLaren
---
2020 Colorado JV State Invitational
Rd 5 - Quarterfinal/Cons.
106
02/07
W
MD 8-0
K. Young
Steamboat Springs
2020 Colorado JV State Invitational
Rd 4
106
02/07
L
F 7-0 1:25
Z. Ruiz
Pueblo County
2020 Colorado JV State Invitational
Rd 3
106
02/07
W
DEC 5-0
T. Newlon
Erie
2020 Colorado JV State Invitational
Rd 2
106
01/25
L
F 2-0 2:27
M. Jimenez
---
2020 Northglenn Norse Varsity Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
01/25
W
F 8-1 4:36
X. Keelick
Lyons
2020 Northglenn Norse Varsity Invite
Prelims Round 2
113
01/25
L
MD 12-1
J. Olivares
Northglenn
2020 Northglenn Norse Varsity Invite
Champ Round 1 (16 Man)
113
01/18
L
F 4-2 3:59
J. Nelson
Chatfield
46th Annual Alameda Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
113
01/18
W
F 2-0 1:34
J. Watson
Pomona
46th Annual Alameda Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
01/18
W
F 6-0 3:46
L. Arriaga
Middle Park
46th Annual Alameda Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
113
01/18
L
DEC 5-3
J. Rangel
Greeley West
46th Annual Alameda Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
01/18
W
DEC 6-4
B. Damron
Riverdale Ridge
46th Annual Alameda Invitational
Round 1 (16 Man)
113
01/16
L
DEC 12-7
J. Rangel
Greeley West
Greeley West @ Greeley Central
Round 1
113
01/14
L
F 0-0 0:32
L. Novara
---
Longmont @ Greeley Central
Round 1
113
01/11
L
DEC 7-4
D. Bridwell
Skyline
Frederick Invitational Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
113
01/11
L
F 2-0 0:25
M. McCarthy
---
Frederick Invitational Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
01/11
W
F 9-0 4:44
K. Carter
Silver Creek
Frederick Invitational Tournament
Round 1 (16 Man)
113
01/09
L
F 2-0 0:33
L. Novara
---
Longmont @ Greeley Central
Round 1
113
01/04
L
F 0-0 0:28
P. Averill
Denver East
The 12th Annual Colfax Smackdown
Placement (4 Man)
113
01/04
W
F 0-0 3:45
O. Bagara-Haro
Fruita
The 12th Annual Colfax Smackdown
Semis (4 Man)
113
12/14
L
F 5-0 2:06
M. Hein
Air Academy
40th Annual Harold McCray Invitational
5th place and Rd 4 of 5 & 6 RR
113
12/14
W
DEC 4-2
A. Keers
Lewis-Palmer
40th Annual Harold McCray Invitational
Round 4 Semis Cons Semis
113
12/14
L
F 7-1 1:31
C. Lyons
Sand Creek
40th Annual Harold McCray Invitational
Round 2 Quarters/Cons 1
113
12/13
W
F 6-2 3:23
M. Gomez
Albert Lea Area
Albert Lea Area @ Faribault
Round 1
145
12/13
W
F 7-6 3:51
A. Aldama
---
Greeley Central @ Niwot
Round 1
113
12/07
W
F 2-0 0:56
A. Kaszuba
---
Greeley West JV Tournament
Round 5
113B
12/07
W
F 2-0 0:48
B. Anabro
Fort Collins
Greeley West JV Tournament
Round 4
113B
12/07
W
DEC 9-6
A. Neeley
---
Greeley West JV Tournament
Round 3
113B
12/07
W
F 2-0 1:12
R. Undy
Fort Collins
Greeley West JV Tournament
Round 2
113B
12/07
W
DEC 8-1
J. Rohde
Mead
Greeley West JV Tournament
Round 1
113B
11/27
L
F 2-0 0:28
A. Meints
Granger
Granite School District HS Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
11/27
W
F 6-4 3:16
J. Elwood
Cottonwood
Granite School District HS Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
145
11/27
W
F 2-0 0:45
K. Mecham
Cyprus
Granite School District HS Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
11/27
L
F 5-8 3:04
B. McKay
Cyprus
Granite School District HS Tournament
Round 1 (16 Man)
145
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024