Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
RYan Jasper
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 4-8 4:43
J. Blomstedt
McCook
NSAA Class B District 1
2nd Wrestleback (16 Man)
157
02/10
L
F 2-0 1:27
A. Wegrzyn
Lincoln Christian
NSAA Class B District 1
Round 1
157
02/03
L
F 3-0 2:19
M. Richardson
Elkhorn North
Ron Severson Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
157
02/02
L
F 2-0 0:50
L. Hobbs
Nebraska City
Ron Severson Invitational
Round 1 (16 Man)
157
01/26
L
F 2-0 1:05
E. Mai
Boys Town
Seward Double Dual
Round 1
157
01/21
L
F 2-0 1:08
C. Oborny
Seward
Seward Double Dual
Round 1
157
01/20
W
F 3-1 5:41
W. Carlson
Lincoln Northeast
2024 Lincoln Northeast Midwest Classic
Round 3 (10 Team)
165
01/20
L
F 16-2 4:26
Z. Fallquist
Elkhorn South
2024 Lincoln Northeast Midwest Classic
Round 4 (10 Team)
157
01/20
L
DEC 9-5
D. Manzo
Lincoln North Star
2024 Lincoln Northeast Midwest Classic
Placement
165
01/20
L
F 7-0 4:46
E. Nunamaker
Millard North
2024 Lincoln Northeast Midwest Classic
Round 1 (10 Team)
157
01/20
L
F 2-0 1:30
D. Delgado
South Sioux City
2024 Lincoln Northeast Midwest Classic
Round 5 (10 Team)
157
01/19
W
F 2-1 3:06
J. Ablan
Omaha Buena Vista
Omaha Buena Vista Triangular
Round 1
157
01/15
L
F 4-3 2:40
E. Zuniga
Lincoln Standing Bear
2024 Lincoln Pius X Boys JV
Round3
157-170
01/15
L
F 5-0 1:28
K. Peterson
Waverly
2024 Lincoln Pius X Boys JV
Round 2
157-170
01/15
L
F 2-0 0:22
C. Everman
Lincoln East
2024 Lincoln Pius X Boys JV
Round 1
157-170
01/05
L
F 4-1 1:26
G. McMillan
Waverly
EMC Dual Tournament 2024
Round 1 (8 Team)
157
01/05
L
F 2-0 1:42
B. Schoenbeck
Norris
EMC Dual Tournament 2024
Round 2 (8 Team)
157
01/05
L
F 7-0 2:52
M. Richardson
Elkhorn North
EMC Dual Tournament 2024
Cross Bracket (8 Team)
157
01/05
L
F 4-1 0:55
T. Bouaphakeo
Bennington
EMC Dual Tournament 2024
Round 3 (8 Team)
157
01/05
L
DEC 11-4
W. Welch
Elkhorn
EMC Dual Tournament 2024
Placement Matches (8 Team)
157
01/03
L
F 4-0 0:37
T. Tweton
Ashland-Greenwood
Ashland-Greenwood @ Lincoln Northwest
Round 1
175
12/20
L
F 4-1 1:15
A. Crawford
Logan View
Logan View @ Lincoln Northwest
Round 1
165
12/15
L
F 2-0 3:20
P. Moll
Lincoln High
Lincoln High @ Lincoln Northwest
Round 1
165
12/09
L
F 7-1 1:27
R. Armstrong
Lincoln Southeast
67th Beau Haizlip Invitational - 2023
Round 4
165
12/09
L
F 2-0 2:40
P. Moll
Lincoln High
67th Beau Haizlip Invitational - 2023
Round 3
165
12/06
L
F 8-0 3:10
J. Juma
Omaha Bryan
Lincoln Northwest vs. Omaha Bryan
Round 1
165
12/02
L
DEC 5-2
A. Fiala
Lincoln Pius X
York JV Invitational
Round 3
165-165 B
12/02
W
DEC 6-0
A. Rodriguez
York
York JV Invitational
Round 2
165-165 B
12/02
W
DEC 4-0
J. Mattox
Norris
York JV Invitational
Round 1
165-165 B
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/01
L
F 2-0 2:57
E. Lilley
Elkhorn South
Harold Simpson JV Wrestling Tournament
Round 3
145A
01/31
W
DEC 2-1
O. Rangel
Gretna
Harold Simpson JV Wrestling Tournament
Round 1
145A
01/16
L
F 2-0 1:10
G. Monzon
Lincoln Southeast
2023 Lincoln Pius X Boys JV
Round3
152-159
01/16
L
F 2-0 1:21
G. Ruskamp
Waverly
2023 Lincoln Pius X Boys JV
Round 2
152-159
01/16
L
DEC 7-0
T. Kastl
Lincoln Pius X
2023 Lincoln Pius X Boys JV
Round 1
152-159
01/14
L
F 8-0 1:42
D. Drew
Elkhorn North
2023 Arlington HS Invite
Round 4
152
01/14
W
DEC 6-2
B. Radcliffe
Douglas County West
2023 Arlington HS Invite
Round 3
152
01/14
L
F 7-0 2:41
C. Thiessen
Douglas County West
2023 Arlington HS Invite
Round 1
152
01/03
W
DEC 8-6 SV
J. Ellerbee
Lincoln Pius X
2023 Spartan JV Invite
Round 3
145C
01/03
L
F 4-5 2:57
R. Dunsmore
Omaha Westside
2023 Spartan JV Invite
Round 2
145C
12/09
L
F 8-1 3:43
M. Godwin
Kearney
2022 Lincoln Northeast Invite
Round 3
152
12/09
L
F 2-0 0:36
R. Armstrong
Lincoln Southeast
2022 Lincoln Northeast Invite
Round 2
152
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/06
W
F 7-2 2:24
W. Greve
Hawks Wrestling Club
NEUSA District 6 Tournament - 2022
Round 8
150
03/06
L
F 2-0 0:37
B. Nichols
JCC THUNDERBIRDS
NEUSA District 6 Tournament - 2022
Round 7
150
03/06
L
F 2-0 0:35
M. Johnson
Beatrice Wrestling Club
NEUSA District 6 Tournament - 2022
Round 6
150
03/06
L
NC 0-0
B. Nichols
JCC THUNDERBIRDS
NEUSA District 6 Tournament - 2022
Round 9
150
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024