Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Mick Dobbs
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
AK
IGA / SWDP
Interior Grappling Academy
Interior Youth Grappling Academy
SWDP
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/05
W
TF 10-0 0:40
A. Erickson
Juneau Youth Wrestling Club Inc.
2024 Alaska USAW State Freestyle Championships
PLACEMENT
97
05/04
W
Replay
TF 10-0 0:28
N. Skonberg
Kodiak Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Freestyle Championships
Round 6
97
05/04
W
Replay
TF 10-0 0:44
C. Iverson
Bethel Freestyle Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Freestyle Championships
Round 4
97
05/04
W
Replay
TF 10-0 0:42
J. Pegues
Juneau Youth Wrestling Club Inc.
2024 Alaska USAW State Freestyle Championships
Round 2
97
05/03
W
Replay
DEC 8-1
H. Hyatt
Kenai Kavemen Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Greco Championships
PLACEMENT
97
05/03
W
Replay
TF 10-0 1:30
G. Reuter
Interior Grappling Academy
2024 Alaska USAW State Greco Championships
ROUND 6
97
05/03
W
Replay
TF 10-0 0:59
J. Pegues
Juneau Youth Wrestling Club Inc.
2024 Alaska USAW State Greco Championships
ROUND 4
97
05/03
W
Replay
TF 10-0 0:23
J. Camden
Chugach Eagles Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Greco Championships
ROUND 2
97
05/02
W
Replay
F 6-1 1:54
A. Erickson
Juneau Youth Wrestling Club Inc.
2024 Alaska USAW State Folkstyle Championships
PLACEMENT
97
05/02
W
Replay
F 5-0 1:54
H. Hyatt
Kenai Kavemen Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Folkstyle Championships
ROUND 6
97
05/02
W
Replay
F 13-3 1:56
A. Fawcett
Pioneer Grappling Academy
2024 Alaska USAW State Folkstyle Championships
ROUND 4
97
05/02
W
Replay
F 10-0 3:15
D. Marquez
Lions Den Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Folkstyle Championships
ROUND 2
97
03/24
W
Replay
TF 9-0 1:10
E. Governor
WA
2024 USAW Northwest 16U/JR Regional - GR
Round 7
92-97
03/24
W
Replay
TF 9-0 1:11
C. Sieminski
OR
2024 USAW Northwest 16U/JR Regional - GR
Round 6
92-97
03/24
W
TF 8-0 1:16
C. Shirley
WA
2024 USAW Northwest 16U/JR Regional - GR
ROund 4
92-97
03/24
L
DEC 6-6
S. Moran
WA
2024 USAW Northwest 16U/JR Regional - GR
Round 2
92-97
01/13
W
F 10-0 1:58
K. Bowser
Ryan Middle School
Ryan Takedown Wrestling Tournament
Round 5
91
01/13
W
FOR 10-0
R. Berrey
Tanana Middle School
Ryan Takedown Wrestling Tournament
Round 4
91
01/13
W
FOR 0-0
D. Altpeter
Randy Smith Middle School
Ryan Takedown Wrestling Tournament
Round 3
91
01/13
W
FOR 10-0
L. Connolly
SWDP
Ryan Takedown Wrestling Tournament
Round 2
91
01/13
W
FOR 10-0
K.
Delta Junction Junior High
Ryan Takedown Wrestling Tournament
Round 1
91
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/19
W
F 5-0 2:48
M. Lonewolf
Bethel Junior High
Lancer Smith Memorial Tournament 6-8
finals
91
11/19
W
F 13-4 2:32
A. Crow
Bethel Junior High
Lancer Smith Memorial Tournament 6-8
finals
84
11/19
W
DEC 6-2
M. Ekle
Mid Valley Wolves
Lancer Smith Memorial Tournament 6-8
round 3 semis
84
11/19
W
F 2-0 0:43
C. Iverson
Bethel Junior High
Lancer Smith Memorial Tournament 6-8
round 3 semis
91
11/19
W
F 2-0 0:57
G. Fonkert
Dillingham
Lancer Smith Memorial Tournament 6-8
ROUND 2 QF
91
11/19
W
F 4-0 1:41
C. Dyment
Bethel Junior High
Lancer Smith Memorial Tournament 6-8
Round 1 (16 Man)
91
11/19
W
F 2-0 0:51
V. Gust
New Stuyahok
Lancer Smith Memorial Tournament 6-8
Round 1 (16 Man)
84
11/12
W
MD 15-2
C. Iverson
Bethel Jr. High
2022 Bethel Invitational Elem./Jr. High
Championships
84
11/12
W
TF 16-1 2:24
A. Crow
Bethel Jr. High
2022 Bethel Invitational Elem./Jr. High
Semis and Wrestlebacks
84
11/11
W
F 2-0 0:40
R. Jackson
Akiachak
2022 Bethel Invitational Elem./Jr. High
Day 1 Round 2
84
11/11
W
F 8-3 1:44
A. Kozevenikoff
Emmonak
2022 Bethel Invitational Elem./Jr. High
Day 1 Round 1
84
10/30
L
Replay
DEC 6-4 SV
A. Washington
IL
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
3rd -7th Place Matches
82
10/30
L
Replay
DEC 5-3
M. Newton
RI
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R10.2 - WB
82
10/30
W
Replay
DEC 4-0
N. Bartkowicz
MN
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R9 - WB (128, 64, 32, & 8)
82
10/30
L
Replay
DEC 4-0
J. Kline
OK
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
Round 8.1 Qtr
82
10/29
W
Replay
MD 12-2
N. Sanders
IN
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R6 - Champ & WB (128, 64, 32, & 16)
82
10/29
W
Replay
F 2-0 1:00
D. Jackson
MN
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
82
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020